Total Pageviews

Тема 1. Наука як соціокультурний феномен


Image result for наука як соціальний інститут

Завдання до Теми 1.


Прочитайте статтю Н.Л. Зглінської "Зміна парадигм у науковому пізнанні" http://www.filosof.com.ua/Jornel/M_68/Zglinska.pdfВисловіть свої думки з прочитаного та схарактеризуйте власне бачення ролі науки у сучасному суспільстві.

 

 Перегляньте запропоноване відео Наука - це цікаво!. Мотивує?!!

296 comments:

  1. Знання іноземної мови для науки є важливим, адже як було сказано у відео, немає української чи російської, чи німецької науки. Також для написання наукової роботи є обов'язкова зацікавленість своїм предметом, пошук груп людей, які також цікавляться вивченням вашого предмету, пошук наукового керівника. Ваша справа повинна Вам подобатися і тоді вона має більше шансів бути якіснішою :)

    ReplyDelete
  2. Я повністю згідна з думкою, що наука є дуже важливою та актуальною і сьогодні. Все що людина створює бере початок з науки. Адже все що ми маємо сьогодні створила наука, починаючи з ліків, які продовжують життя, і закінчуючи роботами, які полегшують людську працю. Питання науки є дуже важливим в Україні, адже розвиток прогресивої та сильної країни без науки не можливий. Для того щоб в Україні розвивалась наука, необхідні певні умови, насамперед рівень матеріального розвитку.

    ReplyDelete
  3. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  4. На жаль, наука в Україні знаходиться у кризовому стані, і тому, багато науковців не спроможні реалізувати себе тут, переїжджають жити у Канаду, США або Нову Зеландію , де є великі можливості розвивати себе, і використовувати науку, як мистецтво передбачення майбутнього.
    Звичайно наука і в Україні не стоїть на місці, а розвивається. Тому, для того, щоб жити у високорозвиненій країні, де дослідники мають можливості і всі необхідні умови для самовираження, а наука відіграє важливу роль у економічному розвитку країни, ми повинні займатися такими дослідженнями, які приносять нам задоволення, і головне, допомагають нашій країні, у такий нелегкий час!

    ReplyDelete
  5. Прочитання наукової статті дало мені переосмислити значення науки у сучасному суспільстві й навштовхнуло на певний ряд роздумів. Деякі з них я хочу озвучити. По-перше, гармонійний розвиток суспільства неможливий без розвитку науки, тобто вони перебувають у постійній взаємодії між собою. Наука розвивається=суспільство розвивається. Суспільство керує розвитком науки та спрямовує науку в ті галузі, які на той або інший історичний період є найпотрібнішими для людей. По-друге, наука є соціокультурним феноменом. Насправді, я ніколи не замислювалась над цим, однак прочитавши статтю я зробила висновок, що цьому навідь немає приводу сумніватися. Чому? Сказано мною вище. Я вважаю, що суспільству необхідно розширювати свої межі пізнання, щоб осягнути нові наукові принципи й феномени.

    ReplyDelete
  6. Наука є важливою рушійною силою розвитку тієї чи іншої країни, завдяки розвитку науки деякі країни зуміли зробити величезний крок вперед,на жаль,Україна не входить до їх числа. Маючи великий розумовий та творчий потенціал, наша країна могла б створити свою потужну наукову еліту, яка сприяла б процвітанню нашої країни. Однак, пасивна позиція держави відносно потреб української науки не допомагає її активному розвитку. Ще однією причиною, яка гальмує розвиток нашої науки є хибна думка про те, що наукова діяльність не може бути цікавою, хоча, переглянувши запропоноване відео, можна переконатися в абсолютно протилежному.

    ReplyDelete
  7. Я погоджуюсь з думкою, що наука і наукове пізнання відіграе важливу роль в нашому розвитку. Людині ХХІ століття потрібно, і навіть необхідно, іти в ногу з часом і знаходитись в ритмі сучасного життя. З розвитком людства розвивається наука(у всіх її сферах) і людське пізнання.Наука ніколи не припиняла розвиватись, з її розвитком відкриваються нові межі істинного світу. Наукові знання не даються людині легко, адже кожну гіпотезу треба довести, або спростувати.Під впливом науки, наукової діяльності зростає рівень інтелекту не лише в тих людей, які займаються наукою, а й у всьому суспільстві.
    Звичайно, спираючись на відео, можна сказати, що науковцем стати важко, але реально.Особливо це підходить для людей, яким подобається вчитись, досліджувати і ставити собі нові цілі...Було б добре, якби і в Україні побільшала кількість таких творчих людей. Можливо тоді, наша країна засяяла б по-новому на світовій арені.

    ReplyDelete
  8. Поліна Зрайченко 22 група
    Із цієї статті можна чітко побачити, як наше життя пов'язане з наукою і сама наука з життями людей. Я цілком погоджуюсь з В.Остальдом, що "наука - це мистецтво передбачення". ВзагалІ, наука невід'ємна частина в нашому світі і виникла вона саме тоді, коли люди цього потребували.Наука це однозначно поступовий процес накопичення знань, адже не можна дізнатися про щось не провівши наукового дослідження. Більш того я хотіла б сказатИ, що наука постійно розвиває суспільство. Таким чином, ми розуміємо, що без науки, суспільство не могло б задовольняти всі свої потреби, і чи існувало б воно взагалі?
    Людина завжди прагнула зрозуміти ким вона є і стати кращою, зрозуміти в якому світі вона живе. Можна навіть сказати, що неможливе існування науки без суспільства, а суспільства без науки. Адже наука зберігає усі накопичені знання у книжках, кресленнях, технологіях та передає їх наступним поколінням для подальшого розвитку та удосконалення.

    ReplyDelete
  9. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  10. Цілком згідна з твердженням що наука і наукове пізнання відіграє важливу роль в розвитку суспільства.Все навкруги зроблено руками і дійсно завдяки науковій роботі. Кожен з нас бачить та розуміє який вагомий внесок зробила наука у сучасному житті. В даний час наука розвивається дуже швидкими темпами.Сучасна наука в цілому являє собою складну, структуровану систему, яка включає блоки природних, соціальних і гуманітарних наук.Саме про це нам свідчать фрагменти у представленому нам відео. Зрештою, наука це завжди модно, потрібно і навіть весело.Як сказав Антон Попов " Потрібно знаходити кайф у тому що ти робиш, що ніхто до тебе не робив". Це як на мене найяскравіша цитата у даному відео,тому що якщо те що ми робимо приносить нам купу задоволення, то й результат буде набагато успішнішим.

    ReplyDelete
  11. Чи слід виділяти значне місце для науки у сучасному суспільстві? Моя відповідь - так! Я цілком погоджуюсь із твердженням про те, що наука і техніка змінили становище людства. Наука-це сфера людської діяльності, яка спрямована на вироблення й систематизацію нових знань про природу, суспільство, мислиння й пізнання навколишнього світу. Наш світ постійно рухається та вдосконалюється, а ми-люди, прагнемо завжди до кращого. І саме завдяки науковим процесам ми можемо собі дозволити здобувати нову інформацію.
    Я вважаю, що якщо б ми не приділяли уваги науковим відкриттям, то і досі мешкали б на примітивному рівні і не досягли ніякого розвитку. Все пізнаємо у зрівнянні. Важко уявити чи змогла б вижити сучасна людина, з її сьогоднішніми потребами, 1000 або хоча б 100 років назад.
    Наука наділила людей великою силою, головне наше завдання використовувати усі здобутки лише для кращого та покращувати, а не зловживати знаннями, та руйнувати отримане.
    Я погоджуюся з думкую В. Оствальда, який сказав, що наука-це мистецтво передбачення. Вся її цінність полягає у тому, якою мірою та з якою вірогідністю вона може передбачати майбутні події. Адже, наука-це постійний рух вперед!Не стіймо на місці!
    Катерина Андрійчук 22 група

    ReplyDelete
  12. Іра Турчин, 22 група.
    На мою думку, наука є невід'ємною складовою нашого життя. Саме вона наділила людину величезною силою, так що швидко зросли масштаби її перетворюючої діяльності; змінила як природне, так і соціальне середовище людини. Запитання "Чи потрібна людству наука?", я вважаю- взагалі неумісне. Стьопін казав:"Наука ставить своєю останньою метою передбачення процесу перетворення предметів практичної діяльності (об’єкт у початковому стані) у відповідні продукти (об’єкт у кінцевому стані)". Розвивається наука - розвивається суспільство. Саме тому ми повинні брати активну участь у цьому розвитку і робити все заради покращення майбутнього.

