Total Pageviews

Тема 3. Інформаційний пошук. Робота з науковою літературою.

Завдання 1. Прочитайте "Технологія роботи з науковою літературою". Чи користувалися Ви до прочитання цієї статті якимись методиками опрацювання наукових джерел? Чи є  у Вас власні індивідуальні методики роботи з науковою літературою?

Завдання 2. Відвідайте сайт курсу і прочитайте вимоги до проекту , виконайте Крок 1 - оберіть орієнтовну тему курсової роботи для проекту (лише для роботи в межах навчальної дисципліни). Починайте працювати над Кроком 2 та над Кроком 3.

Завдання 2. Відвідайте сторінку сайту курсу інформаційні ресурси  і, використовуючи пошукові можливості мережі інтернет здійсність пошук наукової  інформації з обраної Вами теми курсової (https://sites.google.com/site/ondpereklad2012/vimogi-do-proektu).

Завдання 3. Прокоментуйте Ваші враження від використання запропонованих інтернет-ресурсів. Які з них Вам сподобалися./ не сподобалися в аспекті результативності відповідей на запити/ релевантності знайдених документів/ зручності пошуку/ легкості доступу до повнотекстових документів? Проаналізуйте знайдені матеріали (зазначивши обрану Вами орієнтовну тему курсової роботи!!!!!).

Завдання 4. Якими інтернет-ресурсами користуєтеся Ви для пошуку валідної інформації? Чому Ви користуєтеся цими ресурсами?  Поділіться посиланнями (links) на Ваші улюблені ресурси.


Всього найкращого!!!!!


 Деякі корисні відео:
How to Write a Good Term Paper

How to Read Academic Research

How To Read 1,000+ Scientific Articles in Under 10 minutes

266 comments:

  1. Дякую,дуже корисна інформація,особливо сподобалися рекомендації,щодо роботи з "Технологія роботи з науковою літературою"

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ставінська Катерина 32 група

      Delete
  2. В статті вірно підмічено, що прочитаний і опрацьований текст- це різні поняння. Працюючи із кимось джерелом, я також намагаюсь робити якісь помітки олівцем ( якщо це звичайно мої роздруківки), адже це допомагає мені виділити головне. Такі помітки також допомагають мені зорієнтуватися під час доповідей чи усних повідомлень.
    Обравши тему для мого проекту курсової ( особливості вживання сленгу в газетному тексті), я спробувала знайти інформацію з допомогою запропонованих мені пошукових систем і виявилось що майже всі пошукові системи ( окрім goolle i Yahoo ) не відповідають на запити українською мовою( ось тут і постає проблема необхідності вивчення більше , ніж однієї мови). Тому я користувалася послугами звичного мабуть для всіх студентів:) сервісу Google та електронними базами бібліотек. Пошук інформації з допомогою данних ресурсів є досить доступним та зручним способом, що мені імпонує.
    Кравець Катерина 25 група

    ReplyDelete
  3. Дуже сподобалося відео "How to Write a Good Term Paper", в якому у чіткій та зрозумілій формі сформовані основні кроки написання вдалої курсової роботи. Оскільки для написання наукового дослідження потрібно обробити велику кількість наукової літератури, а тексти наукового стилю часто складні для сприйняття, ознайомлення з технікою роботи зі спеціальної літератури було дуже пізнавальним та корисним.

    ReplyDelete
  4. Зазвичай, працюючи з науковою літературою, я підкреслюю олівцем ту інформацію, яку вважаю корисною, та ставлю на полі галочку навпроти інформації, яка можливо мені знадобиться. Якщо користуюся електронною книгою, то намагаюся копіювати і вставляти в окремий документ все, що мені потрібно. А вже потім перечитую все і сортую всі зібрані матеріали у відповідному порядку, непотрібну інформацію видаляю.
    Із запропонованої статті мені сподобалася ідея умовних позначень в тексті. Обов’язвово розширю свій спектр умовних позначень.
    Щодо інтернет-ресурсів, то зазвичай я використовую такі пошукові системи як Google і Yandex. Також користуюся електронними бібліотеками: Національною бібліотекою України ім. В. І. Вернадського та Житомирського державного університету.
    Лисичко Дар’я, 33 група.

    ReplyDelete
  5. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  6. Коли я працюю з науковою літературою, для того щоб марно не витрачати свій час, підкреслюючи повне речення олівцем, я використовую квадратні дужки "[,]" якими я виділяю початок та кінець потрібного мені речення, терміна тощо. Також після "швидкого" ознайомлення з літературою, я використовую кольорові стікери і підписую їх для того, щоб знати про що йдеться на цій сторінці або в розділі. Коли я працюю з електронним варіантом, я копіюю, на мій погляд, потрібну інформацію в окремий документ, а потім корегуюю та залишаю головне. Прочитавши статтю, мені сподобалась методика опрацювання літературних джерел за допомогою аркуша, поділеного навпіл вертикальною рискою, де з лівої сторони записують зміст прочитаного, а з правої - свої зауваження з виділенням особливо значущих визначень, формулювань.
    Зазвичай я використовую Google і Yandex пошукові системі та електронні бібліотеки. Тому що це досить зручний і швидкий спосіб пошуку потрібної інформації.
    Гавриленкова Катерина 36 група

    ReplyDelete
  7. Працюючи з науковою літератураю зазвичай намагаюсь читати лише найважливіші моменти, щоб не витрачати час. Іноді виділяю найцікавіше маркером, щоб при нагоді швидко знайти саме ці аспекти. При роботі з електронними версіями я найчастіше просто роблю план статті/наукової праці.

    ReplyDelete
  8. Я абсолютно погоджуюся з кожною думкою, висловленою у статті. Я знайома з кожною згадуваною методикою опрацювання наукових джерел, але не всі з них я використовувала на практиці.
    Найбільш важливою для мене є думка про те, що кожна робота має передбачати ціль, тому що без попередньо визначеної мети, потім дуже складно оцінити результат кінцевої роботи.
    Якщо говорити про себе, то я завжди ознайомлююся з анотаціями до книжок, саме там міститься найголовніша інформація про зміст книги, тому я не витрачаю свій час, переглядаючи увесь текст. Нотатки – це дуже важлива частина роботи. Я намагаюся виписувати цитати чи цікаві думки науковців і потім дописувати до них свої ідеї, це неймовірно полегшує роботу. Також дуже важливо налаштуватися на роботу: вимкнути музику, сховати зайві речі, вийти з соціальних мереж і т.д. Це складно, але це дуже заощаджує час.
    Список інтернет-ресурсів був дуже корисним для мене. Майже всі пошукові системи були мені до цього часу невідомі, тому надалі буду вчитися працювати з ними. Тема моєї курсової роботи «Особливості інтерпретації роману К.Кізі «Пролітаючи на гніздом зозулі» в однойменному кінофільмі М. Фромана». За допомогою сайту Національної бібліотеки імені В.Вернадського я знайшла автореферат, який перегукується з моєю темою. Також знайшла багато статей та декілька монографій.
    Я звикла працювати з пошуковою системою GOOGLE, на мою думку, вона дає максимальну кількість результатів, і також Вікіпедія, де в кінці кожної статті є посилання на іноземні сайти з потрібною інформацією.

    ReplyDelete
  9. Прочитавши статтю, я зрозуміла, що часто помилялась при виборі літератури. Саме підбір літератури та пошук потрібної інформації займає багато часу, тож варто розпланувати все як слід. Прочитавши анотацію чи коротко переглянувши статтю чи то книгу ми вже маємо певні заготовки. Звичайно, не для кожної теми можна знайти велику кількість літератури. Що ж до мене, я використовую мережу Інтернет для пошуку літератури, так як, на жаль, в нас її мало хто вивчав. Але навіть шукаючи інформацію стосовно моєї теми я майже не знаходжу нічого, лише певні уривки.
    Розуміючи всю складність моєї теми:"Мотиви та образи творів Джованні Боккаччо та Вільяма Шекспіра у повісті П'єра Лагерквіста "Карлик"", я відшукую певні фрагменти які б я могла використати у своїй курсовій роботі. Та вишукуючи матеріал, я зрозуміла, що найважливіше - це твоя власна точка зору, адже сам ти виступаєш дослідником, що варто не боятись розкрити власну думку, навіть, якщо вона може виявитись хибною.
    Вертецька Богдана, 33 група.

    ReplyDelete

  10. Прочитавши статтю,я зрозуміла, що у підготовчий період наукових досліджень дуже важливо навчатися раціональним способам опрацювання наукової літератури, бо ця робота для дослідника є повсякденною. Читання наукової літератури відріз­няється від читання художньої і, як правило, складається із наступних прийомів.

    1. Загальне знайомство з твором у цілому переглядом його змісту та швидким переглядом книги, статті, рукопису, архівних матеріалів тощо.
    2. Читання у порядку послідовного викладання матеріалу з акцентом уваги на найбільш важливі місця тексту.
    3. Вибіркове читання матеріалу.
    4. Складання конспекту або тез та систематизація зроблених виписок.
    5. Оформлення нової інформації на спеціальних картках.
    6. Повторне читання матеріалу та співставлення його з іншими джерелами інформації.
    7. Обдумування прочитаного матеріалу: його критична оцінка, записи своїх міркувань стосовно прочитаного.
    Зазвичай використовую пошукові системи як Google і Yandex. Також користуюся електронними бібліотеками: Національною бібліотекою України ім. В. І. Вернадського та Житомирського державного університету.
    Балашкевич Ірина 33 група

    ReplyDelete
  11. Ще до прочитання статті я використовувала методики «пошукового читання» та читання «з олівцем в руках». Це допомагає мені як в написанні курсової роботи, так і в підготовці до семінарів. В даній статті я знайшла багато корисної інформації.
    Зазвичай, пошук літератури займає в мене дуже багато часу. Частіше за все я працюю з пошуковою системою Google. Проте, тема моєї курсової роботи „Роман «Марсіянин» Е. Вейра як «космічна робінзонада»” є ще недостатньо дослідженою, тому знайти необхідну інформацію надзвичайно складно.
    У відео How to Write a Good Term Paper я знайшла багато корисних порад щодо написання курсової роботи та обов’язково ними скористаюсь. Кадащук Анна, 33 група, 305 підгрупа, ННІІФ

    ReplyDelete
  12. Ця стаття була для мене дуже пізнавальною, хоча більшість тверджень я знала й раніше. Працюючи з джерелами, я зазвичай швидко проглядаю загальну суть і зупиняюсь лише на частинах які мені дійсно цікаві і важливі для мого дослідження. Тема моєї курсової роботи дуже цікава - Роман К. Кізі "Пролітаючи над гніздом зозулі" й ідеї М. Фуко ("Історія божевілля в класичну епоху"). Не можу сказати що ця тема недосліджена, адже знайшла досить багато джерел, які пов'язані з темою божевілля в літературі, і багато праць присвячених роману Кена Кізі та філософській праці Мішеля Фуко. На жаль, у вітчизняному літературознавстві така тема не користувалась великою популярністю, і більшість джерел, які я знайшла, написані англійською мовою.
    Подивившись відео я почерпнула багато корисної інформації щодо організації роботи не тільки з джерелами, а й взагалі щоо організації роботи над всією курсовою.
    Ганна Волошина, 33 група

    ReplyDelete
  13. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я зустріла в ній ті методики опрацювання наукової літератури, якими користувалася ще з часів свого навчання в школі, бо особисто для мене вони є зручними і не віднімають багато часу, що допомогає зробити мою роботу ефективнішою та швидшою. Під час роботи з літературними джерелами я зазвичай шукаю важливу інформацію і роблю помітки на полях олівцем, роблю закладки або виписую на листок сторінки, на яких знаходиться інформація, яка мені потрібна. Інколи я просто лаконічно записую інформацію, що мене зацікавила. Дані методи є для мене зручними і тому я надалі віддаватиму їм перевагу в процесі опрацювання наукової літератури. По темі моєї курсової роботи я знайшла деяку інформацію в мережі інтернет, але оскільки я старанно відношусь до навчального процесу і особливо до написання курсової роботи, то я також звернулася і до університетської бібліотеки за джерелами, які допоможуть мені в написанні курсової. На жаль, не завжди в електронних книжках чи друкованій літературі можна знайти вичерпну інформацію по питаннях що мене цікавлять, тому доводиться поєднувати різні джерела. В цілому, користуючись пошуковою системою Google, я можу знайти інформацію по більшості тем, що мене цікавлять і серед великої кількості запропонованих джерел обрати те, яке влаштує мене більшою мірою.

    Ярошук Діана
    33 група

    ReplyDelete
  14. Запропонована стаття є гарним порадником щодо порядку роботи з незнайомою інформацією. У кожного свої методи роботи з чимось новим та незнайомим.Щодо мене, то я переважно використовую маркер або олівець для виділення необхідної інформації.
    Серед пошукових ресурсів використовую пошукову мережу Google.Це зручно та набагато швидше,особливо коли маєш переглянути досить великий об'єм літератури та різнопланових джерел.

    ReplyDelete
  15. Що стосується наукової літератури, то для мене є легким той варіант, що я підкреслюю олівцем або маркером інформацію, яку вважаю важливою, або можливо вона мені знадобиться. А що стосується електронного варіанта літератури, то в цьому випадку, я повністю редагую текст, це може бути копіювання в окремий документ, виділення тексту іншим кольором чи шрифтом. Щодо пошуковиї систем, то зазвичай я використовую Google. Я давно ним користуюсь, тому важко звикнути до чогось іншого.
    Ольга Рябчук, 33 група

    ReplyDelete
  16. Опрацьовуючи джерела, намагаюсь поетапно працювати з інформацією. Дивлюсь у змісті чи є в цій книзі саме те, що цікавить мене. Виділяю потрібну інформацію, щоб не загубити.
    Мені сподобалась ідея з записами та нотатками, де під час опрацювання джерел я можу виділяти найпотрібніше!
    Щодо інтернет-ресурсів, завжди користуюсь Google, так як для мене це найзручніше, але завжди перевіряю інформацію.
    Спінчевська Дарина, 35 група

    ReplyDelete
  17. Насправді, нам лише здається, що ми рідко використовуємо наукову літературу, адже готуючись до семінарів та практичних занять, ми опрацьовуємо чимало інформації. Є лише одна відмінність: одні просто копіюють, роздруковують і читають цю інформацію на парі(іноді навіть не розуміючи, що читають), а інші досліджують наукові джерела та обирають ту інформацію, яка найбільш підходить по даній темі.
    Щодо мене, опрацьовуючи джерела, я намагаюся якнайглибше зануритися і зрозуміти саму суть. Іноді достатньо зрозуміти основи для того, щоб пзніше ширше вивчати якесь питання.
    Готуючись до практичних занять, я не боюся експерементувати) Завжди намагаюся знайти таку інформацію, яка буде цікава і одногрупникам, і викладачеві.