    ReplyDelete
  13. Михайло Зеленський, 22 група.
    З наукової статті я дізнався, що вектор розвитку науки змінився, й тепер наявність людського фактору (інтересу) є майже обов'язковою умовою для процесу наукового пізнання, в той час як на попередніх етапах розвитку науки фактор суб'єктивності намагалися елімінувати. Автор зазначає, що "відмова від суб'єкта була характерною рисою природничо-наукової парадигми". Згодом автор спростовує можливість наукового пізнання без участі людини. І я цілком погоджуюся з цим, оскільки в людини переважають пізнавальні інтереси, й вона завжди прагнутиме акумулювати нові знання та адаптувати їх для застосування у своєму житті. Відповідно, наука стимулює розвиток всього суспільства, вона є двигуном та запорукою прогресу, й тому інтерес до пізнання не згасатиме.

    ReplyDelete
  14. Найбільший висновок, який я зробила для себе, - хочеш розвиватись і бути сучасним – займайся наукою! Кожна людина повинна вчитися протягом усього життя, і якщо ми задумаємося, то усвідомимо, що все, що є навколо нас, що ми називаємо життям, було зроблено іншими людьми, і вони не були розумнішими чи кращими за нас, тобто ми так само можемо змінити життя, вплинути на нього та створити свої нові речі, які інші люди зможуть використовувати. Невже це не є чудовим викликом молодому поколінню? Адже, я впевнена, що кожен мріє залишити свій слід на цій землі.
    Я стовідсотково погоджуюся з тим, що, чим більше ти захоплений своєю справою та чим більше вона є твоїм хобі, тим більше успіху тебе чекає попереду. Саме тому потрібно пропагувати займатися наукою, показувати, наскільки це цікаво і наскільки це розширює наш кругозір. Я впевнена, що потрібно не критикувати розвиток держави, а, перш за все, починати з себе.

    ReplyDelete
  15. 23 група
    Думка про те, що наука включає в себе і людський фактор, здається мені вірною. Адже ми живемо в той час, коли такі два поняття як «наука» і «людина» тісно пов’язані. Не можна уявити майбутнє людства без науки і майбутнє науки без людини. Всі технології, якими ми зараз користуємось і будемо користуватись далі, є результатом науки. Завдяки обізнаності в певній сфері, знанням і досвіду людина може створювати щось нове, розвиватися у конкретній галузі, проводити різноманітні дослідження з метою покращення економічного (і не лише) стану у світі, а також робити корисні для суспільства відкриття, які, в свою чергу, полегшують життя людини. В той же час всі ці наукові відкриття неможливі без людської участі, адже людина виступає саме генератором ідей. І тому я цілком погоджуюся з судженням в даній статті, що «наука є творчою діяльністю людини, яка спрямована на досягнення знань про навколишній світ, тому вона неодмінно повинна включати людину як свого творця». І хоча на сучасному етапі у науці продовжують відбуватися зміни парадигм, але поняття «людиновимірності» (за М. Петровим) науки залишається важливим і актуальним аспектом сьогодення.

    ReplyDelete
  16. Кокра Дарія, 35 група
    Наука , наукове пізнання є невід'ємною частиною людського життя. Все , що нас оточує зроблено за допомогою науки . З кожним днем наука прогресує, створюються нові досягнення, а, одже, і рівень людського розвитку прогресує. Знання приходять з наукою, адже спочатку проводяться наукові дослідження, а вже потім з'являються сталі знання про те чи інше явище.
    Кожна людина здатна займатися науковою діяльністю. Головне - це знайти свою тему, тему яка буде приносити тобі задоволення, тема,завдяки якої, ти покажеш людям , що наука - це цікаво. "Потрібно знаходити кайф у всьому , що ти робиш". І якщо кожен буде говорити , що рівень розвитку науки в нашій країні знаходиться в кризовому становищі, то нічого не зміниться, тому що потрібно не говорити, потрібно щось робити.

    ReplyDelete
  17. 23 група
    Я погоджуюся з думкою, що наука є невід’ємною складовою нашого життя. Вона необхідна людству, адже наука допомагає нам. З’явилися лазери, які лікують людей, мобільні телефони, супутники і різне сучасне обладнання, яке використовується багатьма організаціями та підприємствами. Ці всі пристрої, безумовно, полегшують наше існування.
    Але водночас я маю зазначити, що наукові відкриття використовуються зі шкодою для природи. А шкода для природи, повертається шкодою для людини. Великою проблемою для нас в даний час стала вода, яка зникає у водоймах, річках, а через пару років її буде ще менше.
    Тому ми повинні ставитися з розумом до науки.

    ReplyDelete
  18. Дар'я Тарасюк, 22 група
    Відомо, що наука - це сфера людської діяльності, яка спрямована на вироблення й систематизацію нових знань про природу, суспільство, пізнання навколишнього світу, мислення. Звичайно наука і техніка змінили становище людства. Наука наділила людину великою силою. Освоївши майже всю поверхню Землі, людина завдяки досягненням науки створила так звану "штучну природу", яка стала для її життя необхіднішою. Наука є творчою діяльністю. Саме процеси задоволення людських потреб та бажань в історичному розвитку людства призвели до виникнення науки. Проте сьогодні наука сприймається вже не як щось особливе, що стоїть над культурою і суспільством, а як соціально-культурний феномен. Сучасна наука прагне до з'єднання пошуку істини з гуманістичними загальнолюдськими цінностями.
    Тому, я вважаю, що наука дійсно потрібна людству і спроможна дати реалістичну картину світу. А ми в свою чергу повинні весь час рухатися далі, пізнавати та відкривати щось нове і пам'ятати, що наука, наукова діяльність - це завжди актуально і для сьогодення і для нашого майбутнього.

    ReplyDelete
  19. Войтович Діана, 22 група
    Я цілком погождуюсь з твердженням, що на сьогоднішній день наука в сучасному суспільстві відіграє важливу роль у багатьох галузях і сферах життя людей. Безсумнівно, рівень розвиненості науки може служити одним з основних показників розвитку суспільства, а також це, безсумнівно, показник економічного, культурного, цивілізованого, освіченого, сучасного розвитку держави.
    Наукові відкриття та винаходи роблять людину ерудованою, розширюють її світогляд, змушують по-новому подивитися не тільки на певну проблему, а й узагалі на світ.
    Вірю, що майбутнє людей — за освітою і наукою. Не хочеться навіть думати про те, що весь цей час ми могли б залишатися на рівні печерної людини.
    Натомість мрію про те, як зроблю свій внесок у науково-технічний прогрес нашого суспільства, підтримуватиму й розвиватиму ту галузь, у якій буду працювати.

    ReplyDelete
  20. Олександра Дишлева, 22 група.
    Уявити життя без науки неможливо. Сьогодні кожна людина користується здобутками різних наукових сфер, навіть не підозрюючи про це або не замислюючись над цим. Прочитавши статтю, я зрозуміла, що людина є сподвижником наукового пізнання. Чим більше здобутків в науковій сфері - тим щасливішою може бути нація. Розвиток науки, як й власне людини - безперервний. Наука сьогодні все більше проникає в життя кожного, і займатися цим потрібно, адже це шлях до вдосконалення, до отримання нових знань, до нових винаходів та технологій.

    ReplyDelete
  21. Огійчук Вікторія 22 група.
    Прочитавши цю статтю я можу з впевненістю сказати, що наука відіграє головну роль у житті людини. Важко заперечити важливе значення освіти й науки в розвитку суспільства. Усе, що оточує нас — речі, техніка, предмети повсякденного вжитку, - є результатом наукових винаходів, сумлінної праці й натхнення багатьох людей. Ми також можемо стати ученими, фахівцями завдяки здобутій освіті. Тож зрозумілою є необхідність знань і для подальшого прогресу людства. Отже, з цієї статті можна зробити висновок, що ідучи до майбутнього ми повинні оглядатися у минуле, обов’язково враховувати його позитивний досвід, уникати помилок і поразок.

    ReplyDelete
  22. Розвиток науки надзвичайно важливий у житті та розвитку людини та світу загалом. Адже завдяки цьому людина має можливість розвивати свої здібності, таланти, висловлювати власну думку у вигляді творів, наукових статей тощо. Причиною зародження науки, рушійною силою розвитку науки є життя, жага до життя, прагнення людини до поліпшення умов життя.
    Також я повністю погоджуюсь із твердженням, що наука має негативний вплив на розвиток суспільства. З розвитком високих технологій, машин та механізмів, ми зовсім забуваємо за навколишнє середовище. Гинуть рослини, тварини, стає все менше свіжого повітря, особливо в містах. З'являється все більше хворих людей.
    Отже, розвиток науки невід'ємна складова в розвитку суспільства. Адже завдяки цьому людина може самореалізуватися та бути освіченим громадянином своєї Держави.

    ReplyDelete
  23. Григорчук Поліна, 24 група
    Прочитавши дану статтю, можу впевнено стверджувати той факт, що сьогодні наука все таки відіграє важливу роль не лише в житті людини, а й світу загалом. Все частіше ми чуємо про нестримний розвиток наукової діяльності у соціальному просторі, в освіті, медицині, економіці, торгівлі, наука стала творчою діяльністю людини, яка спрямована на досягнення, раціоналізацію та систематизацію знань про навколишній світ, що дала поштовх на створення надсучасних технологій. Погоджуюся з твердженням, що власне процеси задоволення людських потреб та бажань привели до виникнення науки. Тому ми, підростаюче покоління майбутніх науковців та дослідників навколишнього середовища, повинні всебічно розвиватися, відкривати нові межі невідомого. Лише з процвітанням та прогресом у науковій діяльності ми зможемо існувати. Розвиватиметься наука, розвиватиметься й суспільство. Тому, я обома руками За подальше існування наукового середовище, і неодмінно постараюся зробити свій внесок в галузь в якій працюватиму у майбутньому. Давайте всі разом розширювати свої межі пізнання, щоб відкривати та трактувати нові теорії та феномени .

    ReplyDelete
  24. Наука для людини - це найважливіший аспект пізнання світу. В сучасній науці постає актуальне питання не тільки досліджувати та пізнавати,а й які наслідки та результати матиме це пізнання для людини та світу... Звісно, людство не зможе пізнати повністю все, що необхідно, або те,що нам було б цікаво,бо світ безмежний. Але з розвитком науки стає кращим наше життя, життя майбутніх поколінь. Потрібно допомагати науковцям, давати їм усю повноту дій, не обмежувати їх.

    ННІ іноземної філології, 21 група.
    Ющенко Сергій

    ReplyDelete
  25. Дана стаття має глибоку істину. З цієї статті можна дійти висновку,що наука-сфера людської діяльності,яка спрямована на систематизацію знань про природу. Я повністю погоджуююся з цим твердження. Адже,наука пройшла дуже довгий етап,щоб досягти свого піку. Звідси можна дійти висновку,що знання науки допоможе людині існувати у цьому чудовому світі.
    Мякушко Наталія.21група

    ReplyDelete
  26. На всіх етапах розвитку людського суспільства наука займала одне з передових місць у світовому розвитку, тому функції науки недооцінити не можна. Ми живемо у час, так званого інформаційного суспільства, в якому її роль з кожним днем невпинно зростає. За допомогою науки людство досягло великих успіхів у найрізноманітніших сферах. Сучасна людина вже не може відмовитись від надбань та відкриттів науки, адже вона від них залежна. І це логічно, адже стільки великих речей, які в теперішний час ми називаємо "цивілізацією", є незамінними.
    Проте наука неспроможна існувати без знань. На мою думку, для того, щоб наука розвивалася належним чином, ми повинні максимально розвивати свої знання і давати змогу розвивати їх іншим. Це є найважливішим чинником розвитку, що дуже залежить від нас.

    ННІ іноземної філології, 21 група
    Невмержицька Оксана

    ReplyDelete
  27. ННІ іноземної філології, 21 група
    Гнатюк Катерина

    Я цілком погоджуюся із твердженням, що наука є невідємною частиною людини. Наука становить сутність людського знання.У процесі історичного розвитку наука перетворилася на продуктивну силу і важливий соціальний інститут. Вона впливає на державне, соціальне і громадське життя. Із статті стає зрозуміло, що наука як соціально-культурний феномен знаходиться ще у процесі історичного розвитку.У сучасній науці триває зміна парадигм.

    ReplyDelete
  28. Наука має важливе значення для світу і для нашого розуміння світу,технологій...
    З одного боку, вчені допомогли зберегти світ завдяки проведенням досліджень, які покращили життя людей. Походження і розвитку людського роду. Вивчення природного світу може допомогти поліпшити життя для багатьох людей у ​​всьому світі.
    Базові знання науки має важливе значення для всіх. Вона допомагає людям знайти свій шлях у світі, що змінюється.

    Отже,знання лежать в основі розвитку,адже це база науки.

    ННІ іноземної філології,22(група)
    Грабчук Софія

    ReplyDelete
  29. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  30. Прочитавши дану статтю, я в котре переконалась в тому, що наука є невід'ємною частиною нашого життя і розвитку. Я повністю погоджуюсь з тим, що саме завдяки науці людство досягнуло небачених технологій,але не потрібно забувати і про те, що "наука- це соціально-культурний феномен, який потребує вивчання й аналізу в контексті соціально-культурного життя суспільства". Люди, отримавши таку величезну силу, стали забувати про те, що потрібно звертати увагу на навколишнє середовищу,природу людини та ті зміни,які вона вносить. Кожен науковець повинен пам'ятати наскільки великими можливостями він наділений. Не дарма у наш час так гостро стоїть питання чи потрібна людству наука і чи лише добро вона несе. Особисто я вважаю, що людина є великою складовою всього наукового пізнання і вона повинна сприяти розвитку науки,але тільки на краще людству.
    ННІ іноземної філології Копиця Ілона 22(203)

    ReplyDelete
  31. На мою думку, наука у сьогоденні відіграє не просто важливу роль, а має надзвичайний вплив на розвиток усього світу та суспільства в цілому. Переглядаючи відео, я відкрила для себе що наука це не лише наукові дослідження чи якісь певні відкриття, це реалізація самого себе у цьому житті як особистості та науковця, що є доволі важливим аспектом для сучасної людини. Створюючи дослідження чи відкриваючи щось нове людина знаходиш перш за все щось нове та цікаве для себе, а вже потім представляє своє дослідження на загал. Я гадаю, що роблячи певне відкриття, ти маєш змогу відкрити щось і в собі, навчитися тим умінням чи навичкам яких раніше не мав, ти розширюєш свій світогляд завдяки науці та досягаєш певної сходинки у своєму житті. Окрім того, що ти реалізуєш себе завдяки науковим роботам чи дослідженням, ти також маєш змогу забезпечувати себе матеріально у майбутньому, що є дуже важливим у сучасному світі.
    Отже, як було сказано у відео "Наука - це цікаво!" з чим я цілком погоджуюсь, а щоб наука стала дійсно цікавою для тебе потрібно полюбити ту справу якою ти займаєшся, чи ту професію яку ти обрав та вбачати у цьому своє зацікавлення, а можливо навіть і хобі, та найголовніше бачити себе у цій справі, а також постаратися зробити усе можливе щоб реалізувати себе у даній сфері.