    ReplyDelete
  18. Досить цікава стаття, яка допомогла впорядкувати мені деякі моменти у виборі джерел та літератури перед роботою над курсовою. Сказати по правді, вибір правильної літератури є для мене досить складним і клопітким заняттям, адже на основі вище зазначеного і проходить увесь процес розробки курсової роботи. Інтернет ресурси дуже допомогають мені у цьому. Моя улюблена пошукова система - GOOGLE. Вона проста у використанні і доволі швидка, при наявності нормального та сучасного інтернету. Інтеренет-павутина вдосталь завантажена потрібною інформацією, яку слід правильно шукати ТАМ) Щоб усе вдалося, не треба нехтувати порадами зі статті, а осмислити тему роботи, зробити хороший план, занотувати важливі моменти і не тільки ті, що є в книжках, але й у своїй голові. Бо робота над курсовою, це не зліплені абзаци з різних джерел, а творчий процес вислову власних, обєктивних думок на основі знайденої інформації з правильно вибраної літератури.
    Анна Пилипчук
    33 група

    ReplyDelete
  19. Дякую за доцільну та актуальну інформацію. В відео "How to Read Academic Research" все дуже чітко та зрозуміло пояснюється. Також я знаю дуже добрий метод якій покращує швидкість читання, запам'ятовування, та знаходження потрібної вам інформації в тексті, котрий зветься "Проект РХ", для цього я завжди використовую таймер, олівець, та матеріал з котрим я працюю. Коли я читаю я часто роблю зупинки,щоб запитати себе що я дізналась з тексту,щоб повністю осмислити та зрозуміти суть того, що я читаю, запам'ятати, а також олівцем виділяю певні ключові моменти.
    Потапенко Єлизавета, 33 група

    ReplyDelete
  20. Марина Кравченко, 33 група
    Відповідно до статті, як студент, так і науковець має навчитись виконувати максимально багато роботи за мінімальний проміжок часу. Зазвичай, я намагаюсь створити відповідну атмосферу для того, аби ніхто і ніщо не заважало написанню курсової роботи. Оскільки потрібно обробити велику кількість матеріалу, то досить корисними є поради із статті “ Техніка роботи зі спеціальною літературою”. Виділення тексту іншим кольором сприяє тому, що після прочитання значної кількості матеріалу, відразу видно ключові моменти, на які слід спиратися у подальшій роботі .
    Для пошуку інформації я використовую пошукову систему Google та використовую електронні бібліотеки. Хоча Wikipedia не є джерелом, на яке слід опиратися при написанні наукових робіт, але там міститься список літератури, який може бути корисним у дослідженні теми.

    ReplyDelete
  21. Мої методи з науковою літературою, як виявилось, теж не є оригінальними, я підкреслюю маркером ту інформацію, яка мені знадобиться. Якщо користуюся електронною книгою, то намагаюся копіювати і вставляти в окремий документ все, або теж теж виділяти її і продивлятися пізніше.
    І як і більшість студентів, для оперативного пошуку інформації я використовую такі системи як Google і Yandex. Щодо статті, то впевнена що ідея щодо умовних позначень в тексті в майбутньому мені обов'язково стане в нагоді.
    Войцехівська Ірина 33 група

    ReplyDelete
  22. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  23. Запропонованна стаття є дуже цікавою та інформаційною. Говорячи про власний досвід роботи з науковою літературою, хочу зазначити те, що користуюся принципом від ширшого поняття до віжчого; тобто від загальних(базових) понять переходжу до більш спеціалізованих,таких що безпосередньо відповідають темі дослідження. Вважаю що доцільним є виділення головного тексту іншим кольором, бо це звертає увагу, однак, застосовую на практиці позначку "NB" ("Зазнач"),та\або виписую головні ідеї з тексту тезами у науковий блокнот з відповідними сторінками де ця головна інформація знаходиться.
    Тема моєї курсової така "Соціально-філософська проблематика романів "Війна світів" Г. Уеллса і "Війна з саламандрами" К. Чапека:спільне й відменне". Перш за все користуюся книжками назва яких зазначена у темі,книжками орієнтовані на характеристику фантастичної літератури, а також Google для нашукування інформації.
    Гуманкова Анастасія, 33 група

    ReplyDelete

  24. Дана стаття була для мене цікавою та пізнавальною, у відео How to Write a Good Term Paper представлено багато корисних порад щодо написання курсової роботи, проте більшість тверджень я знала й раніше. Опрацьовуючи літературу я часто ставлю на полях знаки оклику там, де інформація є надзвичайно важливою та знаки питання, де необхідно знайти додаткову інформацію щодо певної тези. Раніше я й не знала, що використовую спеціальну систему позначок.
    Працюючи з науковою літературою, я перш за все побіжно оглядаю зміст книг, відкидаючи непотрібні, а далі ретельно опрацьовую обрану мною літературу. Цікаві й необхідні цитати я позначаю олівцем. Також користуюся паперовими закладками чи кольоровими стікерами, на який записую до якої теми відноситься інформація на сторінці. Працюючи з інтернет-ресурсами, то зазвичай я скачую потрібні мені статті, а необхідні цитати копіюю в окремий документ Word, після чого записую бібліографічні дані.
    Щодо ресурсів якими я користуюся то це пошукова система Google, Google Scholar, Вікіпедія, яка дає змогу проглянути список літератури до певної теми.
    Захарко Яна, 33 група

    ReplyDelete
  25. З науковою літературою, як студенти, ми зустрічаємось досить часто - при підготовці до семінарів, тощо. Але написати курсову роботу, тим більше вперше, - це досить важко та потребує великого обсягу роботи. Так як теми у всіх нас, здебільшого, вже розглядались багатьма науковцями, нам залишається тільки дібрати достатню базу для написання. Мої методи опрацювання не є новими, але якщо я користуюсь електронним джерелом, то створюю новий документ, куди скидую основну інформацію, а потім вже її опрацьовую. На мою тему курсової "Особливості вживання інфінітиву та інфінітивних конструкцій в сучасній англійській мові", гугл, моя улюблена пошукова система, видає гору інформації, яку можна досить гарно використати в написанні курсової.
    В статті особливо сподобались приклади оформлення літератури, дуже корисно.

    Боброва А., 32 група

    ReplyDelete
  26. Ця стаття є досить гарним порадником,як правильно працювати з незнайомою інформацією та взяти для себе найбільш корисну та актуальну інформацію.
    Особисто я завжди виділяю маркером інформацію,яка цікавить мене,так як і більшість студентів.,або ж ставлю знак оклику біля іншормації,яку мені потрібно буде опрацювати,чи яка є важливою .

    ReplyDelete
  27. Дуже дякую,справді корисна інформація,особливо сподобалися рекомендації,щодо організації роботи, яка повинна відповідати головній ідеї наукової організації праці,тобто - максимальний ефект при мінімальний витраті часу.
    Я звик працювати з пошуковою системою "GOOGLE", на мою думку, вона дає максимальну кількість результатів, і також Вікіпедія, де в кінці кожної статті є посилання на іноземні сайти з потрібною інформацією.

    ReplyDelete
  28. Ще до прочитання статті я використовувала методики «пошукового читання» та читання «з олівцем в руках». В даній статті я знайшла багато корисної інформації. Ця стаття була для мене дуже пізнавальною, хоча більшість тверджень я знала й раніше. Серед пошукових ресурсів використовую пошукову мережу Google. Це зручно та набагато швидше, особливо коли маєш обмаль часу на перегляд великого об'єму літератури.
    Кравець Любов, 33 група

    ReplyDelete
  29. Кокра Дарія, 35 група
    Стаття виявилася дуже цікавою та містила багато корисної інформації, яка допоможе при написанні наукової роботи. Особисто я намагаюся поступово працювати з джерелами. Читаю анотацію, чи зміст і вирішую підходить мені це джерело чи ні. Також мені подобається техніка виділення основного тексту іншим кольором, щоб потім легко можна було його запам'ятати, чи повернутися до нього.
    Віддаю перевагу пошуковій системі GOOGLE, так як це є найшвидший та найоб'ємніший інтернет ресурс, що видає максимум інформації.Проте деяку з цієї інформації потрібно перевіряти.

    ReplyDelete
  30. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  31. Я згодна з кожною думкою, висловленою у статті. Особливо хочу підкреслити, що надзвичайно важливим є вміння працювати з книгою або іншим джерелом для пошуку валідної інформації. В першу чергу, потрібно встановлювати для себе мету роботи, адже не маючи певної цілі, не слід очікувати позитивного результату роботи. Також хочу відмітити корисні рекомендації щодо організації роботи, проте, чесно кажучи, не завжди маю можливість дотримуватись їх. Головною проблемою є невміння відволікатись від усіх навколишніх турбот. Дуже складним для мене є процес зосередження уваги. Багато часу йде на те, щоб зібрати всі думки до купи та прямувати до цілі.Проте йдучи до мети, завжди відволікаюсь через певний проміжок часу. Я добре розумію, що для науковця найголовнішими є терпіння та вміння зосереджуватись. Тому намагаюсь виховувати в собі ці якості.
    Звичайно, живучи в світі сучасних технологій, не так важко знайти певні джерела. Я звикла працювати з пошуковою системою GOOGLE, і також з сайтом Вікіпедія. Надалі буду працювати й з сайтом Національної бібліотеки імені В.Вернадського, знайшла досить багато статтей, які допоможуть мені в написанні курсової робити.
    Анна Гаврилюк, 33 група

    ReplyDelete
  32. Виногроцький Владислав (32 група)
    Коли я працюю з науковою літератураю то завжди намагаюсь вичитувати найпотрібнішу інформацію ,найважливіші моменти, щоб Щоб мати достатнє уявлення про зміст та максимальне розуміння інформації. Коли читаю інформацію не у єлектронному вигляді, то зазвичай виділяю маркером найпотрібнішу інформацію, щоб при нагоді швидко знайти саме ці аспекти. При роботі з електронними версіями я намагаюся складати міні-план, аби можна було швидко знайти потрібну мені інформацію.

    ReplyDelete
  33. Я абсолютно погоджуюсь з думками, які ми можемо прочитати в статті "How to Write a Good Term Paper". Ще з цасів навчання в школі я користувалася такими порадами,підкреслювала найголовнішу для себе інформацію олівцем або маркером, щоб змогти легко відповісти на поставлене мені записання, а також швидко знайти саме потрібну інформацію.Щодо опрацювання питання,я намагаюсь якнайкраще зрозуміти питання і викласти його більш зрозуміло для своїх одногрупників.
    Ольшевська Руслана
    32 група

    ReplyDelete
  34. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  35. Моя наукова діяльність розпочалась не так давно. Звичайно, приходилось вже користуватися методиками опрацювання наукових джерел. Стаття підштовхує не витрачати час, а використовувати методи, які б дозволили виконати великий обсяг робіт за більш короткий відрізок часу.
    Одна із моїх цілей - розробити індивідуальну методику роботи з науковою літературою, раціонально використовуючи свій час.
    32 група

    ReplyDelete
  36. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  37. 35 група
    Зазвичай при вивченні дослідницької літератури я користуюся різними знаками: знак оклику, знак питання коли інформація мені не відома, також підкреслюю ту інформацію, яка цікавить мене найбільше. В час такого високого розвитку інтернету все менше людей звертаються до паперових джерел інформації. Але книги мають найбільш достовірну інформацію ніж інформація в інтернеті. Джерела в інтернеті часто не мають конкретного автора тому ми не можемо довіряти їм на всі сто відсотків. Тому ми повинні знати правила користування книгою.
    Тема моєї курсової " Неологізми в сучасній англійській мові" при дослідженні цієї теми я користуюся пошуковою системою Googl та книгами з бібліотеки, а також користуюся електронною бібліотекою ЖДУ.

    ReplyDelete
  38. Для ефективної організації роботи з науковою літературою,я йду до бібліотекти в зал каталогів, де за тематикою, не марнуючи час, беру необхідну літературу. Під час її опрацювання роблю помітки важливих сторінок, щоб потім можна було скомбінувати усю знайдену інформацію.Щодо інформації, запропонованої Вами, варто зазначити, що це дійсно корисні поради для студента,який прагне ефективно організувати свою роботу!

    ReplyDelete
  39. Досить цікава стаття! Ніколи раніше не користувалась жодними методиками опрацювання наукових джерел. Візьму собі на замітку, що вивчення літератури з обраної теми слід починати із загальних робіт, щоб мати уявлення щодо основних питань, близьких до теми дослідження.
    Єдиний метод, який я використовувала при написанні якоїсь роботи - це те, що в процесі заняття я відкидала всі побічні думки та асоціації, думала лише про роботу, щоб зосередитись та виконати завждання належним чином.

    ReplyDelete
  40. Досить цікава стаття! Ніколи раніше не користувалась жодними методиками опрацювання наукових джерел. Візьму собі на замітку, що вивчення літератури з обраної теми слід починати із загальних робіт, щоб мати уявлення щодо основних питань, близьких до теми дослідження.
    Єдиний метод, який я використовувала при написанні якоїсь роботи - це те, що в процесі заняття я відкидала всі побічні думки та асоціації, думала лише про роботу, щоб зосередитись та виконати завждання належним чином.
    32 група

    ReplyDelete
  41. Уміння працювати з надійними ресурсами інформації завжди допомагає мені у написанні рефератів та курсової. У першу чергу, шукаючи матеріали для своєї роботи, я перевіряю місцеві бібліотеки. Дуже зручно взяти в руки паперову книгу, читати і робити помітки олівцем на полях. На жаль, не всі бібліотеки можуть запропонувати широкий вибір наукової літератури. Саме тому я також користуюся інтернет-ресурсами, де завжди можна знайти не тільки корисну, а й актуальну інформацію. Особливу перевагу надаю інтернет-бібліотекам, адже наявність електронних варіантів наукових видань економить мій час.
    Користуюся пошуковою системою Google, традиційною та інтернет-бібліотекою ЖДУ ім. Івана Франка.
    Мурга Анастасія, 33 група

    ReplyDelete
  42. Я вважаю ,що дана стаття містить доцільну інформацію для подальшої роботи з науковими джерелами.Зазначені вказівки та поради щодо покращення ефективності засвоєння прочитаного є досить вагомими оскільки навчає раціонально витрачати час.Важливо зазначити ,що дана стаття допомагає уникнути помилок при оформленні та написанні наукових робіт зокрема організації робочого процесу в цілому.

    ReplyDelete
  43. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  44. Як правило, методи з науковою літературою досить схожі. Що стосується роботи з друкованими виданнями, то текст має бути не лише прочитаним, а й опрацьованим з о лівцем в руках, з певними нотатками. Якщо є власний примірник, або ксерокопія журналу, книги, можна робити позначки на полях.
    Прискорити цілеспрямований відбір і вивчення літератури допоможе чітка орієнтація дослідника на тему проблеми та основні її питання (розділи і підрозділи). Звичайно ж, читання - це стимуляція ідей. Уважне ознайомлення з будь-яким текстом повинне викликати певні думки, гіпотези, які відповідають власному погляду на речі.
    Етапи вивчення наукових джерел інформації можна поділити на:
    - загальне ознайомлення з вирішенням наукової проблеми;
    - побіжний перегляд відібраної літератури і систематизація її відповідно до змісту роботи і черговості вивчення, опрацювання;
    - читання за послідовністю розміщення матеріалу;
    - вибіркове читання окремих частин;
    - виписування потрібного матеріалу для формування тексту науково-дослідної роботи;
    - критичне оцінювання записаного, редагування і чистовий запис як фрагменту тексту наукової роботи (статті, монографії, курсової (дипломної) роботи, тощо).
    Павлюк Катя, 33 група.

    ReplyDelete
  45. Чесно кажучи, я майже ніколи не зосереджувалася на тому,як я працюю з науоковою літературою: є завдання-просто сідаю і роблю. Але як виявилося, моє внутрішнє чуття допомагало мені зробити правильний вибір. Як правило,я використовую різнокольорові маркери або ручки, для того, щоб підркеслити необхідні мені частини, зробити їх кольоровими і легко помітними при перегляді. Також,коли я читаю певну інформацію, я змушую себе повторити її вголос, тільки тоді, коли я роблю це без проблем і відтворюю бажаний текст, я можу сказати, що маю повне його розуміння.
    На даний момент,мені потрібно обробити багато матеріалу пов`язаного з журналами та газетами. Хоча це й не є наукова література, але принципи робити залишаються ті самі. Аби полегшати пошуки при перенесенні інформації до комп`ютеру, користуюся різнокольоровими стікерами. Окрім цього, можу зізнатися, що я дещо "старомодна", напевно. Усі матеріали, які потрібні мені для написання роботи є в мережі Інтернет, але мені важко працювати з тим матеріалом, до якого я не можу доторкнутся, тому зараз переді мною лежит купа різних преси.
    Кульбака Тетяна, 33 група.

    ReplyDelete
  46. Зазвичай, працюючи з науковою літературою, я підкреслюю олівцем ту інформацію, яку вважаю корисною.Ще з цасів навчання в школі я користувався такими порадами. Якщо користуюся електронною книгою, то намагаюся копіювати і вставляти в окремий документ все, що мені потрібно. Також мені подобається техніка виділення основного тексту іншим кольором, щоб потім легко можна було його запам'ятати, чи повернутися до нього. Для пошуку інформації я використовую пошукову систему Google та використовую електронні бібліотеки.
    32 група

    ReplyDelete
  47. Хочу подякувати за статтю, яка виявилась надзвичайно корисною для написання курсової. Щодо кольорових маркерів та олівців, я згодна з усіма коментаріями, в яких ідеться про користь цих предметів. Я теж викуристовую їх, шукаючи важливу інформацію. Також сподобалась ідея про нотування. Часто зтикалась з проблемою, що знайшовши якусь хорошу інформацію, пізніше не могла її знайти (особливо яккщо книга не твоя, чи в електронному форматі). Але коли виписуєш якісь важливі моменти, то вже точно впевнений, шо не втратиш їх, як мінімум це допомагає краще запам'ятати.
    Шапран Ірина, 33 група

    ReplyDelete
  48. Дубравська Олена, 25 група
    Для мене стаття виявилась надзвичайно корисною, оскільки дуже легко "загубитись" у величезній кількості інформації, важливо вміти знаходити достовірну інформацію, виділяти головне і відсіювати нерелевантне. Для виділення необхідної інформації я користуюсь маркерами різних кольорів.

    ReplyDelete
  49. Коли я обирала тему для проекту-курсової перш за все я опиралася на свої певні знання з даної теми, пізніше я почала працювати з інтернет ресурсами та пошуковими системами. Як і усі найчастіше я використовую пошукову систему google, це дійсно зручно та швидко, також для роботи допомагають різні наукові блоги та спільноти у соц мережах, іноді там можна знайти та почути дійсно цікаві думки з певної теми, а також поспілкуватись на дану тему, що у свою чергу, допоможе згодом у написанні наукової роботи. Взагалі я вважаю що у наш час ми маємо нереально великий та змістовний доступ до будь якої інформації, лише потрібно розширювати своє бачення цих можливостей, вміти вибирати з усього необхідне та звичайно застосовувати на практиці, адже кожна наукова робота несе а собою велике та важливе не лише теоретичне але й і практичне значення.

    Бойко Тетяна
    25 група

    ReplyDelete
  50. Надзвичайно стимулююча стаття, з якої можна взяти для себе багато корисних порад. Я погоджуюся з тим, що головне - це поставити собі мету, виділити час для роботи та працювати системно( тактика, яку я обрала для себе).
    Зацікавило також відео, де представлені поради, які допоможуть в організації та в самому процесі розробки дослідження. Після перегляду відео та статті одразу виникло бажання розпочати свою науково-дослідницьку роботу. І я зробила свій перший крок - вибір теми. Хочу дослідити лінгвокультурні характеристики англійської казки. Адже, всі ми родом із дитинства, а з нами поряд завжди була казка. І тепер, будучи студенткою ННІ іноземної філології, я хочу поєднати дитячий настрій із серйозністю та важливістю даного питання.
    Катерина Андрійчук, 22 група

    ReplyDelete
  51. Стаття виявилася досить цікавою. Звичайно, я уже користувалася методами опрацювання наукових джерел, адже ще в школі мала досвід написання наукової роботи. Особисто я дотримуюся методики підкреслення тексту та позначення різними позначками, що допомагає мені опрацювати велику кількість інформації з визначенням головного.
    Тема моєї курсової роботи - "Вживання конструкцій англійського прикметника для порівняння". Для пошуку необхідних наукових джерел, в першу чергу, я користуюся професійною літературою, яка є доступною в бібліотеці і яка є найбільш достовірною. Також користуюся електронними пошуковими системами.
    Стегній Каріна, 35 група

    ReplyDelete
  52. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  53. Данна стаття є дуже цiкавою. Вперше я звернулася до джерел в написаннi наукової статтi, тому робота з джерелами не є новою для мене. Перед написанням курсової роботи я забезпечила себе потрiбною лiтературою, звернувшись до бiблiотеки. Для видiлення iнформацiї, яка допоможе менi в написаннi курсової роботи я використовую метод читання з "олiвцем в руках".
    Також я використовую пошукову систему "Google", але обов'язково перевiряю всю iнформацiю.
    Савина Анна, 35 група

    ReplyDelete
  54. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  55. У запропонованій статті досить чітко описаний процес роботи з різними інформаційними джерелами та спеціальною літературою. Повністю розділяю думку про те, що на першому етапі роботи слід охопити якомога більше джерел, а в процесі самого дослідження відкидати зайві. Також мені подобається «робота з олівцем в руках», адже цей метод допомагає відібрати найкориснішу і найважливішу інформацію для дослідника серед великої різноманітності запропонованих ресурсів. Особисто мені частіше доводиться працювати з електронними джерелами, тому використовую виділення тексту різними кольорами, збільшення розміру шрифту та інші редагування тексту. Це допомагає не впустити важливу інформацію. Щодо пошукових систем, як вже було сказано, серед студентів (і не тільки) найпопулярнішим є Google, ну і звичайно ж електронна бібліотека ЖДУ.
    23 група

    ReplyDelete
  56. Дуже дякую за статтю "Технологія роботи з науковою літературою". І справді ,Наукові дослідження базуються на досягненнях науки, тому не випадково кожна стаття, брошура, книга включає в себе посилання на попередні дослідження. Коли ми працюємо з науковою дітературою ,то завжди обираємо для себе найбільш важливу інформацію.Особисто я завжди виділяю таку інформацію маркером або олівцем ,це дуже допомагає мені зорієнтуватися. Дуже важливо не помилитися при виборі літератури ,адже ця процедура в основному забирає саме більше часу.
    Відео How to Write a Good Term Папер дає нам дуже багато цікавих підказок ,якими можна скористуватися під час написання курсової. Я сподіваюся ,що інформація з цього відео є надзвичано цікавою для кожного студента.

    Чернецька Олександра,група 35.

    ReplyDelete
  57. Найчастіше опрацьовуючи якийсь матеріал я користуюсь простим олівцем, підкреслюючи основну інформацію. Цей спосіб є надзвичайно зручним, адже так мозку набагато легше сприймати і запам'ятовувати саме ті речі, які потрібно і він не засмічується так званою "водичкою". Працюючи з електронними джерелами дуже зручно створити окремий документ і зносити туди найпотрібнішу інформацію. Також іноді щоб краще запам'ятати щось я намагаюсь намалювати основні моменти або певні властивості того чи іншого явища, це також допомагає продуктивніше опрацювати інформацію.
    35 група

    ReplyDelete
  58. Інформація подана у статті «Техніка роботи зі спеціальною літературою» без сумніву стане для мене в нагоді при виконанні проекту, а згодом при написанні курсової роботи. Стаття відкриває широкий спектр способів продуктивного опрацювання наукових джерел. Я погоджуюся з думкою, що найбільш результативною є методика, за якою від самого початку роботи свідомо обмежується коло джерел, а вивчення починається саме з тих, що мають безпосереднє відношення до теми наукового дослідження. Свідомо обмежене коло джерел сприяє швидкому (при мінімальній затраті часу) вирішенню конкретної наукової проблеми. Для опрацювання необхідної інформації я використовую такі згадані у статті методики, як читання «з олівцем у руках», використання скорочень, паперових заставок.
    Запропоновані інтернет ресурси вразили різноманітністю. Скориставшись поданими пошуковими системами можна знайти необхідну інформацію. Особисто я найчастіше користуюсь Google, Yandex. Для пошуку найбільш достовірної інформації я використовую електронні бібліотеки (Бібліотека імені В.Вернадського, електронна бібліотека ЖДУ), пошукові системи дисертацій та авторефератів.
    Світлана Налапко , 21 група

    ReplyDelete
  59. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я зустріла в ній ті методики опрацювання наукової літератури,якими користуються принаймні всі. Під час роботи з літературними джерелами я зазвичай шукаю важливу інформацію і роблю помітки на полях олівцем, роблю закладки або виписую на листок сторінки, на яких знаходиться інформація, яка мені потрібна.
    Щодо інтернет-ресурсів, то зазвичай я використовую такі пошукові системи як Google, адже це зручно та швидко.

    ReplyDelete
  60. Дякую за корисну інформацію! Хочу відзначити надзвичайно цікаве та актуальне для студента відео "How to Write a Good Term Paper". Поради подано в чіткій і доступній для сприйняття формі. Також сподобалася стаття "Технологія роботи з науковою літературою", адже на даний момент я опрацьовую матеріали для написання курсової роботи і взяла для себе декілька корисних порад.
    35 група ННІ іноземної філології

    ReplyDelete
    Replies
    1. Щодо пошукових систем, зазвичай використовую Google

      Delete
  61. Для початку варто сказати, що написати курсову роботу досить не легко, проте народна мудрість говорить "очі бояться, а руки роблять". Для мене найважче -це початок. Сьогодні серед такого бурхливого потоку інформації дуже складно знайти саме те, що потрібно. Проте це все ж можливо, знаючи кілька корисних посилань. Дякую за чудову підбірку інтернет-ресурсів, особливо сподобався HotBot, де майже вся інформація є актуальною і доступною
    Щодо техніки роботи з літературою, то я використовую в першу чергу те, що підбираю велику кількість джерел, поступово відсіюючи їх, визначаю чи є ця інформація науковою, чи ні, знаходжу споріднені теми до моєї, де я також може взяти деяку інформацію.

    ReplyDelete
  62. Підбір наукових джерел це одне з головних та базових завдань під час написання наукової роботи, і вміння знаходити та виділяти саме те що потрібно дуже важливе, адже це економить час, і дає змогу більшь поглибленно опрацювати тему наукової роботи.
    Підібравши наукові джерела важливо правильно їх опрацювати і використати у подальшій роботі.
    Особисто я намагаюсь підібрати не занадто велику кількість джрел, але обов'язково актуальних для обраної теми, далі ознайомившись з ними, починаю виділяти ( виписувати або робити закладки та позначки) необхідне, тобто те що наштовхує на думку та те, що можна використати в самій науковій роботі.
    На даному етапі користуюсь пошуковою системою Google, а також відвідую бібліотеки університету та центральну міську бібліотеку, окремо хочу висловити вдячність працівникам університетських бібліотек, які надзвичайно допомогли з вибором джерел, а також за розміщення інформаційних ресурсів на сайті, це надзвичайно допомагає заощадити час.

    ReplyDelete
  63. Ткачук Анна
    34 група

    Читаючи данну статтю, я змогла знайти для себе деяку корисну інформацію. Вона змусила мене звернути увагу на помилки, які я допускала, навіть не задумуючись. Не буду оригінальною, коли скажу, що під час опрацювання потрібного матеріалу використовую олівці та маркери для виділення небхідних моментів.
    Відео How to Write a Good Term Paper містить у собі чудові поради, які зацікавлять студентів під час написання курсової роботи.

    ReplyDelete

  64. Стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» містить досить корисну інформацію. Вміння опрацьовувати наувові джерела з'являються з досвідом, адже це не так просто як здається. З кожним наступним джерелом ми витрачаємо менше часу та енергії, адже знаходимо та генеруємо нові підходи до цієї клопіткої справи. Особисто я виділяю фломастером чи ручкою важливу для мене інформацію(якщо це роздруківка). Читаючи книгу, можу виписувати цитування до конспекту, а ще краще, коли знаходжу джерело в електронному варіанті, адже тоді є можливість копіювати найголовніше до Word документу.
    35 група

    ReplyDelete
  65. Підбір правильної інформації складне завдання яке віднімає багато часу. Але опрацювання інтернет джерел економиить наш час і сили в порівнянні з пошуком інформації в друкованих виданнях. Шукаючи потрібну інформацію в інтернет ресурсах, зазвичай, я копіюю потрібну інформацію до документу, щоб потім порівняти інформацію з різних джерел і швидше вибрати найголовніше.