    ННІ іноземної філології, 25 група
    Бойко Тетяна

    ReplyDelete
  32. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  33. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  34. Налапко Світлана
    21 група
    Упродовж багатьох століть наука сприяла перетворенню й прогресу суспільства. Вона є базовим елементом для побудови сучасного суспільства. Жодного дня ми не обходимося без науки, оскільки живемо в світі, витвореному нею. Наше майбутнє також неможливо уявити без науки. Тому я погоджуюся з В.Оствальдом , що “наука – це мистецтво передбачення. Вся її цінність полягає у тому, якою мірою та з якою вірогідністю вона може передбачити майбутні події. Мертвим є
    таке знання, яке нічого не говорить про майбутнє...” Отже, яким є стан науки сьогодні, таким буде наше життя завтра. І це залежить від нас, ми повинні всебічно сприяти подальшому успішному розвитку науки шляхом постійного пізнання, дослідження та відкриття принципово нового, відновлення та поліпшення набутого, передбачення наслідків і результатів нашого пізнання.

    ReplyDelete
  35. Наука - це без сумніву творча діяльність людини, яка спрямована на досягнення певних ідей, знань. Вона відіграє важливу роль у житті людини. З часом наука прогресує, виникають нові сфери досліджень, нові гіпотези, формули, теорії. В сучасній науці також тривають зміни, стають більш актуальними питання щодо дослідження предмету, яке матиме певний позитивний наслідок, значення для сучасного світу. Наука повинна розвиватися, адже вона має усі аспекти для цього. Вона має концентруватися на нових дослідженнях, беспосередньо прогресувати аби змінювати та модернізувати наш світ.
    ННІ іноземної філології, 21 група, Рудюк Марина

    ReplyDelete
  36. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  37. Погоджуюсь із першим коментарем про те, що немає окремих наук( російської, української, американської) , є тільки одне спільна наука, спільна справа, яка має на меті покращити сучасний стан речей або ж відкрити щось нове в певній сфері людської життєдіяльності. Дійсно, гарний науковець - науковець який отримує задоволення від того чим він займається та й, як сказано в відео ,- приємно бути першим, робити те, до чого раніше не дійшла людська рука. Та чи завжди наука - це добро? Не поділяю вибір доповідача наводити як один з яскравих прикладів результатів науки гру PokemonGo, адже вважаю її поколінням нового вірусу сучасного суспільства.
    Кравець Катерина 25 група

    ReplyDelete
  38. Наука в сучасному світі є найважливішим інструментом життєдіяльності людини. Розвиток науки обумовлений рівнем розвитку економічних факторів і соціально-політичних станом країни,які впливають на її розвиток, визначають її цілі. Сучасне суспільство не може існувати без розвитку науки. Надзвичайно актуальним є формування екологічної свідомості, екологічного мислення та культури.
    21 група
    Драйчук Анастасія

    ReplyDelete
  39. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  40. Я повністю погоджуюсь з висловленим у статті. Спочатку наука була створена для задоволення людських потреб та бажань. Наука покликана зробити світ кращим, рухати його вперед. Можна багато говорити про користь, яку приносить наука, про створення ліків, про великі відкриття, про розвиток технологій. Проте, на сучасному етапі ми можемо спостерігати також екологічні та технологічні катастрофи. Як ми бачимо, навіть наука не в змозі передбачити всі наслідки. У зв’язку з цим, постає питання чи не є наука небезпечною і чи не знищить людина за її допомогою світ. Це складне питання, яке піднімає багато етичних проблем (допустимі межі пізнання, його наслідки для людини і світу) і потребує вивчення. Можна впевнено сказати, що наука – це соціально-культурний феномен, який потребує вивчення та аналізу. Кадащук Анна, 33 група 305 підгрупа, ННІ іноземної філології

    ReplyDelete
  41. Савина Анна
    35 група, 310 пiдгрупа
    На мою думку, наука та культура тiсно пов'язанi мiж собою. Наука-це явище історичне та соцiо-культурне. Я вважаю, що наука є продуктом култьтури. Доводом цього може служити той факт, що спочатку людство сприймало свiт через призму мiфологiї та релiгiї, опираючись на емпiричнi знання. Але, з плином часу, з'явились крихти наукових знань, що розвивались з культурою i розвиваються й досi. Наразi, наука посiдає значне мiсце як в культурi, так i в життi кожної людини. Недарма кажуть: "Хто володiє iнформацiєю, той володiє свiтом". Саме тому, майбутнього без науки немає.

    ReplyDelete
  42. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  43. Я повністю погоджуюся з твердженням, що у сучасному світі наука сприймається як соціально-культурний феномен. Як було зазначено у відео, ми можемо знайти науку у всьому, головним є те, що ми повинні вчитися на протязі усього свого життя та генерувати щось нове. На даному етапі наше життя перебуває в досить швидкому темпі, тому зупинятися в навчанні і розвитку, авжеж, не можна. Немає якоїсь окремої науки в тій чи іншій державі. Наука існує в цілому і всі науковці, всі люди рухаються та розвиваються в одному напрямку. Сучасне суспільство не може існувати без розвитку науки. Вона існує в кожній сфері нашої діяльності, тому що усі ми прагнемо до кращого та якомога більш розвиненого життя.
    24група, 207 підгрупа

    ReplyDelete
  44. Зараз все настільки швидко відбувається,ми не стоїмо на місці,ми удосконалюємося,пізнаємо,творимо. Як на мене, наука має розвивати в людині жагу до нових знань.Відомий науковий письменник слушно зазначає: «Те, що ми знаємо, мізерне в порівнянні з тим, чого не знаємо".Так само і наука,набираючи швидкі темпи,вона змінюється,розширюється,створює щось нове. Особисто я вважаю, що за відсутності у людини певних знань, навичок та умінь, вона не зможе жити повноцінно і проявити свій потенціал на 100%. Кожна людина повинна постійно вчитися та розвиватися незалежно від того скільки їй років. Наука не тільки сприяє розвиту інтелекту, вона ще й удосконалює життя людей. 24/207

    ReplyDelete
  45. В развитии науки воплощена, прежде всего, эволюция мышления человека, его интеллекта. Именно наука радикальным образом содействует становлению и обогащению абстрактно-логического мышления, делая его все более утонченным и изящным. Вместе с тем природа человека далеко не сводится к мыслительной деятельности. Важнейшей характеристикой жизнедеятельности человека является ее эмоционально-нравственный аспект, представления о котором воплощены главным образом в искусстве. Соответственно этому взаимодействие науки и искусства обусловливает целостное развитие человеческой личности, по меньшей мере, ее духовного мира.

    ReplyDelete
  46. В статті сказано, що наука прагне досягти такого рівня знання, яке було б незмінним протягом усього часу її існування, тобто істинним та безперечним. Але на мою думку, світ настільки багатогранний та дивовижний, що чим більше розвивається наука, тим більше змінюється уявлення людей про світ, все ніби перевертається з ніг на голову, але в той самий час виникає ще більше питань.
    Мені також сподобалося твердження, що наука – це мистецтво передбачення, адже якщо створюється певна річ, то творець повинен дивитися в майбутнє і підраховувати всю ймовірну вигоду і ймовірний збиток. І якщо доля ризику надто велика, то в ідеалі творець мав би задуматись чи дійсно потрібно створювати таку річ. Проте науковці так засліплені своєю справою, що вони бачать лише вигоду для всього людства і їхній вклад в розвиток. Та на жаль з часом може виявитися, що найгеніальніші наукові відкриття які полегшують життя людини і роблять його комфортним, можуть мати страшний побічний ефект, вони непомітно і повільно знищують найцінніше. Відповідно до статті Кун, розглядаючи різні парадигми, важливим вважав той їх аспект, що стосується цінностей та переконань, що поділяються всіма членами наукового співтовариства. На мою думку, найважливішим завданням сучасних науковців є вирішення екологічних проблем, негативних наслідків сучасного постіндустріального світу. І це питання має червоною ниткою проходити через всі наукові праці. Адже, якщо науковий прогрес знищить природу і взагалі планету, то не залишиться нікого кому потрібні навіть найгеніальніші відкриття.
    Марина Музиченко 23

    ReplyDelete
  47. Дана стаття змушує нас задуматись про значення науки у наш час, адже з’явилося розчарування щодо можливості плідності наукового знання для розвитку людства. Прочитавши цю статтю, я дійшла висновку, що наука насправді є невід’ємною частиною сучасного суспільства . І лише за розвитку науки розвиватиметься і суспільство. Я погоджуюся думкою автора, що сучасна наука виступає як соціокультурний феномен. Справді, в ній задіяна в ній велика людських ресурсів, адже саме людина є творцем і рушійною силою науки.

    ReplyDelete
  48. Кравченко Валерія, 23 група
    Я не можу бути цілком згодною із даною статтею, адже деякі судження автора відрізняються від моїх уявлень про сучасну науку. З моєї точки зору, у більшої частини людства не має ніяких побоювань про вичерпність науки, тому що у сучасному світі існує чимало феноменів, які досі не були дослідженні. Більше того, кожне наукове відкриття стає поштовхом для нових досліджень. Перші науковці досліджували очевидні, для нас, сучасників, речі, а з плином часу загальні поняття ставали фундаментом для глибоких досліджень певного аспекту цього поняття, який ставав все вужчим з поглибленням дослідження. По-друге, я не погоджусь із тим, що наука може виконувати прогностичну функцію у таких проблемах як забруднення середовища, вибухи на АЕС, тощо. Мені здається, що наука не могла передбачити, якою буде поведінка людини під час практичного використання теоретичних досягнень науки. Звичайно, це твердження не стосується галузей пов’язаних зі створенням нових видів зброї, тощо.
    У той же час, я повністю погоджуюсь із тим, що сучасна наука прагне до з’єднання пошуку істини з гуманістичними загальнолюдськими цінностями та що від того, настільки вдалим буде цей процес, залежить не тільки існування науки як соціального інституту, а взагалі розвиток людської цивілізації.
    Отже, дана стаття допомогла мені замислитись над еволюцією науки, її проблеми та перспективи.

    ReplyDelete
  49. Я повністю згодна зі статею.
    Наука відіграє важливу роль у житті кожної людини.Саме наука стала головною причиною такого бурхливого розвитку людського суспільства,впровадження інформаційних технологій,почала перенесення знань людства в електронну форму,зручну для зберігання,систематизації,пошуку та обробки.Наука динамічна, вона постійно породжує нове знання, у цьому її сутність, призначення, соціальна функція.Все це переконливо доводить,що наука в наші дні стає все більш і більш значущою і істотною частиною реальності.

    Панасюк Інна(студентка 22 групи ННІ іноземної філології)

    ReplyDelete
  50. Балашкевич Ірина, 33 група
    Погоджуюсь і вірю, що майбутнє людей — за освітою і наукою. Не хочеться навіть думати про те, що весь цей час ми могли б залишатися на рівні печерної людини.Адже, під впливом науки, наукової діяльності зростає рівень інтелекту не лише в тих людей, які займаються наукою чи вивчають науки, а й у всіх громадян суспільства (держави). Зростання рівня інтелекту у людей далеких від наукових досліджень і від вивчень наук забезпечується впливом на них наукоємних технічних систем, які створюються на основі наукових досягнень і, які використовуються цими людьми постійно навіть у повсякденному житті.
    Натомість мрію про те, як зроблю свій внесок у науково-технічний прогрес нашого суспільства, підтримуватиму й розвиватиму ту галузь, у якій буду працювати.

    ReplyDelete
  51. Коваль Діана, 23 група
    У даній статті піднято важливе питанння для сьогодення,на скільки є важливою наука та її вплив. Я погоджуюсь з думкою про те, що наука стає все більш вагомішою для кожного з нас, наука прогресує. Це має свої переваги, але попри це і недоліки. Під впливом науки, життя людини докорінно змінюється, особливо помітно це протягом останніх століть, але все більше вчених працюють над вдосконаленням та розробкою нових видів озброєння, яке суцільно вплине на людство, екологію загалом. Справді людина є невід’ємною складовою в системі науки, людина повинна усвідомлювати свою причетність до змін у навколишньому середовищі. Завдяки науці, ми пізнаємо нові грані можливостей. Дана стаття наштовхує на роздуми про роль знання в наш час, також про тісний взаємозв’язок науки та еволюції інших сфер суспільного життя.

    ReplyDelete
  52. Прочитавши статтю,я погоджуюсь з тим, що наука посідає важливе та невід'ємне місце в житті не тільки людини,а й людства в цілому. Проте слова В.Оствальда про те,що “наука – це мистецтво передбачення. Вся її цінність полягає у тому, якою мірою та з якою вірогідністю вона може передбачити майбутні події. Мертвим є таке знання, яке нічого не говорить про майбутнє...” не зовсім співпадають з моєю точкою зору. Так, звичайно,передбачення майбутнього є одним із завданням науки, проте чого варте наше майбутнє,якщо ми не знаємо свого минулого? Як можна будувати цілком індустріальне суспільство, немаючи при цьому чіткої,обгрунтованої та правильної відповіді на те, звідки або з чого походить людина,як можна будувати неймовірні небосхоли, не даючи чіткої віповіді про те,як будувалися піраміди? Ці питання постають перед людством знову і знову,і поки ми не вирішимо,як мінімум ці питання, вони будуть виринати кожного разу з новою силою.
    Взагалі, основне завдання людини на Землі,я вважаю,- це розвиток,іншими словами прогрес.Саме для цього людині і потрібна наука. Але іронічним є саме те,що це і спричиняє кризу, про яку було згадано в статті. Тепер не людина творить прогрес,а прогрес людину. Техніка,яку створила людина, випереджає її на декількасот кроків вперед, і людина стає залежною від неї.А отже, ніяк не може її контролювати та передбачити хід розвитку,саме тому ми і маємо,як приклад, вибух на ЧАЕС чи загрозу глобальному потепління.Тому я вважаю,що все ж основна задача науки, не просто дослідити минуле,для початку,а дослідити природу в цілому,адже щодня залишається невичерпна кількість елементарних недосліджених питань,де науковці, філософи просто розводять руками. Ми так рвемося до того, що буде потім,що забуваємо про те, як ми живемо зараз. Та і до того, наука та наукові здобутки мають бути доступними для кожної людини,яка цього бажає. Але чи насправді це так? Аж ніяк ні, навіть беручи неймовірно сучасну техніку, винаходи- все це коштує глобальних грошей. Тому і виходить,що світом править лишень невелике об'єднання людей А чи є майбутнє у такого приближеного до монархії, суспільства? Ц питання і залишається відкритим, але кожен, напевне, відповість,що ні.
    Тому не слід забувати, що все ж науку творить людина,а не навпаки.
    Береза Олена, 23 група