    ReplyDelete
  66. Я вважаю, що перед тим як почати писати наукову роботу, потрiбно знайти необхiдну iнформацiю-це один з найголовнiших критерiїв. Iнформацiя повинна бути достовiрна, саме тому я намагаюсь перевiряти iнформацiю, що взята з iнтернет ресурсiв. Перед початком написання курсової я складаю тези та записую все, про що хотiв би наголосити в науковiй роботi.
    Користуюсь я пошуковою системою Google, тому що вона надзвичайно проста в використаннi, та мiстить багато iнформацiї.
    Калiнiченко Євгенiй 35 гр

    ReplyDelete
  67. Гулько Карина. 35 група

    Дана стаття була для мене дуже пізнавальною і цікавою, не дивлячись на те, що деяку інформацію я знала раніше. Але нова інформація була для мене надзвичайно корисною.Вона показала мені більш простіші і ефективніші шляхи опрацювання інформації. Адже це досить клопітка робота, яка вимагає багато часу та уваги. Зі мною досить часто трапляється,коли я опрацьовую велику кількість матеріалу я втомлююсь і залишок роботи роблю аби як. Тому порада використовувати умовні знаки-символи є досить корисною. Також мені сподобалась ідея картотечної форми запису, коли кожен запис можна зробити на окремій карточці.
    Відео "How to Write a Good Term Paper" було також досить корисним, особливо зараз, коли я пишу курсову роботу.

    ReplyDelete
  68. Інформація щодо опрацювання методів, засобів та джерел наукової роботи є важливою не лише для студентів, але й для кожного, хто хоче розпочати своє дослідження в тій, чи іншій науковій галузі. Статті та відеопроекти надають неймовірну допомогу в досягненні якісного результату дослідження.
    В першу чергу, потрібно встановити ціль та мету роботи, на яких базується план роботи та пошук валідних джерел для написання наукової праці. Також хочеться відмітити корисні рекомендації щодо організації роботи, такі як планування часу відведеного на виконання того, чи іншого завдання, та організацію робочого місця, що значною мірою впливають на активність проведення наукового дослідження.

    ReplyDelete
  69. Дякую за статтю,яка виявилась дуже корисною і цікавою для мене.Для себе я знайшла багато чого нового.У кожного з нас свої методи роботи з чимось новим та незнайомим.Щодо мене, то я переважно використовую маркер або олівець для виділення необхідної інформації.
    Серед пошукових ресурсів я використовую пошукову мережу Google та Yandex.Це дуже зручно та набагато швидше,особливо,коли потрібно переглянути досить великий об'єм літератури та різнопланових джерел. 35 група

    ReplyDelete
  70. Дійсно, робота з науковими джерелами є дуже важливим етапом написання курсової роботи. Раніше я не звертала увагу, на те як потрібно правильно опрацьовувати джерела, особливо, коли їх багато і потрібно виділити найголовніше. В статті я знайшла для себе багато корисної інформації, щодо опрацювання наукової літератури і спробую скористатися цими методами.

    ReplyDelete
  71. Перед початком написання моєї курсової, перщ за все я взялася за пошуки наукових джерел, для цього я використовувала пошукову мережу Google, університетські бібліотеки. Крім того, мій керівник надала мені додаткові матеріали, які мені неодмінно знадобилися. За допомогою цієї статті я змогла правильно опрацювати всю свою літературу: підкреслила корисні цитати, виділила олівцем вислови різних авторів, відібрала наукові факти, навчилася правильно цитувати. Коли дійде час до оформлення бібліографії, то також звернуся до даної статті. Дякую за корисну інформацію!

    ReplyDelete
  72. 35 група
    Працюючи із джерелом я завжди роблю помітки олівцем або маркером адже це допомагає виділити основне.Я шукаю інформацію лише за допомогою google також користуюсь електронними базами бібліотек. Терміни знаходжу у Вікіпедії яка доступна різними мовами. Мені імпонують більше електронні книги адже всю відібрану інфо можна зберегти в один документ і потім використати у курсовій.

    ReplyDelete
  73. дуже дякую за подану інформацію.адже пошук наукових джерел-невід*ємна частина написання будь-якої наукової роботи.Працюючи з джерелами.я почала використовувати вашу пораду і писати курсову на 2х аркушах А4 з одного боку цитати.а з іншого посилання.що також полегшило мою працю.Під час написання роботи невід*ємним джерелом інформації був гугл)та бібліотечні фонди і звичайно ж креативність мого наукового керівника і моя.тому ще раз дуже дякую за подану інформацію ббула дуже корисна (31 група)

    ReplyDelete
  74. Давно маю таку звичку підкреслювати всю важливу для мене (або ж просто цікаву)інформацію. Тому хотілось би погодитись одразу, що ця маленька звичка дає змогу без проблем знайти потрібне речення( слово), використавши для цього мізерні сили та діючи в рамках маленького проміжку часу!
    Загалом, надзвичайно корисна стаття, яка є важливою не лише для студентів, а й для кожного, хто воліє далі саморозвиватись, використовуючи для цього саме наукову літературу!
    31 група

    ReplyDelete
  75. Коли працюю з важливою або навіть цікавою інформацією, я підкреслю саме важливе олівцем чи виділяю маркером. Тому що мені легше буде знайти ці примітки, адже воно буде виділятися від усього тексту. Це економить мій час, мені не потрібно перечитувати увесь матеріал кожен раз, а тільке головне.Для пошуку джерел я використовую пошукову систему Google, онлайн бібліотеки.

    ReplyDelete
  76. Після прочитання статті "Технологія роботи з науковою літературою", я зможу більш ефективно використовувати методики опрацювання наукових джерел, адже до цього часу їх використання було неусвідомлене, наприклад, опрацьовання матеріалу з олівцем в руках, з певними нотатками. Я також використовую електронні словники, якщо матеріал є перекладом наукової інформації з іноземної мови з метою кращого розуміння використаних термінів.
    Запропоновані інтернет-ресурси є корисними, адже вони надають можливість знайти релевантну інформацію та отримати доступ до повнотекстових документів. Для моєї курсової роботи з граматики німецької мови, «Види складносурядних та складнопідрядних речення німецької мови» необхідно мати доступ до іншомовних джерел, адже тема є специфічною і важливо знайти детальну інформацію стосовно різних класифікацій.
    Я користуюсь Library Genesis (https://sites.google.com/site/themetalibrary/library-genesis), щоб знайти валіну інформацію. Іноді я використовую Google Books, а також публікації англійською мовою найвідоміших університетів. Наприклад, (http://www.bodleian.ox.ac.uk/finding-resources), проте необхідно мати доступ до публікацій.
    31 група ННІ іноземної філології

    ReplyDelete
  77. Дякую,дуже корисна інформація,яка допоможе справитись з науковою працею. Особливо цікавими та корисними є відео.

    ReplyDelete
    Replies
    1. This comment has been removed by the author.

      Delete
  78. Дана стаття була дуже корисною, адже у ній ми маємо змогу ознайомитись із детальним планом роботи з інформацією для наукової праці. Алгоритм та підказки цієї статті, на мій погляд, значно полегшують подальшу роботу з текстом власної наукової роботи. Особисто мені не вистачило інформації про роботу з Інтернет-джерелами. Сучасні студенти надають перевагу використовувати різноманітні Інтернет-ресурси під час своїх досліджень, саме тому хотілося б дізнатись про те, як можна опрацьовувати інформацію, знайдену в Інтернеті та яким чином відрізнити правдиву інформацію від неправдивої.
    Також було цікаво попрацювати з різними пошуковими системами, незважаючи на те, що це було дещо складно, адже раніше я шукала інформацію лише у Googleта Yandex.
    Кравченко Валерія, 23 група

    ReplyDelete
  79. Взагалі,я ніколи раніше не задумувалась,як я опрацьовую наукову літературу,готуючись до занять чи просто задля цікавості. Зазвичай, це виділення головних думок,поділ на пункти великого тексту. Тому ця стаття була цікавою та корисною для мене,я вважаю,що даний алгоритм опрацювання інформації значно полегшить процес,збереже час та загалом покращить сприйняття нового.
    Щодо інтернет-ресурсів,я (напевно як і більшість студентів) користуюсь пошуковою системою "Google",але часто знайти потрібну інформацію не вдається,або її занадто мало. Ще однією проблемою є те,що кожен може створити сайт чи сторінку і написати будь що,і це потім може ввести в оману інших користувачів. Досить часто викладачі нам говорять,що певна інформація,взята з мережі,є не достовірною.
    Кравчук Лія,25 група

    ReplyDelete
  80. Стаття " Технологія роботи з науковою літературою" допоможе студентам у написанні наукових робіт і в підготовці до семінарів та екзаменів. При опрацювані потрібної інформації, треба бути зосередженим, важливо правильно організувати роботу. На початку роботи потрібно опрацювати всі можливі джерела, роблячи певні нотатки. (36 група)

    ReplyDelete
  81. Дана стаття була досить корисною для мене, адже я дізналася декілька простих порад щодо опрацювання наукової літератури. На жаль, власних методик опрацювання літератури я ще не маю, але я вже працюю над алгоритмом своїх дій. Мене вразив список доступних інтернет-ресурсів - це ж такі можливості для пошуку інформації. Орієнтовною темою моєї курсової роботи буде "Лінгвокультурні характеристики англійської казки." Я вже знайшла деякі матеріали скориставшись запропонованими системати пошуку і була приємно здивована знайденою інформацією. Я, напевно як і більшість, користуюся пошуковою системою Google, хоча не завжди вдається знайти потрібну інформацію.

    ReplyDelete
  82. Я абсолютно згодна з усім,що представлено у статті. Коли я опрацьовую будь-яку інформацію,як правило, підскреслюю основні моменти. Іноді я виписую основну інформацію. Це допомагає мені краще засвоїти інформацію.

    Смірнова Анастасія 24/207

    ReplyDelete
  83. При опрацюванні інформації завжди намагаюсь виділяти головне, неважливо яким шляхом чи це помітки певні чи виділення певних речень або слів, тому що це в певній мірі допомагаю в роботі і звичайно ж економить час.
    Щодо інформаційних систем користуюсь Google, тому що вважаю дану систему простою, повною корисної інформації та легко доступною.
    Бігун Євгеній 34 група

    ReplyDelete
  84. Досить цікава та грнутовна стаття. Багато прийомів та методів я вже знав, але "повторение - мать учения".
    Щодо користування пошуковачами, то це є необхідна інформація для кожного, так як ми живем в інформаційному світі, і здатність фільтрувати інформацію - необхідне вміння
    Колдомасов А.А. 34 група

    ReplyDelete
  85. Лень Олексій(34гр)
    Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" мені вдалося вивчити деякі тонкощі,які значно полегшать ситуацію під час роботи з науковими джерелами,адже раніше я витрачав дуже багато часу на те, що б знайти та упорядкувати інформацію,а зараз з легкістю розумію усі аспекти такої роботи.Алгоритм праці-ключ до успіху.
    Найчастіше я користуюся пошуковими системами google та yandex,адже в них можна знайти майже більшість потрібної інформації.Легко та зручно,без зайвого витрачання часу.Окрім цього- це найшвидший спосіб отримання інформації.Коли чогось немає в Інтрнеті,я звертаюся до бібліотечних книжок.

    ReplyDelete
  86. Незважаючи на те, що деяка інформація уже відома мені, я всеодно дізналась чимало корисного. Стаття допомогла мені узагальнити знання щодо наукової роботи, зокрема при виборі джерел. Хоч цей процес є тривалим і клопітким, все ж, це важливий етап у написанні курсової. Зазвичай я користуюся інтернет ресурсами, зокрема сервісом Google , Yandex, але найбільше довіряю книгам. Якщо книга належить мені я часто роблю в ній позначки і виділяю важливу інформацію, що допоможе після опрацювання всіж джерел. Якщо ж книга з бібліотеки, тоді, я роблю всі відмітки на аркуші паперу, чи фотографую.
    Аліна Радзівон 34

    ReplyDelete
  87. Після прочитання «Технології роботи з науковою літературою» я зрозуміла, що жодними схожими методиками для опрацювання наукових джерел я не користувалася, і в мене немає нічого подібного. Але ця інформація була для мене дуже корисною, і я думаю, що в майбутньому буду користуватися деякими методика, тому що вони значно полегшують роботу з джерелами.

    Телешман Ю. 22 група

    ReplyDelete
  88. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою", я дізналася як правильно уміти працювати з інформаційними матеріалами, швидко розбиратися в структурі книг і фіксувати в зручній формі все, що здається цікавим і потрібним, для виконання наукового дослідження. Досить важливо раціонально використовувати власний час, робити позначки на полях, якщо підручник власний, або на окремих аркушах чи картках і застосовувати умовні знаки. Ці корисні поради полегшать подальше написання курсової роботи. Найчастіше я користуюсь пошуковою системою "Google", тому що у більшості випадків за її допомоги досить легко і швидко можна знайти потрібну інформацію.
    23 група

    ReplyDelete
  89. На мюю думку, це була дуже корисна інформація особисто для мене, найбільше мені сподобалось відео "How to Write a Good Term Paper". В цьому відео, в зрозумілій і легкій формі сформовані кроки написання курсової роботи.
    ЛІпінська Марія 34 група.

    ReplyDelete
  90. Вперше я зтикнулась з пошуком літератиру,коли писала наукову статтю.Я звичайно,користувалась інтернет ресурсами.Хочу відзначити,що це досить тяжко іноді шукати певну інформацію,адже не все можна знайти в інтернет ресурсах,і тому іноді потрібно звертатися до наукової літератури.Також мені дуже сподобалось відео"How to write a good term paper",тому що там досить грунтовно розкрито головну думку,як правильно написати та оформити курсову роботу.
    Олійник Ірина
    25 група

    ReplyDelete
  91. До прочитання статті я користувалася деякими методиками опрацювання наукових джерел, які описані в ній. Наприклад, я використовувала метод "побіжного читання", що дозволяє швидко оглянути зміст джерела, наявність потрібної інформації, та ознайомитись з книгою в загальних рисах. Прочитавши статтю, я обрала для себе ще одну методику, яка, на мою думку, є важливою, оскільки дозволяє зберегти час. Це методика опрацювання тексту "з олівцем в руках". Також працюючи з електронними текстами, я виділяю текст, змінюю шрифт для того, щоб не гаяти часу в пошуках інформації, яка була вже мною опрацьована.
    Дані методики я використовую в роботі над курсовим проектом, оскільки я вже зробила перші кроки в його створенні. Я обрала тему (Лексичні засоби виразності у сучасному рекламному тексті) та почала пошук літератури. Для пошуку джерел я користуюся каталогом бібліотеки ЖДУ, а також пошуковою системою Google. Проте обираючи літературу з Інтернет-джерел я намагаюся бути уважною та відповідальною, оскільки інформація не завжди є достовірною та перевіреною.
    Отже, опрацювання літературних джерел є важливим етапом в проведенні наукового дослідження, оскільки він є підгрунтям наукового дослідження та впливає на успішність його проведення.
    Чижевська Олександра, 23 група

    ReplyDelete
  92. Чесно кажучи,я навіть не уявляла що написання та підготовка курсової чи,навіть,дипломної роботи є такою плідною працею.Проте,використавши всю інформацію,та джерела вказані у даній статті, я зрозуміла що організаторські здібності,впевненість,відповідальність грають досить важливу роль у цьому процесі.Я зрозуміла як правильно розподіляти свій час .І ,звісно, у майбутньому,при написанні курсової роботи, я використаю свої набуті навички.Я впевнена,що тепер я зможу поєднати усі мої отриманні знання щоб досягти гарних результатів,які будуть варті відмінної оцінки.