    ReplyDelete
  53. Детально опрацювавши статтю, я замислилася над значенням науки в житті людини. Не виникає сумнівів, що наука мала значний вплив на суспільство на всіх етапах його розвитку. Наука - це складний і багатоаспектний соціальний феномен. Наука довела, що Земля має форму кулі, що вона обертається, наука відкрила фізичні і математичні закони, наука поборола страшні хвороби, які знищували цілі міста і села, наука підняла людину в Космос. Цей перелік можна продовжувати до безкінечності.
    Наука охоплює діяльність людей, яка спрямована на отримання наукового знання. Важливо сказати, що метою науки є опис, пояснення і передбачення процесів та явищ дійсності. Наука має справу безпосередньо не з матеріальними, а з абстрактними та ідеальними об'єктами, на основі яких будує свої гіпотези і теорії, які з часом втілюються у реальні матеріальні відкриття. Кожна людина постійно користується науковими відкриттями, навіть цього не помічаючи. Важливо пам'ятати, що наука може як приносити користь суспільству, так і нести загрозу всьому людству. Головне, в які руки потрапить наукове відкриття. Але я впевнена, що саме наука рухає життя вперед, вдосконалює його.
    Отже, я зрозуміла, що потрібно постійно здобувати знання, самовдосконалюватися, бо наукові знання є основою становлення науки в цілому.
    Чижевська Олександра, 23 група

    ReplyDelete
  54. Хрустицька Владислава, 23 група
    Я погоджуюся із статтею та судженнями, які були там висловлені.
    По-перше, я підтримую думку про те, що перш за все наука була створена для задоволення людських потреб (звичайно згадуємо ми саме античність).
    Але зараз, наука є рушійною силою не тільки покращення життя, але й наука стала невідємною складовою нашого життєдіяльності.
    Разом з тим вона приносить із собою і багато катастроф та негативних наслідків. Але на мою думку, воно цього варте, адже з кожним відркиттям та дослідженням ми йдемо вперед та досягаємо небачених висот.
    Також цікава думка про те, що наука тісно взаємодіє с людиною. Це дійсно так, адже гармонійний розвиток науки не може відбуватися без людини. Саме люди спрямовують розвиток науки у ту сторону, яка найбільш потрібна суспільству.
    Отже, наука є навідємною складовою життя людини XXI століття. Нажаль, на данним момент поширена думка про те, шо наука це нудно та взагалі "не всім воно дано". Дане відео мене переконало в тому, ща наука може стати не тільки цікавою, а й корисною для суспільства, тому потрібно заохочувати до неї як можна швидше.

    ReplyDelete
  55. Прочитавши дану статтю та переглянувши відео, я зрозуміла, що наука є невід'ємною складовою життя кожної людина, від якої залежить, насамперед і її майбутнє.Адже майже все те, що нас оточує є здобутками науки.Нові відкриття у медицині врятували не одне життя, технологічні процеси дозволили підвищити продуктивність праці людини, космічні дослідження значно розширили та поглибили знання людини про Всесвіт.Отже, можна сказати, що саме здобуття у науці відкривать перед людиною нові можливості.
    Проте водночас, на мою думку, розвиток науки гальмує розвиток людини.Адже наука дійшла до того, що техніка в багатьох сферах може замінити людину.З одного боку, це можна розцінити як економію часу, з іншого ж постає проблема безробіття.
    Тож, безумовно, оцінити зчачущість науки у сучасному житті важко.Проте однозначно можна сказати, що здобутки у науці мають як і переваги, так і свої недоліки.Людина сама творить науку і перед новими відкриттями варто розглянути усі сторони.Адже в деяких аспектах розвиток науки випереджає розвиток людини, що може призводити до незворотних наслідків.

    Александрія Анна (23 група)

    ReplyDelete
  56. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  57. Я згода з тією ідеєю що наука є творчою діяльністю людини, яка спрямована на досягнення знань про навколишній світ, тому вона неодмінно повинна включати людину як свого творця
    Адже людина постійно перебуває у творчому пошукові. Це невід'ємна властивість, якою природа наділяє кожну людину.І звісно ,що люди розвивають свою товрчість урізних діяльностях ,чи це лікуванні тварин, чи організація свого відпочинку і дозвілля.
    Важливо підкреслити,що в країнах, де поважають науку, культуру і мистецтво, люди живуть
    краще,тому ми повині спробувати досягнути чогось кращого,вищого ,чого ми ще зовсім не знаємо,проте дізнавшись-відкриємо для себе новий світ.Світ творчих ідей та наукових роздумів.
    ННІ іноземної філології 23(група)

    ReplyDelete
  58. На мою думку, Україна має гідне майбутнє в науковій сфері. Всебічна освіченість населення - це головна опора науки. Ми знаходимося на шляху розвитку освіти і створення нових досконалих технологій. Важливими елементами наукової діяльності є мета, завдання, методи і результати діяльності. Молодий науковець повиннен чітко окреслити проблему, яка потребує вирішення і впроваджувати всі свої знання в практику. Останнім, я навіть сказала б ключовим елементом в науковій діяльності є результат. Звичайно результат не можливий без плідної праці. Як було зазначено у відео, шляхом до успіху в науковій роботі є допитливість, працьовитість та працездатність. Потрібно завжди робити те, що тобі подобається, і це неодмінно принесе результат. So, do what you like and like what you do
    Лисичко Дар'я, 33 група!

    ReplyDelete
  59. Наука і наукознавство є невід'ємною частиною розвитку суспільства. У результаті взаємодії людини з'явилося безліч життєнеобхідних и так звичних людству речей, які зробити життя більш комфортним. Наука тісно пов'язана майже з усіма аспектами життя. З кожним днем наука розвивається та досягає певної мети. Без науки не існувало б медицини, філології, філософії, техніки. Наука - це базове поняття, це початок, це найважливіша складова будь якого вчення. Без науки людство би не досягло того, що ми саємо на сьогоднішній день.
    2 курс, 26 (212) А.С.

    ReplyDelete
  60. В наш час дуже гостро постало питання про суб'єктивні чинники у науці, адже для більності студентів є нормою "Ctrl C та Ctrl V". Слід памятати, що особиста зацікавленість науковця відіграє вирішальну роль у науковому пізнанні, і неможливо створити щось ціннісне не заглибившись у це з головою. Навчання в університеті - це лише сходинка на шляху до успіху, воно надає нам багаж знань. І тільки тоді, коли ми повністю орієнтуємося у своїй галузі, можна задуматися про дослідження якихось нових аспектів. Лише будучи зацікавленим та зробивши науку справою свого життя, людина може осягнути нові горизонти, пізнати непізнаване.
    Головне - мотивація та працелюбність, які дійсно можна вважати рисами справжнього науковця.

    ReplyDelete
  61. Я погоджуюся з тим, що наука є невід'ємною частиною розвитку суспільства. Медицина, генна інженерія, космічні дослідження проводяться та розвиваються саме завдяки науці. І це далеко не весь перелік галузей, в яких наука займає провідну роль. Але займатися наукою - не така легка справа. Для того, щоб винайти щось нове, щось цінне науковець повинен бути працьовитим, допитливим і зацікавленим у тій сфері, в якій він працює. Крім того, знання іноземної мови - один з важливих аспектів, адже, немає науки української чи німецької. Є лише одна наука, одна спільна справа, яку роблять всі люди.
    Печенюк Іванна, 24 група

    ReplyDelete
  62. Я погоджуюсь з думкою, що наука відіграє важливу роль в нашому розвитку.Все що нас оточує було зроблено задопомогою науки. Нажаль наука в Україні знаходиться не в найкращому стані. Багато науковців залишають країну в пошуках кращих перспектив.
    Тюхай Альона 25 група

    ReplyDelete
  63. Кожній розумній людині важко заперечити значення науки в нашому житті та освіті. Усе що нас оточує з'явилося завдяки співпраці людини і науки, все що ми маємо і знаємо,це результат науки,це сумлінна праця людей та їхнє натхнення. Якби не наука ми б жили в печері нікого і нічого не знали. Це зовсім не дивно що наука розвивається і розширює зв'язки,людина завжди прагне до пізнання а наука це величезний простір для, втілення мрії та ідей, суспільство розвивається а тому все нові, і нові відкриття є цінним. Не можна не думати про те, що наука стосується всіх сфер життя навіть культурної, поява інструментів допомогла з'явитись музиці а поява фарб допомогла з'явитись художникам. Згадаємо твір Бертольда Брехта "Життя Галілея" влада чомусь не була рада відкриттям Галілея, а тому можна зробити висновок що наука "не мертвий вантаж " вона здатна змінювати життя людей і вектор долі людей. Головна щоб винаходи були вчасними, корисним і використовувались лише щ хорошими намірами. Я щиро вірю що майбутнє за наукою та освітою,це шанс людей просуватись вперед і доторкнутись до того що раніше було невідомим та чужим.

    ReplyDelete
  64. Кожній розумній людині важко заперечити значення науки в нашому житті та освіті. Усе що нас оточує з'явилося завдяки співпраці людини і науки, все що ми маємо і знаємо,це результат науки,це сумлінна праця людей та їхнє натхнення. Якби не наука ми б жили в печері нікого і нічого не знали. Це зовсім не дивно що наука розвивається і розширює зв'язки,людина завжди прагне до пізнання а наука це величезний простір для, втілення мрії та ідей, суспільство розвивається а тому все нові, і нові відкриття є цінним. Не можна не думати про те, що наука стосується всіх сфер життя навіть культурної, поява інструментів допомогла з'явитись музиці а поява фарб допомогла з'явитись художникам. Згадаємо твір Бертольда Брехта "Життя Галілея" влада чомусь не була рада відкриттям Галілея, а тому можна зробити висновок що наука "не мертвий вантаж " вона здатна змінювати життя людей і вектор долі людей. Головна щоб винаходи були вчасними, корисним і використовувались лише щ хорошими намірами. Я щиро вірю що майбутнє за наукою та освітою,це шанс людей просуватись вперед і доторкнутись до того що раніше було невідомим та чужим.

    ReplyDelete
  65. Смірнова Анастасія 24_207

    Я погоджуюся з тим,що наука відіграє важливу роль у житті людини. Наука це продукт розвитку суспільства,що здійснює на нього зворотний вплив, тобто виконує соціальні функції.
    Що до науки зі сторони творчості:у сучасних умовах наукова творчість набуває нового характеру завдяки можливості моделювання на базі нового покоління комп'ютерів та інших джерел інформації. Незважаючи на різноманітні перешкоди, творчі можливості людства постійно зростають. Людський розум — єдине, що здатне пізнавати і використовувати сили природи.

    Щодо відео, я абсолютно погоджуюсьз твердженням,що потрібно любити те, чим ти займаєшся.Потрібно щось таке, заради чого ти прокидаєшся кожногог ранку.Одна людина,всього одна, може зробити величезний внесок у розвиток науки.

    ReplyDelete
  66. Анастасія Комісаржевська,24 група
    Наукові досягнення – це найбільша слабкість і найбільше благо сучасних людей, які перетворили нас на залежних від речей і не пристосованих до інших умов існування.
    На мою думку наука ,в якійсь мірі , зло ,тому що її здобутками можуть користуватися усі. Наприклад , винайдення пороха призвело до вбивства мільйонів людей.
    Я не можу погодитися з твердженням ,що «наука виявилася неспроможною передбачити технологічні та екологічні катастрофи»(ст. 1 у статті). Адже очевидно ,що винайдення машин, пластику, мобільних телефонів приведе не тільки до полегшення людського життя ,а й до більшості негативних наслідків.
    Наука не може існувати окремо від людини,адже тоді ні та ,ні інша не зможуть розвиватися. Людина може як створювати ,так і руйнувати ,але переважно вона руйнує створюючи.
    Роль науки у сучасному суспільстві важко переоцінити ,адже , не зважаючи на всі «проти» ,вона є дійсно рушієм розвитку людства та допомагає краще розуміти світ ,що нас оточує.

    ReplyDelete
  67. Я вважаю,що наука є досить великозначущим фактором нашого життя.Ми навчаємось у школі,в університеті,де все пов'язано повністю з наукою.Ми відкриваємо нові горизонти для себе і досить часто приходимо до науки.Ми проводимо наукові дослідження.Я також вважаю,що в якійсь мірі наука має дуже високий вплив на нас,навіть керує нами.
    Нні іноземної філології,25 група,Олійник Ірина

    ReplyDelete
  68. Для мене спочатку було дивним читати,що образ науки став доповнюватися різного роду страхами та побоюваннями,але з подальшим прочитанням статті я почала більше про це задумуватись. А що коли справді можливості плідності знаукового знання вичерпались ? Здається,що користі від розвитку науки може вже не бути. Але як на мене, (особливо після прочитання фрази "МАЙЖЕ вся територія Землі досліджена) є ще куди розвиватись і що досліджувати. Як писали в попередніх коментарях, якби не наука ми б досі сиділи в печерах. Хто зна,можливо через 50 чи 100 років будуть говорити: "Якби не розвиток науки,ми б досі вважали СНІД невиліковним" чи " якби не наука ми б досі вважали польоти на інші віддалені планети неможливими".
    Що залишиться якщо наука зупиниться в розвитку ? Стояти на одному місці ? На мою думку,це означає деградувати.
    Кравчук Лія, 25 група