    ReplyDelete
  93. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  94. До прочитання даної статті я використовувала методику опрацювання тексту з "з олівцем в руках".Для мене це досить зручно та практично.
    Каталог бібліотеки ЖДУ допомагає мені при пошуку джерел, а також я використовую Google.За допомогою цієї пошукової системи я досить швидко знаходжу інформацію, але перед цим проаналізувавши її.
    Вибір необхідної літератури та вміння користуватися нею є досить складним, але можливим. Адже можна навчитися сортувати книги і обирати коло найнеобхідніших, вдалих джерел. Правильна організація наукової діяльності спростить даний аспект, адже людина сконцентрована на певній темі дослідження наполегливо досягає поставленої мети. Важливим також є вміння зосередити увагу лише на даному дослідженні, не звертаючи уваги на зовнішні фактори. Хоча важко думати лише про роботу, але це є більш ефективним.
    Текст джерел має детально опрацьовуватись, можна занотовувати, робити позначки.
    Коли ми шукаємо чітко за визначеною темою, ми швидше «відсіюємо» непотрібний матеріал, цілеспрямовано зосереджені на поставленій проблемі.
    Досить цікавим для мене стало виділення знаків у три групи, адже це полегшує подальшу роботу.
    В своїх роботах ми часто опираємося на цитати, але важливо ретельно відбирати і виписувати їх, щоб не витрачати час на перевірку.
    Наукове джерело дає поштовх для розуміння значення певної проблеми для науки, його розвиток, актуальність, можливу новизну. Інформація даної статті значно вплинула на мою роботу з джерелами, адже я дізналася про нові методики, які допоможуть мені в написанні дослідницької роботи.
    Коваль Діана, 23 група

    ReplyDelete
  95. Вивчення літературних джерел то, можливо допоміжним засобом (наприклад, в експериментальних дослідженнях, коли основним методом служить педагогічний експеримент) чи виступати як метод дослідження (наприклад, розробити таку тему, як "Ідейні основи радянської системи фізичного виховання", можна шляхом глибокого вивчення книжок, статей, документів). Якщо читання літератури постає як допоміжного засобу, то, на різних стадіях експериментальної роботи завдання читання змінюються. Коли йдеться підготовка до дослідження, читання літератури допомагає правильно вибрати тему, ознайомитися із пусконалагоджувальними роботами попередників, з методами, що ними застосовувалися, зрештою - грамотно спланувати свою наступну роботу. Під час проведення експериментального дослідження, яке, до речі, може тривати місяцями, читання літератури дозволяє: бути обізнаним новітніх роботах, проведених іншими авторами по аналогічної темі: запровадити, якщо знадобиться, відповідні корективи до своєї дослідження; знайти підтвердження чи спростування своєму фактичному матеріалу і що випливають із нього висновків; якщо ці літератури відповідають даним, здобутих у власному експерименті, знайти пояснення цього.
    Дяченко Денис 33 група

    ReplyDelete
  96. Назола Валерія, 26 група
    Я дізналася як правильно опрацьовувати матеріал та уміло використовувати час та ресурси. Погоджуюся з тим, що опрацювання тексту є важливою частиною виконання будь-якого завдання. Особисто я опрацьовую матеріал читаючи його та виписую усе необхідне в зошит, також можу просто виділяти олівчиком головне.
    Дякую за відео, дуже допоможуть в написанні курсової роботи, доступно та зрозуміло, а головне - корисно.
    Для курсової я обрала тему: "Лексико-семантичні особливості англомовних економічних текстів".
    Я проглянула запропоновані мені пошукові системи, але скоріше за все не буду їх використовувати, бо вже звикла до пошукової системи google, тому під час виконання моєї курсової роботи я буду користуватися цією пошуковою системоу, а також університетською бібліотекою.

    ReplyDelete
  97. Дякую за інформацію з приводу наукових джерел. Особисто я раніше ніяк не могла знайти для себе ресурси, в яких є валідна інформація стосовно певних тематик. Зазвичай користувалася інтернет-ресурсами, але в наш час знайти правдиву і точну інформацію важко. Виділяла інформацію ,яку вважала підходящою. Буду в подальшому використовувати запропоновані пошукові системи, для отримання точної інформації. Щодо бібліотек, можу сказати що зараз там можна знайти багато корисної та потрібної інформації , адже база постійно оновлюється. Тема моєї курсової роботи "Вербальні засоби впливу у сучасному англомовному рекламному дискурсі".

    ReplyDelete
  98. Працюючи з інформацією, я підкреслюю головне олівцем, а щодо інтернет-ресурсів - віддаю перевагу GOOGLE. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою", я дізналася багато нової та корисної інформації: як працювати з інформаційними джерелами, якими методами користуватись.
    Турчин Ірина, 22група

    ReplyDelete
  99. При роботi з науковою літературою я користуюсь таким способом, як "читання з олiвцем в руках". Цей метод допомагає видiлити основну iнформацiю, яка знадобиться в написаннi наукової роботи. Також, перед написанням роботи я беру чистий аркуш та складаю тези (про що бажаю написати в своїй роботi, аби не забути всi компоненти). Шукаючи iнформацiю я користуюсь пошуковою системою Google, тому що це найбiльш популярна та звична пошукова система з великою кiлькiстю потрiбної iнформацiї.



    35 група

    ReplyDelete
  100. Деяку інформацію із прочитатного я вже знала, але багато що було новим та цікавим для мене.
    Часто пошук інформації займає у мене достатньо багато часу, адже в інтернеті, у різних пошукових системах справді є багато матеріалу, але не завжди він є достовірним, я більше покладаюся на книги. Проте є дуже користні сайти. Найпопулярнішою пошуковою системою є Google, якою я охоче користуюся.

    ReplyDelete
  101. Ця стаття виявилася надзвичайно цікавою та корисною для мене. Зараз я впевнена,що одним з найважливіших етапів написання курсової чи дипломної роботи - це правильний підбір літератури та уміння працювати з книгою.
    Безумовно, мені дуже важко не звертати увагу на зовнішні фактори та працювати багато годин поспіль. Тому я намагаюся, приділяти увагу своїй роботі по кілька годин на день.

    ReplyDelete
  102. Дуже цікава стаття , знайшов велику кількість корисної інформації. Особливо сподобався розділ щодо використання цитат та їх правильне оформлення у науковій роботі.

    Шиховець Денис 33 група

    ReplyDelete
  103. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  104. Дійсно, вміння працювати з літературою, не обов’язково лише науковою, відкриває багато можливостей розвитку молодого науковця. Існує декілька способів опрацювання літератури, і кожен вибирає найоптимальніший для себе варіант. Але якщо бажання працювати немає, то ні будь-які способи, ні гора книг на робочому столі не допоможе. Треба пам’ятати про свій режим праці й відпочинку, і братися до роботи лише налаштувавшись та зосоередевшись на предметі праці.
    Найбільш звичним для багатьох із нас є читання "з олівцем". Але в сучасному технологічному й механізованому світі книги, на жаль, стають все менш популярними. Ми, здебільшого студенти, уже призвичаїлися до використання Інтренет-ресурсів, зокрема пошукових систем, різних порталів, блогів, бібліотечних сайтів та електронних каталогів. Звісно, що і працювати з такими джерелами доводиться по-іншому.
    Але особисто для мене найбільш звичним способ підготовки інформації є спочатку "швидке читання" змісту, розділів та підрозділів, потім - "читання з олівцем", або ж, коли книги немає, то конспект в зошит. Таким чином я переглядаю інформацію декілька раз, що сприяє запам’ятовуванню.
    Щодо пошукових систем, то для написання свого проекту курсової роботи я користуюся Google, оскільки вона дуже зручна й розмаїття результатів відкриває ціле поле діяльності. Проблема лише в тому, що серед усіх результатів не всі є достовірними. Інша пошукова система, Yandex, в основному працює на російській мови, що не завжди зручно. Yahoo є незадовільною в плані результативності: на свій запит я отримала лише три відповіді.
    Як висновок можу додати, що робота з інтернет-ресурсами економить час і не вимагає колосальних зусиль, але в більшості своїй є ненадійною, оскільки не вся інформація достовірна. Тоді як книги, хоч і вимагають часу, є надійним, постійним і головне - авторизованим джерелом.
    Безусяк Іванна, 25 група

    ReplyDelete
  105. Стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» містить корисну інформацію як для студента так і для досвідченого фахіфця. Вміння опрацьовувати наувові джерела з'являються з досвідом, адже це не так просто як здається. Підбір наукових джерел це одне з головних та базових завдань під час написання наукової роботи, і вміння знаходити та виділяти саме те що потрібно дуже важливе, адже це економить час, і дає змогу більшь поглибленно опрацювати тему наукової роботи.
    Після підбору наукових джерел важливо правильно їх опрацювати і використати у подальшій роботі. Тема моєї курсової " Структурно-композиційні особливості текстів Інтернет-новин ". При дослідженні цієї теми я користуюся пошуковою системою Googlе та книгами з бібліотеки, а також надзвичайно зручною електронною бібліотекою ЖДУ.
    Григорчук Поліна, 24 група

    ReplyDelete
  106. Дякую величезне за таку статтю, дійсно допомагає зрозуміти, як нам правильно опрацювати наукові матеріали та систематизувати їх. Так як я ще початківець в наукових дослідженнях, мені дуже допоміг розділ "Техніка роботи зі спеціальною літературою". Думаю тепер, курсова писатиметься легше і зрозуміліше.

    Мовчан Дарина
    32 група

    ReplyDelete
  107. Повністю згодна із ствердженням,що уміти працювати з книгою - це означає швидко розбиратися в її структурі, правильно оцінювати і фіксувати в зручній формі все, що здається цікавим і потрібним, для виконання наукового дослідження. Це одна із найважливіших навичок студента - сканувати інформацію і оперативно відбирате лише необхідне, аби створити змістовну логічно завершену роботу.

    ReplyDelete
  108. Щодо використання джерел теж можу погодитись, оскільки сама підбираю велику кількість літератури, поступово відсіюючи її після швидкого перечитування. Важливим є і визначення для себе конкретного методу праці, який найкраще підійде для певної людини.

    ReplyDelete
  109. Важливим є під час серйозної наукової роботи й зосередженість. Оскільки ми живемо в суспільстві, іноді дуже важко перемкнути сою увагу на щось одне і не відволікатись. Проти привчивше себе до цього, людині гарантований успіх в будь-якій роботі, не тільки в науковій.Саме тому я намагаюсь абстрагуватися від усіх речей та подій, які відволікають мою увагу. Це дійсно покращує ефективність роботи.

    ReplyDelete
  110. Дякую за класифікацію етапів вивчення наукових джерел:
    - загальне ознайомлення з вирішенням наукової проблеми;
    - побіжний перегляд відібраної літератури і систематизація її відповідно до змісту роботи і черговості вивчення, опрацювання;
    - читання за послідовністю розміщення матеріалу;- вибіркове читання окремих частин;
    - виписування потрібного матеріалу для формування тексту науково-дослідної роботи;
    - критичне оцінювання записаного, редагування і чистовий запис як фрагменту тексту наукової роботи (статті, монографії, курсової (дипломної) роботи, дисертації тощо). Це дійсно та інформація, яка допомагає систематизувати й організувати ефективне виконання роботи.

    ReplyDelete
  111. Особливо цікавим є ознайомлення з методами опрацювання наукової літератури, адже це іноді буває дуже важким. Дякую за таку інформацію, це допомагає зрозуміти суть, та знайти саме те, що потрібно.

    Мовчан Дарина
    32 група

    ReplyDelete
  112. Цікавою є інформація про методику опрацювання літературних джерел з поділеним навпіл вертикальною лінією папером.Також цікава ідея знаків. Візуально легше сприймати деякі речі. В цьому випадку це є ефективний метод обрання потрібної інформації. Я згодна з порадою про лаконічність. Це економить наш час і дає змогу більше присвятити часу читанню.

    ReplyDelete
  113. При опрацюванні наукової літератури, я завжди підкреслюю головну інформацію олівцем або маркером. Про роботі з електронною книгою копіюю і вставляю в окремий документ все, що може мені знадобитися.
    Щодо пошукових систем, то я зазвичай використовую Google.
    Дякую за відео How to Write a Good Term Paper!

    ReplyDelete
  114. в мене убло багато питань щодо курсової. завдякі цій статті я вирішила всі свої питаня. дякую
    Чалахешашвілі Діана 32

    ReplyDelete
  115. дуже сподобались відео які ви нам запропонували
    Чалахешашвілі Діана 32

    ReplyDelete
  116. Стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» містила дуже корисну інформацію для мати і нашої групи. ця інвормація допомогла у вирішенні багатьох питань
    Чалахешашвілі Діана 32

    ReplyDelete
  117. завдяки цій статті я зрозуміла що підбір літератури дуже важливий.. на даному етапі написання курсової буду намагатись шукати більше нових джерел
    Чалахешашвілі Діана 32

    ReplyDelete
  118. буду в майбутньому використувати запропоновані схеми і техніки пошуку інформації. адже коли почала писати курсову роботу, зіштовхулась з великою нестачою літератури.
    Чалахешашвілі Діана 32

    ReplyDelete
  119. Супер швидкий спосіб про те як вірно робити якісні дослідження.Відео "How to Read Academic Research"глибоко розкрито секрет мислення та аналізування.

    ReplyDelete
  120. Просто ключове слово, люди повинні навчитися бачити життя більш простий в цілому. Ваш розум або інші розуми можуть зробити життя як важким, як вони можуть, але правда життя насправді не така складна. Ви просто повинні дізнатися загальну картину життя у всіх аспектах, це саме точне пояснення про те, як життя працює, найпростіший шлях.

    ReplyDelete
  121. Я вважаю, що один з найважливіших елементів творчої роботи є цілеспрямоване вивчення наукової літератури. Вміння працювати з літературою – складний творчий процес. При роботі з літературою обов’язково слід робити виписки, анотації і конспекти, за допомогою яких виділяють найбільш цінну інформацію, стисло викладають зміст інформації в цілому.
    Необхідно переглянути всі види джерел інформації, зміст яких пов’язаний з темою дослідження. До них належать матеріали, опубліковані в різних вітчизняних та іноземних виданнях, звіти науково-дослідної роботи, дисертації, офіційні документи.
    Вивчення літератури з обраної теми слід починати із загальних робіт, щоб отримати уявлення про основні питання, а пізніше вже вести пошук нового матеріалу.Роботу з літературою я провожу поетапно: загальне ознайомлення з матеріалом в цілому за його змістом; швидкий перегляд усього змісту;проробка в порядку послідовності розміщення матеріалу; вибіркове читання будь-якої частини монографії, посібника, дисертації, статті; виписка матеріалу, що належить до теми і є цікавою; критична оцінка записаного, його редагування, чистовий запис, як фрагмент тексту майбутньої роботи.На завершальному етапі роботи з літературою доцільно зробити порівняльний аналіз отриманої інформації. Це дозволить оцінити актуальність, новизну і перспективність інформації. За даними критичного аналізу слід зробити висновки, їх узагальнення дозволить методологічно правильно поставити і сформулювати тему дослідження, намітити цілі й конкретні завдання на перспективу.
    ПоліНа Зрайченко, 22 група

    ReplyDelete
  122. . Насправдi,знати як правильно оформлювати список використанних джерел-це дуже важливо для науковий робiт.Особливо важливо розподiлити свiй час.не менш важливе це те,що слід охопити якомога більше джерел, а потім поступово «відсіювати» зайві видання.
    Прочитавши цю статтю,я можу сказати що до цього я користувалася методиками опрацювання наукових джерел.Писала список використанних джерел використовуючи такi вимоги(якi поданнi в статтi).Але,нажаль, я не використовувала таблицi,тому що не знала як правильно оформляти.Завдяки цiй статтi я прочитала для себе корисну iнформацiю.

    ReplyDelete
  123. Стаття є грунтовною , зручною. Для студента , який перший час чує, що таке наукова праця , тобто курсова, дипломна - буде дуже корисною. Адже в ній є підказки як правильно робити конспекти , знайомитись із новим матеріалом , раціонально використовувати свій час тощо.
    Особисто для мене , там було достатня кількість відомої мені інформації. Але знання інформації , не означає вирішення проблеми. Так , я знаю, що потрібно раціонально використовувати свій час, під час підготовки курсової, час - на вагу золота. Але скільки не намагайся, його завжди бракує , і витрачаєш його на більш другорядні заняття.
    Загалом, коли я в пошуках інформації я користуюсь пошуковими система, зазвичай Google або Youtube (попри неймовірну кількість кумедних, абсурдних, не цікавих відео , ви можете знайти там доволі багато цінної інформації). Перед опрацюванням матеріалу , я спочатку подивлюсь на її обсяг. Читаючи інформацію , завжди виписую в зошит\ блокнот найважливіше - факти. Теми або розділи відокремлюю різнокольоровими маркерами або ручками.
    Вбивши свою назву в пошуковій системі Google (Лінгвокультурні характеристики англійської казки), я відразу знайшла потрібну мені інформацію. Проблем не виникло.
    Кумечко Вікторія , 25 група

    ReplyDelete
  124. Стаття є цікавою і зрозумілою. Багато пояснень та підказок, які згодом допоможуть у написанні курсової. Наскільки я знаю це досить важко,адже потрібно знайти потрібний матеріал, а не будь що. На парі ми обговорювали це питання, і я зрозуміла, що важливе значення при роботі з науковою літературою- це зосереджене читання,активність і також здатність не відволікатися. Тільки при такому порядку роботи з джерелами можна відносно швидко ознайомитися з новою науковою інформацією.
    Харитонова Катерина24 група

    ReplyDelete
  125. 1.) Ознайомившись зі статею, я переконався, наскільки важливим аспектом наукового дослідження є перевірка усіх джерел та пошук фактів з літератури, з подальшою їх валідацією. В матеріалі статті висвітлені загальні поради та рекомендації щодо роботи з текстом та його аналізом. Визначено напрями пошуку інформації, висвітлено рекомендації щодо швидкого опрацювання тексту. Для мене пріоритетною виявилася інформація про етапи підготовки наукового дослідження, а також про оформлення цитат в тексті. Враховуючи мій попередній досвід в МАН, я користувався методикою зазначення "підказок" та нотаток у тексті під час аналізу літературних джерел.

    2.) Проглянувши список тем, я хотів би зосередити свою увагу на темі "Особливості персонажного мовлення на прикладах сучасної англомовної прози". Вибір такої теми зумовлений тим, що зараз я читаю сучасні англомовні трилери (White Crow by Marcus Sedgwick)

    3.) У пошуках інформації варто звертатися до бібліотек, зокрема - до досить потужної електронної бібліотеки ЖДУ. Я шукав наукові статті та знайшов декілька, пошукова система видала посилання на сайт бібліотеки. Враження від пошуку цілком звичні, різниця лиш в тому, що я здійснював науковий пошук і тому здебільшого натрапляв на результати вже опублікованих досліджень.

    Говорячи про враження, здивувало те, що деякі отримані через пошук результати були не відповідними до моєї теми, наприклад http://www.nbuv.gov.ua/old_jrn/natural/Nvvnu/filolog_mov/2011_1/R1/Bubleynyk.pdf (про Григіра Тютюнника). Але, я вирішив обрати інший шлях та замовив у бібліотекарів список літератури для подальшого опрацювання.

    4.) Зазвичай, найбільш авторитетними я вважаю сайти бібліотек та джерела, де можна знайти різні неперіодичні видання, оскільки, це такі джерела, за якими можна набагато простіше перевірити тієї чи іншої інформації. Мені дуже допомагають сайти бібліотек ЖДУ та бібліотеки Вернадського. http://www.nbuv.gov.ua/ http://library.zu.edu.ua/

    Щодо запропонованих відео, то хочу відзначити два, 1 та 3. 3 є безцінною підказкою про те, як ефективно розподіляти свій час, працюючи з величезним обсягом нової інформації завдяки знайомому усім Google Reader. А перше привертає увагу доступністі викладу матеріалу, легкістю мови та справді корисними порадами про правила роботи над науковим дослідженням.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Михайло Зеленський, 22 група

      Delete
  126. У підготовчий період наукових досліджень дуже важливо навчатися раціональним способам опрацювання наукової літератури, бо ця робота для дослідника є повсякденною. Читання наукової літератури відріз­няється від читання художньої.Вміння працювати з літературою — складний творчий процес.При роботі із літературою я обов'язково роблю виписки, анотації і конспекти, за допомогою яких виділяю найбільш цінну інформацію, стисло викладаю зміст інформації в цілому.
    Сьогодні існує безліч методів пошуку інформації. Я ндаю перевагу Інтернету. Щодо інтернет-ресурсів,я користуюсь пошуковою системою "Google".Для пошуку найбільш достовірної інформації я використовую електронні бібліотеки.
    Гнатюк Катерина, 21 група

    ReplyDelete
  127. Лук'янець Володимир, 26 група, ННІ іноземної філології
    Методики опрацювання наукової літератури подані у статті "Технологія роботи з науковою літературою" не є для мене новими,адже я користувався ними ще у школі. Ці методи є для мене зручними, оптимальними і простими у застосуванні, і я надалі буду їх використовувати. Щодо моїх улюблених інтернет ресурсів з пошуку наукової, навчальної інформації, то це є сайт Pidruchniki.com (http://pidruchniki.com/). Він є доступним та зручним у користуванні.
    Серед поданих відео мені найбільше сподобалось "How To Read 1,000+ Scientific Articles in Under 10 minutes", воно навчило мене як раціонально використовувати свій час при роботі з великих обсягом даних.
    Хотілося б додати, що одних лише інтернет ресурсів буде недостатньо при написанні курсової чи іншої роботи подібного виду, також потрібно звернутися до бібліотеки. Наша бібліотека ЖДУ має всі потрібні ресурси для наукової діяльності, і навіть більше.

    ReplyDelete
  128. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  129. Подана стаття є актуальною і корисною. Про деякі методики опрацювання наукових джерел я прочитала вперше. В наш час є дуже велика кількість інформації і як її правильно використати і щоб вона була актульною і не застарілою доволі тяжко. Для виділення корисної мені інформації я користуюсь маркером і декілька разів перечитую її, щоб зрозуміти що я можу використати а що опустити.

    Тюхай Альона 25 група

    ReplyDelete
  130. Я погоджуюся з думкою, що Уміти працювати з книгою - це означає швидко розбиратися в її структурі, правильно оцінювати і фіксувати в зручній формі все, що здається цікавим і потрібним, для виконання наукового дослідження. Тому дана стаття є дуже цікавою та корисною, адже тут детально пояснюється як правильно працювати з джерелами наукової інформації. Для мене були надзвичайно корисні Етапи вивчення наукових джерел інформації, це своєрідний план яким я маю намір користуватися в майбутньому.
    Марина Музиченко 23

    ReplyDelete
  131. До прочитання цієї статті я, можна сказати, не користувалася якимись певними методиками роботи з науковою літературою. На рівні підсвідомості я виділяла знаками певну інформацію, яка для мене важлива, проте, не можу сказати, що це зберігало мій час.
    Я обрала тему для своєї курсової роботи "Особливості персонажного мовлення: стилістичний аспект (на матеріалі сучасних англомовних прозових творів)". Для мене ця тема цікава, оскільки я полюбляю сучасну літературу і мені цікаво більш глибоко зрозуміти які стилістичні засоби використовуються у персонажному мовленні. Оскільки завжди літературне мовлення відрізнялося від живого спілкування, проте автори творів також намагаються оригінально та творчо охарактерихувати своїх героїв та показати їх через діалоги чи монологи.
    Найбільш часто я використовую такі інформаційні ресурси як Google та Yandex, проте вони не можуть забезпечити нас усіх повністю правильною інформацією, тому я більш схиляюся до пошуку книг онлайн або у бібліотеках.

    ReplyDelete
  132. Інформація подана в статті є дуже корисною,звісно ж більшість цього матеріалу ми чули на лекції,але прочитавши інформація краще сприйнялась. Я не думаю,що у всіх є методики до роботи з літературою. Ми просто відкриваємо книгу і намагаємось знайти необхідну інформацію. І я користуюсь тим ж принципом.
    У відео була сказана дуже влучна думка- що нам не потрібно читати все,з усієї книги необхідними можуть бути лише кілька сторінок. Важливо лиш знайти ті сторінки тим самим скоротивши час роботи.
    Я керуюсь пошуком за заголовками,розділами,якщо це інтернет ресурс то за пошуком ключових слів на сторінці.

    Вербило Юлія 25 група

    ReplyDelete
  133. Було цікаво читати статтю і розуміти як можна економити час на опрацюванні матеріалу. Наприклад я завжди опрацьовую матеріал або підкресдюючи маркером або виписую окремо те що для мене важливо або цікаво. Тему яку я обрала для опрацювання курсової це Лінвостилітичні характеристики сучасної поезії обрала я саме цю тему тому що знайшла багато інформації яку можна опрацювати і зробити свої висновки. Частіше за все користуюсь пошуковою системою google цього разу спробувала користуватись пошуком на сайті нашої бібліотеки але мені постійно вибивало інформацію зовсім не повязану з моєю темою, тому я думаю бібліотеці слід вдосконалити свою онлайн пошукову систему.
    Андрієвич Іванна 24 група

    ReplyDelete
  134. На мою думки всі джерела інформації корисні, але не всіма ми знаємо як правильно користуватися! Тому дання стаття дуже мені допомогла економити час при пошуку інформації.
    24група

    ReplyDelete
  135. На мою думку запропонована стаття є корисною та грунтовною, щодо роботи з літературою.
    Тема мого курсового проекту " Особливості функціонування сленгізмів у сучасних художніх творах."
    Я обрала саме цю тему, тому що мені було цікаво дізнатися більш детально про вживання сленгу в англійській мові а також в сучасній літературі. При пошуках інформації користувалася такими пошуковими системами як Google та Yandex.

    ReplyDelete
  136. Анастасія Комісаржевська, 24 група
    Прочитавши «Технологію роботи з науковою літературою» можу сказати ,що я ніколи не помічала за собою якогось особливого підходу до прочитання наукової літератури. Однак ,якщо це ,наприклад , була електронна книга я копіювала з неї найважливішу інформацію. Якщо ж говорити про художню літературу ,то я занотовую цитати ,які мене зацікавили. Готуючись до читання такої літератури я не забирала нічого зайвого зі столу та іноді могла замріятися про свої буденні справи, що дуже мені заважало ,але нажаль я нічого не можу з собою зробити ,адже як відомо людина може концентруватися на одному предметі лише 4-10 хвилин.
    Для написання курсової я обрала тему «Лексичні засоби виразності у сучасному рекламному тексті (на матеріалі англомовної соціальної реклами)». Скориставшись запропонованими ресурсами я дійшла висновку ,що в інтернеті мало інформації по моїй темі. Сайт бібліотеки університету також не дав мені бажаних результатів, тому я або звернусь до них особисто, або попрошу одного з викладачів про допомогу.
    Особисто я найчастіше користуюсь пошуковою системою Google. Що ж стосується ,наприклад ,художньої літератури англійською мовою я використовую наступний сайт.
    https://archive.is/Xenhr

    ReplyDelete
  137. Інформація , яка подана в цій статті для мене виявилась дуже корисною. Особисто я зрозуміла , що потрібно вміти користуватися книгою , а саме розбиратися в її структурі , а також обирати цікаву і потрібну інформацію. Я завжди користувалася правилом , яке полягало в тому що потрібно , насамперед ,почати роботу з раціонального використання свого бюджету часу . Я завжди користуюся книгою , і намагаюся знайти цікаву і потрібну інформацію. Раніше я не користовувалася методиками опрацювання наукових джерел .Загалом, коли я в пошуках інформації , я користуюсь пошуковими система, зазвичай Google або Youtube. Я обрала тему для своєї курсової роботи " Лексико-семантичні особливості англомовних юридичних текстів". Використавши пошукову систему Google , я знайшла багато корисної інформації.
    Федоренко Ірина 25 група

    ReplyDelete
  138. Стаття"Технологія роботи з науковою літературою " є не просто цікавою ,а й дуже корисною. Студентам ,які перший раз пишуть курсову роботу неодмінно потрібно з нею ознайомитися. Тема моєї курсової роботи "Граматичні особливості зворотніх займенників в сучасній англійській мові" Для написання роботи я опрацювала багато джерел і вже з власного досвіду знаю скільки багато часу це займає . В основному ,я використовувала метод читання з олівцем ,роблячи певні примітки і короткі записи там ,де знаходила щось цікаве . Після прочитання статті я ознайомилася з іншими цікавими методами опрацювання літератури і неодмінно буду їх використовувати в майбутньому .
    Яна Ткач 32-га група

    ReplyDelete
  139. Я вважаю ,що техніку "читання з олівцем " спробували усі ,можливо це вже увійшло в звичку ,але це дійсно полегшує роботу ,адже ми підкреслюємо саме ті аспекти і контрольні вислови якими ми зможемо користуватися. Електронні книги ніколи не замінять нам справжню книгу,тому потрібно правильно використовувати свій час при пошуку літератури. Підбір літрерату займає 50 % усієї роботи дослідника і це факт.
    Для написання курсової роботи я обрала тему "Політично коректна лексика у дискурсі Інтернет-новин". Для пошуку інформації я зазвичай звертаюсь до Google,але цього разу спробувала знайти інформацію у нвшій бібліотеці. Це допомогло мені заощадити свій час і знайти корисну інформацію по темі.
    Калінчук Лілія 24 група

    ReplyDelete
  140. Дійсно, інформаційний пошук та робота з науковою літературою є важливим аспектом у роботі науковця. Важливо користуватися і книжками і інформаційними ресурсами для звірення інформації та більш широкого дослідження теми. Досить зручно користуватися бібліотечними каталогами та системами пошуку, це дійсно спрощує справу та зменшує затрату часу на пошук. Так як науковому досліднику потрібно затрачати мінімум часу і добитися максимум результату є досить корисним метод опрацювання інформації шляхом поміток, позначок, виписок. Досить важливим є вибрати ту інформацію яка насамперед є цікавою для самого виконавця, адже в цьому і полягає суть раціонального пошуку та обробки інформації.
    Михальчук Катерина, 26 група

    ReplyDelete
  141. Найзручнішим для мене варіантом опрацювання літератури є такий, коли я маю одне і те ж джерело в надрукованому і електронному форматі. Адже текст, який можна потримати в руках, сприймається краще, бо при його прочитанні можна позначити олівцем важливі місця, та й очі втомлюються менше. (Звичайно, це досягається лише при умові "правильного" читання з належним освітленням і оптимальним режимом праці і відпочинку). Але в той же час наявність інформації в надрукованому вигляді зменшить витрати часу на його введення в комп'ютер. Але може трапитись таке, що потрібної книги немає у відкритому доступі інтернету, тому при прочитанні дуже важливим є розуміння поданого матеріалу.
    Щодо обраної мною теми ("Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії") можу сказати що вона цікавою на перший погляд, але у той же час вона вимагає тривалих і ретельних пошуків літератури, спираючись на те, що перш за все, потрібно бути знайомим із англомовною поезією.
    У ході виконання роботи я використовую матеріали з електронної бібліотеки ЖДУ імені Івана Франка, пошукової системи Яндекс, оскільки зазвичай там є чимало україномовної інформації. Однак не варто оминати і джерел, поданих російською чи, особливо, англійською мовами, бо вони приносять свіжі думки в дослідження та урізноманітнюють його.
    Дуже корисною виявилась інформація у статті "Техніка роботи зі спеціальною літературою" щодо оформлення використаних джерел, бо, як виявляється, є занадто багато нюансів нехтування якими називається:"Танцював, танцював і не вклонився". Бо ж наукова робота передбачає наукового, "розумного" підходу до її виконання.
    Рудюк Олексій 26 група ННІ іноземної філології

    ReplyDelete
  142. З усіма методами роботи вже знайома і використовую їх. Але найефективнішим вважаю метод роботи "з олівцем в руках" (з друкованими джерелами).
    При написанні курсової роботи використовувала пошуковий сайт Google. Допоміг "Список використаної літератури" в матеріалах, який я знайшла в інтернеті. Деякі книги мали схожу тематику і я їх знайшла в бібліотеці. Робила різні записи в зошиті. Що стосується електронних джерел, то виділяла маркером потрібну інформацію, де це було можливо. А документи формату PDF піддавалися методу сортуванню. Ті документи, які містили непотрібну інформацію - удалалися.
    Я скажу, що знання теми, мети і завдання курсової значно полегшує роботу при опрацюванні матеріалу. Ти знаєш, що тобі потрібно, а що ні.

    ReplyDelete
  143. Стаття "Техніка роботи зі спеціальною літературою" є надзвичайно корисною для мене, адже в ній зібрано усі поради, які допоможуть мені правильно опрацьовувати літературу під час написання курсової роботи. Прочитавши дану статтю, я зрозуміла на що в першу чергу потрібно звертати увагу, користуючись певною літературою, які є етапи вивчення джерел інформації та які є прийоми, спрямовані на те, щоб записи в процесі читання відбирали найменше часу.
    Тема курсової роботи, яка мене найбільш зацікавила, є "Гендерні стереотипи в англомовній комерційній рекламі: лінгвістичний аналіз". Адже сьогодні реклама не тільки надає інформацію про товар чи послугу, а й моделює систему громадських відносин у суспільстві, зокрема між чоловіком і жінкою. Такі відносини часто подаються через призму гендерних стереотипів, що створює певні соціальні настрої та визначає диференціацію соціальних ролей у суспільстві.
    Працюючи над даною темою, я опрацювала інтернет-джерела. Крім того, багато корисних матеріалів мені допомогли знайти у бібліотеці ННІ іноземної філології та в бібліотеці ЖДУ ім. І. Франка.
    Також дуже зацікавили відео. Проглянувши їх, я визначила корисні для себе поради щодо процесу роботи над науковим дослідженням.
    Тарасюк Дар'я, 22 група

    ReplyDelete
  144. Дана стаття дуже цікава та пізнавальна. Беззаперечно вона допоможе опрацювати наукові матеріали та систематизувати їх. Дякую за корисну інформацію.

    ReplyDelete
  145. Праця з інформаційними джерелами відіграє значну роль у написанні наукової роботи. Дана стаття є дуже пізнавальною, адже систематизує головні, зручні методи при опрацюванні інформаційних матеріалів.
    Більшість методів відомі для мене, якими я вже користувалась. Новим для себе я виокремила метод опрацювання літературних джерел, який полягає в тому, що аркуш ділиться навпіл вертикальною рискою. З лівої сторони записується зміст прочитаного, а з правої – свої зауваження з виділенням особливо значущих визначень, формулювань.Надалі буду користуватися даним методом.
    Я обрала орієнтовну тему для своєї курсової роботи «Мовно-стилістичні особливості текстів газетних статей (на матеріалі сучасних англійських та американських газет)».
    Вже довгий час я користуюсь пошуковою системою www.google.com. При виконанні своєї курсової роботи, здійснюю пошуки необхідної інформації з допомогою цього ж ресурсу та звісно, необхідно відмітити університетську бібліотеку, яка забезпечує високоякісне та оперативне бібліотечно-бібліографічне та інформаційне обслуговування.
    Усевич Діана, 26 група

    ReplyDelete
  146. Подані інтернет ресурси допомоги зробити чіткий та правильний зміст вступу та правильно оформити титульну сторінку, зміст і джерела. Це зменшує кількість витраченого часу на пошуки оформлення роботи та дозволяє виконати її на дійсно високому рівні.

    ReplyDelete
  147. На мою думку, не зважаючи на те, що ми живемо і час високорозвинених інтернет технологій та можемо швидко знайти майже будь-яку необхідну інформацію на просторах інтернету, книга всеодно залишається та буде залишатись найкращим пошуком інформації.Хочу зауважити, що особисто для мене важливим є щоб книга була саме у друкованому варіанті.По-перше, це допомогає сконцентруватися на предметі дослідження та не відволікатися на такі речі, як реклама, оголошення, тощо.
    По-друге, друковані книги сприяють розвитку зорової пам'яті і ми можемо згадати на якій сторінці чи в якому розділі була написана та чи інша інформація.Більше того,ми можемо опрацьовувати текст з олівцем в руках, тобто виділяти необхідну інформацію та робити певні нотатки(звичайно якщо книга є вашою власною).Я завжди користуюсь даною методикою опрацювання джерел, адже це допомагає економити час та "виносити" головне з прочитаної книги.По-третє,працюючи з друкованим джерелом, значно скорочується зорове напруження, що є немало важливим і дозволяє довше працювати над матеріалом.
    Безумовно я користуюсь і інтернет джерелами також, шукаючи необхідну інформацію.Я надаваю перевагу таким пошуковим системам як Google та Yandex.
    Александрія Анна (23 група)

    ReplyDelete
  148. Стаття «Техніка роботи із спеціальною літературою» містить у собі багато важливої інформації, що є безумовно корисною для кожного студента. Зазвичай, працюючи із літературними джерелами я підкреслюю необхідну інформацію чи виділяю її за допомого маркера. Якщо це джерело є лиш у електронному вигляді, то я просто копіюю все необхідне та зберігаю у окремому документі. На мою думку, всі методики та рекомендації, що згадані у цій статті варті уваги. Дотримуючись цих рекомендацій, ми зможемо значно швидше працювати із літературними джерелами.
    Вгазагалі, мені більше подобається користуватися друкованою літературою, але, на жаль, всієї необхідної інформації знайти там неможливо. Тому доводиться звертатись і до інших джерел . Як правило, я , як і більшість студентів,використовую пошукову систему Google, а також електронні бібліотеки.
    Бондар Христина 36 група.

    ReplyDelete
  149. Ця стаття є дійсно цікавою та корисною. Я впевнена, що вона обов'язково мені допоможе при написанні наукової роботи. Корисною для мене була ідея про нотування.Адже я також часто стикалась з проблемою, коли знайшовши 1 раз якусь цікаву інформацію, пізніше не могла її знайти. Серед пошукових ресурсів використовую пошукову мережу Google. Вона проста у використанні і доволі швидка.
    Тищик Ольга, 26 група

    ReplyDelete
  150. Поради щодо правильної роботи з науковими джерелами є дуже цікавими, вони у чіткій та зрозумілій формі показують головні кроки по написанню хорошої і правильної курсової роботи. Оскільки для написання такої роботи нам слід обробити просто неймовірно-велику кількість різної наукової і складної для розуміння і сприйняття літератури, ознайомлення з технікою роботи з такою літературою було дуже корисним і пізнавальним, більше того воно було також і цікавим.

    Щодо інтернет-ресурсів якими користуюся особисто я, то представляю вашій увазі корисний ( на мою думку) сайт, а точніше електронну бібліотеку http://pidruchniki.com/ . На ньому я часто знаходжу корисну інформацію на різні предмети. Що особливо мені подобається в ньому, так це те, що у там представлені на вибір різні дисципліни (від агропромисловості до фінансів), Які в свою чергу поділяються на певні групи, у яких є список підручників. І вже потів в залежності від нашого запиту чи бажання ми обираємо, , той підручник який нам потрібно.( підручники можна або завантажити, або переглядати онлайн) Для зручності там представлений також зміст.

    Любченко Анастасія, 26 група

    ReplyDelete
  151. Досить цікава стаття.Я дізналася декілька простих порад щодо опрацювання наукової літератури.Щодо інтернет-ресурсів, я користуюсь пошуковою системою "Google" або онлайн бібліотеками.
    Запропоновані інтернет-ресурси є корисними, адже вони надають можливість знайти потрібну інформацію.Відео містять у собі чудові поради, які зацікавлять студентів під час наукової діяльності.

    ReplyDelete
  152. Корисна стаття.Можу зробити висновок, що опрацювання літератури-це важливо.Адже потрібно намагатися прочитати якомога більше літератури для того, аби краще зрозуміти власне завдання, щоб вміти його пояснити,навести приклади при захисті.Досконально володіючи літературую,науковець зможе виконати свою роботу повно,змістовно.
    Сусарєва Анастасія, 26 група (212)

    ReplyDelete
  153. Прочитавши всі попередні коментарі, я повністю погоджуюсь з тим що для того аби написати курсову чи дипломну роботу, потрібно серйозно підійти до вибору джерел , а також вміти користуватись інтернет-ресурсами , для того щоб не виникло недоречних казусів піч час здавання робіт.
    Тому ця стаття дуже корисна для того аби правильно все зробити і отримати чудову оцінку за свої старання..

    ReplyDelete
  154. Особисто для мене дана стаття є дуже корисною, особливо ці методи знадобляться мені при написанні курсової роботи. Звичайно, У кожного свої методи роботи з чимось новим та незнайомим. Щодо мене, то я переважно використовую олівець для виділення необхідної інформації.
    Серед пошукових ресурсів використовую пошукову мережу Яндекс.Це зручно та набагато швидше,особливо коли маєш переглянути досить великий об'єм літератури та різнопланових джерел.
    Печенюк Іванна, 24 група

    ReplyDelete
  155. При організації наукової діяльності необхідно враховувати якість підбору матеріалу і, власне, ресурсів де ці матеріали взяті. Тому, стаття дуже корисна для тих хто вперше зтикається з проблемою підбору правильного матеріалу, також, це впливає на якість написаної роботи і, саме, кількість часу, потраченого на написання.
    Зварич Марія, 23 група

    ReplyDelete
  156. Інформація представлена у статті "Технологія роботи з науковою літературою" була дуже корисною. Особисто я зазвичай використовую метод "пошукового читання" та нотування, які допомагають мені краще ознайомитися з інформацією в загальних рисах і підкреслити для себе найважливіші пункти. Цікавими були представлені вами інформаційні ресурси. Я звикла користуватися пошуковою системою Google, проте тепер думаю варто спробувати інші ресурси для написання мого проекту з курсової роботи (Лексичні та граматичні особливості розмовного стилю на матеріалі персонажного мовлення). Особливо мені сподобався філологічний портал та електрона бібіліотека імені В.Вернадського.
    Вікторія Чайка, 26 група.

    ReplyDelete
  157. На мою думку,ця стаття є "паличкою-виручалочкою" для студентів,які не вміють правильно розподілити свій час і простір при написані наукової роботи.Я відношусь до таких студентів,тому вважаю її досить корисною.Зазвичай при пошуці інформації я користуюся пошуковою системою "Google" і це є справді зручно,бо багато потрібної інформації можна знайти,але все ж таки більшу перевагу я надаю все ж таки книжкам або друкованій інформації,бо завжди можна підглянути обведену інформацію у потрібний час.
    Олександра Отрошкіна,23 група.

    ReplyDelete
  158. Шуляренко Владислава 26 група

    Прочитанна стаття була корисною, я знала, що існує велика кількість усіляких способів роботи з джерелом, але не мала уяви, що я використовую так багато методів! Правда найчастіше , я намагаюся виділите головне в тексті і працювати саме з цією думкою.
    Щодо сайтів, тема моєї курсової роботи : особливості вживання сленгу у газетному тексті. Тому за звичкою я подалась до пошуку в інтернет ресурсах. "Google" ніколи мене не підводив, і не підвів і зараз. Все як на долоні. Гарно проілюстрована інформація та купа електронних книжок за моею темою. Але для впевненості також звернуся до бібліотеки ЖДУ імені Івана Франка, бо інформація яка є там не потребує перевірки та є цілком достовірною.
    Запропоновані вами пошукові системи не були для мене новими, але я надаю перевагу користуванню тими, які є зручними саме для мене.(google)

    ReplyDelete
  159. Як багато корисної інформації, яка відкриває очі. Дуже важливо працювати з джерелом при роботі з науковою роботою. Інтернет - це безкінечна діра, де є багато інформації. В основному я і звертаюся до "Google", за допомогою якого я шукаю дійсно цікаву інформацію. Це також не легка робота. Кожен може скопіювати будь яку інформацію, навіть не читаючи її. Але ж важливо правильно все підібрати. Але коли є забагато часу, то можу звернутися до підручників.
    Грач Крістіна, 25 група

    ReplyDelete
  160. У даній статті я дізналась багато для себе корисної інформації.
    По-перше, я дізналась, як правильно вибирати джерела для наукової роботи, що потрібно «відсіювати» зайві видання, адже надмірне коло джерел інформації на довгий час гальмує вирішення конкретної наукової проблеми.
    По-друге, потрібно правильно розподілити свій час, не робити все в останні дні перез захистом роботи, продуктивності праці від цього не буде ніякої
    По-третє, як правильно зазначати посилання у тексті.
    Отже, прочитавши цю статтю, я знаю як правильно оформлювати наукову роботу, яка послідовність виконання та як організувати свій час щоб досконало дослідити всі аспекти.

    ReplyDelete
  161. Ця стаття є для мене дуже корисною, так як я не завжди можу виділити з цілого тексту тільки ті аспекти, що мені потрібні.
    24 група

    ReplyDelete
  162. Дякую за доволі цікаву і корисну статтю! Варто наголосити, що всі запропоновані методи дійсно ефективні та допомагають зекономити багато часу, так як деякі з них я використовувала на практиці ще з школи і надалі користуюсь ними. Я поділяю інформацію на певні етапи вивчення та використовую скорочення різних видів, також роблю лаконічні занотовування тієї інформації, яка мене зацікавила або може знадобитися в майбутньому. Всі ці методи не лише зменшують час виконання, але й допомагають зробити нашу працю більш ефективно та логічно побудованою.
    Список інтернет-ресурсів зацікавив мене. Велика кількість пошукових систем була невідомою для мене, тому в подальшій своїй праці я спробую скористатись нимию.
    Щодо інформаційних ресурсів, я зазвичай користуюсь такими пошуковими системами як Google та традиційними інтернет-бібліотеками різних університетів, адже там можна знайти найбільше достовірної інформації яка стосується заданої теми, не витрачаючи багато сил та часу.
    Огійчук Вікторія, 22 група

    ReplyDelete
  163. Я, як звичайний студент, досить часто зустрічаюсь із науковою літературою. Елементарно підготуватися до семінарів вже означає віднаходити велику кількість джерел. Я повністю згодна с думкою про те, що прочитати і опрацювати текст це зовсім різні речі.
    Взагалі, читаючи наукову літературу, я виділяю головке маркерами або олівцем, ставлю помітки або виділяю квадратними дужками. Це допомогає мені швидко орієнтуватися та розуміти головну думку.
    Завдяки цій статті я знайшла для себе декілька нових способів опрацювання наукової літератури. Наприклад ідея з умовними позначеннями мені дуже до вподоби.
    Також стаття відкрила мені декілька цікавих інтернет-ресурсів. Це дійсно важлива інформація адже раніше я використовувала лише Google і, можливо, електронні біблотеки. Тому сподіваюся незабаром я розкрию весь потенціал цих сайтів і для себе.
    Хрустицька Владислава
    23 група

    ReplyDelete
  164. Підготовка до наукової роботи відіграє дуже важливу роль у самому процесі дослідження. Конкретно опрацювання наукових джерел є невід'ємною її частиною. З цього приводу існує велика кількість різних методик і всі вони по-своєму корисні і кожна з них знаходить свою аудиторію серед науковців. Що до мене, звісно я часто зустрічаюся з науковою літературою, для її пошуку я часто використовую пошукові системи, такі як Google чи Яндекс. На мою думку це дуже зручно тому, що ви маєте миттєві результати по темі яка вас цікавить

    ReplyDelete
  165. Прочитавши статтю я дізналася про декілька цікавих методів,які допоможуть мені зекономити час і зробити моє дослідження більш плідним:тепер я знаю, що дужок допомагає робити певні умовні позначки, підкреслювати/виділяти текст аби потім можна було легко повернутися до нього, робити помітки, щоб звернути на певну інформацію більше уваги. Такі прості способИ зможуть полегшити працю. Також я дізналась як важливо одразу включатися в роботу, а не "розкачуватися" марнуючи свій час та відволікаючись, адже це є моєю проблемою.
    Темою мого курсового проекту є"Гендерні особливості англомовних рекламних текстів у мережі Інтернет".Щодо пошукових інтернет-ресурсів, моїм фаворитом був, є і буде Google, хоча із запропонованих мені сподобався сайт Національної бібліотеки імені В.Вернадського і звичайно не забуду про нашу електронну бібліотеку ЖДУ. 26 група Маньковська Світлана

    ReplyDelete
  166. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  167. Я вважаю, що один з найважливіших пунктів у роботі є саме грунтовне опрацювання наукової літератури. На мою думку, кожен науковець розробляє для себе свою методику опрацювання літератури. Зазвичай, я використовую різнокольорові маркери для виділення потрібної інформації.
    Запропоновані методи у статті, зроблять нашу працю більш ефективною і, звичайно, зменшать час виконання роботи.
    Наприклад, дял пошуку інформації для курсової роботи "Засоби відображення модальності в сучасних, художніх текстах", я використовувала саме пошукові системи Google, Yandex.

    ReplyDelete
  168. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  169. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я дізнався багато коросногї інформації яка зможе покращити якість моєї майбутньої курсової роботи.

    ReplyDelete
  170. Прочитавши статю, я одразу винесла для себе багато корисної інформації.
    Звичайно, раніше я користувалася деякими методиками. Наприклад, підкреслювала потрібне у тексті та робила позначки, виписувала цікаву інформацію в зошит. Дана інформація мені досить скоро знадобиться для написання курсових робіт.
    Як правило, коли мені потрібна інформація, я звертаюсь до таких пошукових систем як Goggle та Yandex, оскільки вони надзвичайно зручні та прості у використанні.

    Гриценюк Діана, 25 група

    ReplyDelete
  171. На мою думку, стаття дуже корисна. Відтепер я звертаюсь не тільки до Google, але й ходжу до бібліотеки.

    ReplyDelete
  172. Хлябін Михайло 25 група
    Я прочитав статтю і виніс для себе багато корисних порад щодо організації та специфіки роботи з науковою літературою. Тепер я знаю як правильно підходити до обрання літератури,ресурсів та джерел в цілому для виконання наукових робіт. Крім того,я зрозумів,що написання курсової або дипломної роботи може бути зовсім не нудним,а більш того-цікавим.

    ReplyDelete
  173. Прочитавши статтю,хотілось би зазначити,що робота з науковою літературою є чимось більшим,ніж просто пошук і підбір необхідної інформації.Для себе я чітко зрозумів,що робота з тією ж книгою вимагає більшого,ніж просто прочитання,а побачивши скільки цікавих,а головне,дуже потрібних порад містить стаття,я зрозумів,що обмежуватись лише одним джерелом пошуку інформації ніколи не можна.
    Ренов Андрій
    25 група

    ReplyDelete
  174. На мою думку, існує справді велика кількість способів опрацювання знайденої інформації та джерел. Кожен обирає для себе найзручніші методи. У статті зазначенні дієві методи, які допоможуть студенту при написанні наукової роботи. При опрацюванні власної курсової роботи, я відмічала маркерами та олівцями необхідний матеріал на роздруківках, а також, якщо книга була в PDF форматі позначала потрібні положення різними кольорами.
    Кілімінська Інна 36 група

    ReplyDelete
  175. Івченко Аліна
    36 група
    Прочитавши статтю, я підкреслила багато користної інформації для себе. Дізналася як краще та зручніше працювати з науковою літературою, як правильно підходити до обирання джерел інформації.

    ReplyDelete
  176. Я вважаю, що кожен обирає свій метод опрацювання матеріалів, але я прочитав багато цікавих порад які допоможуть мені написати курсову роботу вдало та набагато легше.
    Вячеслав Дубовик
    36 група

    ReplyDelete
  177. Даніловська Анастасія, 22 група
    Я зазвичай працюю з науковою літературою таким чином: спочатку знаходжу тему, яка мене цікавить, читаю дуже шкидко і намагаюся виділити олівцем/маркером найголовнішу і найзагальнішу інформацію. Потім, читаю другий раз виділені мною твердження й намагаюся переконатися чи все виділено вірно й зрозуміло. Якщо інформація включає в себе велику кількість термінів та класифікацій, я надаю перевагу виділити іх в окремий список та зробити опорну схему для кращого запам'ятовування.
    Ресурси для пошуку інформації мене справді зацікавили, оскільки я ними раніше не користувалася. Зараз я впевнена, що буду їх також використовувати у пошуку інформації. Для пошуку інформації для свого курсового проекту з теми "Прагматичні особливості функціонування термінологічної лексики у художньму тексті" я користувалася такими запропонованими ресурсами, як пошукові системи (Гугл, Яндекс), веб-каталоги та система корпус. Хочу зазначити, що всі ресурси можуть бути певною мірою результативні, якщо здійснювати пошук правильно, за ключовими словами.
    Для пошуку валідної інформації я зазвичай користуюся ресурсами, котрі пропонують завантажувати підручники безкоштовно, оскільки справді точна та перевірена інформація зберігається у книгах. Ще користуюсь онлайн словниками та онлайн- енциклопедіями.

    ReplyDelete
  178. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  179. Ознайомившись зі статею, я переконалася в тому,що дуже важливим аспектом наукового дослідження є перевірка усіх джерел та пошук фактів з літератури.. В статті є загальні поради та рекомендації щодо роботи з текстом. Для мене дуже важливою була інформація про етапи підготовки наукового дослідження.Ресурси для пошуку інформації мене справді зацікавили, оскільки я ними раніше не користувалася. Зараз я впевнена, що буду їх також використовувати у пошуку інформації. Для пошуку валідної інформації я звикла використовувати ресурси,яеі пропонують завантажувати підручники безкоштовно,адже точна та перевірена інформація зберігається саше у книгах. У пошуках інформації варто звертатися до бібліотек, зокрема - до досить потужної електронної бібліотеки ЖДУ.Щодо запропонованих відео, то хочу сказати,що 3 є гарною підказкою про те, як ефективно розподіляти свій час, працюючи з обсягом нової інформації.
    Також я ще раз упевнилася в тому ,що діяльність науковців потребує наполегливої праці
    Боброва Анна 24 група

    ReplyDelete
  180. Щенявська Юлія, 36 група
    Зазвичай, коли я читаю інформацію, я підкреслюю важливе олівцем, адже потім буде легше знайти потрібні терміни та визначення. Також я використовую пошукову систему "Google" та он-лайн бібліотеки.

    ReplyDelete
  181. ННІ іноземної філології,Давидова Діана,26 група
    Мені надзвичайно сподобалась стаття "How to Write a Good Term Paper".Навчаючись в університеті мені стали у нагоді дані поради:підкреслювати найголовнішу для себе інформацію олівцем або маркером, щоб легко відповісти на поставлене мені запитання та швидко знайти важливу інформацію.Найбільше мені сподобалась електронна бібіліотека імені В.Вернадського.З усіх пошукових систем я віддаю перевагу старенькому,але провіреному GOOGLE. Вона проста у використанні і доволі швидка для мене.

    ReplyDelete
  182. Опрацьовування наукової літератури досить напружена робота, яка доволі часто займає багато часу, особливо, коли не знаєш, де можна знайти потрібну інформацію. В наш час це, звичайно, простіше, бо я мережа Інтернет та його ресурси, які в будь-який час допоможуть нам швидко знайти інформацію. Тому книжка відходить на другий план. Запропоновані в статті ресурси для мене не нові, я вже мала змогу з ними працювати, але віддаю перевагу, як і більшість студентів, звичайній пошуковій системі Google. Майже завжди він пропонує мені декілька ресурсів, вартих уваги. Але для написання теми своєї курсової «Лінгвокультурні особливості англійської казки» я звичайно скористуюся запропонованими ресурсами. Можливо я знайду там щось цікаве. Також не забуду звернутись до бібліотеки університету.
    Загалом, якщо я користуюсь Інтернетом, то виділяю потрібну інформацію і вставляю в чистий документ, або ж, якщо інформація невелика, десь записую від руки на листочку, а якщо це книга – виділяю олівцем потрібне або роблю певні позначки, дивлячись на які я одразу згадую, що було в тексті, навіть не читаючи його.
    Баринь Вікторія, 26 група

    ReplyDelete
  183. Ще до прочитання статті я використовувала методики «пошукового читання» та читання «з олівцем в руках». Це допомагає мені як в підготовці до семінарів. В даній статті я знайшла багато корисної інформації.
    Зазвичай, пошук літератури займає в мене дуже багато часу. Частіше за все я працюю з пошуковою системою Google. Пошук інформації з допомогою даного ресурсу є досить доступним та зручним для мене.
    Дуже сподобалося відео "How to Write a Good Term Paper", в якому у чіткій та зрозумілій формі сформовані основні кроки написання вдалої курсової роботи.
    Я зрозуміла, що у пошуках інформації варто звертатися до бібліотек, зокрема - до досить потужної електронної бібліотеки ЖДУ.

    ReplyDelete
  184. Ще зі школи користувалася тим,що виділяла найголовнішу для себе інформацію в рефераті або прочитаному матеріалі. Це дійсно дуже допомагає. Допомагає сконцентрувати увагу на головному. Користуюся,як і більшість,Google. І нещодавно відкрила для себе дійсно корисний,цікавий та багатий світ нашої університетської бібліотеки.

    ReplyDelete
  185. Коли мені потрібно знайти інформацію для певної роботи, то я звертаюся до пошукової системи Google і також до нашої електронної бібліотеки на сайті ЖДУ. Семінар у бібліотеці також був дуже корисним для мене, бо там я дізналась про різні способи пошуку потрібної інформації.

    ReplyDelete
  186. Прочитавши статтю дану статтю, я зрозуміла , що вона є досить корисною і в майбутньому вона допоможе мені щодо порядку роботи з невідомою інформацією.Також ця стаття допоможе мені для роботи з науковими джерелами. Якщо говорити про пошуку систему , то звичайно я користуюсь Google. Саме ця система пошуку є досить швидкою та зручною для мене.

    ReplyDelete