    ReplyDelete
  69. "Чи потрібна людству наука? Чи спроможна вона дійсно
    дати реалістичну картину світу? Чи не є обмеженими її можливості у пізнанні світу та
    людини?"
    Чи потрібно нам те, що дає розумовому потенціалу людського роду вік за віком виходити на новий рівень, наразі автоматизуючи поступово ті процеси, котрі забирають наш час, знаходячи свої основи в древній необхідності забезпечення повноцінного існування, себто боротьби за життя, хоч і приглушеної, на тлі вмираючої природи? Чи спроможне "Людство" стверджувати, що в умовах обмеженості органів чуття та розумових здібностей, реалістична картина світу як така існує взагалі? Чи можна очікувати, що обмежена по своїй природі людина знайде у створеній нею штучно системі закономірностей (вона ж наука) необмеженість пізнання?
    А чи не буде дивною відповідь на подані запитання? І та відповідь, що наводиться у статті, підкреслена цитатами видатних людей та загальною термінологією, і та, яку я подам з притаманною мені суб'єктивністю? Нехай буде так. Чи є наука причиною глобальної екологічної кризи? Безсумнівно, що є. Змушуючи світ трансформуватись у штучну установу, підвладну нашому і виключно нашому розумінню, ми руйнуємо сталі зв'язки між речами та явищами, які і називаємо елементами "начебто кризи". Але це радше варто сприймати як перехід. Так, саме як перехід від природнього до рукотворного менталітету людства, це лише другорядні наслідки діяльності, спрямовані на власне ж знищення. Поясню інакше - ми вбиваємо те, що вбиває нас. За основу візьму погляди Бодлера на речовий світ - він, дійсний, перший відносно наших підходів до розуміння сутностей, є природнім і природа домінує у всьому. В тому числі, вона домінує і у боротьбі з нами, хоча б з тієї простої причини, що всі ми колись помираємо. Як на мене, можна взяти до уваги підхід жорстокий та радикальний, відкинувши той, що у поданій статті названий "наукою на гуманістичний принципах". Які ж можуть бути гуманістичні засади, коли наука створена для спотворення початкової реальності? Для спотворення нас, спотворення дійсності, але спотворення - з метою покращення загального людського розуму та віднесених до нього процесів. Ми забираємо більше у природи - і втрачаємо більше самі, будучи її складовою. Як на мене, це єдина причина і єдиний негативний наслідок нашої діяльності, науки, котра не здатна наразі зрушити постіндустріальний суспільний устрій рівно настільки, щоб назавжди відмовитись від умовностей світу, а взамін встановити власні закони. Звісно, я не є прихильником диктатури людського розуму над функціонуванням безмежного всесвіту. Але прихильником розумової диктатури над Землею - безсумнівно.
    Отож, що ми втратимо, якщо покинемо екстенсивний розвиток і перейдемо до чогось більш глобального, пожертвуємо мораллю, пожертвуємо нашими "духовними" аспектами? Напевно, тоді є лише два можливі варіанти розвитку подій: або ж перехід від природи до рукотворного завершиться стрімко з великою кількістю жертв... або ж він не завершиться і криза поглине не лише екологічну сферу.
    Як висновок, ніколи не можна остаточно зупинятися чи повертатися назад, так як зупинка ускладнює розуміння, а повернення є голосом відчаю .
    І якщо мені, для прикладу, вдасться волею випадку вмішатись у ситуацію, ризикову для існування людей, як раси, але таку, що міститиме у собі і найменшу долю успіху - я з радістю пожертвую думкою загалу чи загально-прийнятими нормами, адже лише дві речі змушують нас, певну кількість нас, розвиватися на фоні існування всесвіту. Перша - перешкоди. Друга - бажання. А все решта - їх німий фон.
    Микола Редька, 25 група.

    ReplyDelete
  70. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  71. Без сумніву, наука скаладає основу успішного розвитку суспільства, адже забезпечує людей новими знаннями, новою інформацією, а хто володіє інформацією, той володіє світом. Так, я згодна, наука не завжди мала лише позитивний вплив на світові процеси, історію, але все ж більшість досягнень сучасного світу вважаються досягненнями накової сфери. Зараз багато людей скаржаться на сучасність, що раніше було жити краще, але я цілком задоволена часом, в якому я живу, в якому можу користуватись усіма досягненнями науково-технічного прогресу, в якому можу отримати необхідне медичне обслуговування та якісну освіту. Щоб наука могла розвиватись, необхідно проводити нові наукові дослідження. Вони мають на меті пошук нових знань, а також вдосконалення і розширення вже існуючих наукових систем. Саме це складає фундамент для еволюціонування як окремих країн, так і всього світу. Для ефективного проведення наукових досліджень, а також їх застосування в науковій сфері потрібна своя мова, яка є не суб'єктивною, а об'єктивною, і виражає твердження у тій формі, яка відповідає саме цій сфері. Саме науковиий стиль забезпечує базу для викладу думок і ідей у наукових галузях. Тож підводячи підсумки можна сказати, що розвиток науки є дійсно необхідною складовою для еволюції суспільства і всього світу в цілому.
    Ганна Волошина, 33 група

    ReplyDelete
  72. Прочитавши статтю, я хочу сказати ,що сучасна наука є не лише основною формою пізнання природи й суспільства, що забезпечує людину науковими знаннями, а й найважливішим інструментом її життєдіяльності.Сучасна наука - це сукупність сотень наук, які досліджують різні сфери дійсності.Як уже говорилось, наука виникає із практичних потреб і розвивається на їх основі.Можна констатувати, що сучасне суспільство не може ні існувати, ні функціонувати, ні розвиватися без науки.
    Наша наука крокує вгору по сходах. Світова наука теж не стоїть на місці. Інтелектуальний потенціал Вітчизни могутній і ще далеко не вичерпано. Наша наука не тільки виживе, а й, як фенікс, встане з попелу, порадує всіх нас новими відкриттями, прозріннями і звершеннями.
    Головне зараз - це зробити фундамент та донести до молодого покоління,що наука дійсно є надзвичайно важливою в нашому житті!

    ННі іноземної філології ,34 група ,Басалкевич Ірина

    ReplyDelete
  73. Ознайомившись зі статтею Н.Л. Зглінської хочу зазначите те, що до сучасної науки вже не відносятся як до чогось неймовірно-особливого. На данний момент наука, для нас, як зазначила Н.Л. Зглінська, "...соціально-культурний феномен, який потребує вивчення та
    аналізу в контексті соціально-культурного життя суспільства..." Тобто, всі суб'єктивні чинники, на які раніше не звертали уваги, на данний момент потребують доцільного та ретельного вивчення. Відбувається зміна від “природничо-наукової" парадигми до "гуманітарної", і, на мою думку, це дуже важливі та вірні кроки на шляху до ширшого пізнання у науці. Важливої ролі набуває значення саме які наслідки та результати матиме пізнання для людини та світу.
    Виходячи зі всього вищенаведеного,хочу зазначити, що на данний момент наука "знаходится" на вірній стежці задля нових, гучних та сенсаційних відкритів.
    Гуманкова Анастасія, 33 група.

    ReplyDelete
  74. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  75. Наука - це наше життя. І це без перебільшень. Хто ми без науки?...
    Все що нас оточує: гаджети, ліки - це наука, це те що зроблено людиною у процесі його наукового дослідження або ж пізнання. Всі нові відкриття дають поштовхи до нових, більш сенсаційних відкритів.
    Я вважаю, що кожен має змогу займатися наукою, але не кожен хоче. Звичайно, можливо хтось думає що "наука-це не моє,бо я не розумію добре інжеренію, біологію,або ж хімію.." Вам це скоріш за все не подобається, ось і не розумієте. Але наука не закінчується на цих сферах, завжди залишаються суспільні науки, що вивчають людство, суспільство, мислення, можливо саме ви запропонуєте якусь новаторську ідею у сфері соціології?..
    Наука - це постійний розвиток,постійне вдосконалення, і це, одне з найголовніших завдань людства. За наукою наше майбутнє. Наука рухає наше життя вперед, і, звісно ж, наш рівень життя.
    Гуманкова Анастасія, 33 група

    ReplyDelete
  76. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  77. На мою думку, значення науки що в сучасному світі, що в минулому важко переоцінити. Вона розвивалася ще з стародавніх часів і на сучасному етапі існування цивілізації вплив науки на життя є колосальним. За тисячоліття наука спрогресувала від винайдення звичайного колеса до створення нанотехнологій, які поступово впроваджуються в життя, тим самим прискорюючи розвиток людства. За весь період існування науки науковцями були досліджені десятки тисяч процесів та явищ, створені тисячі і тисячі винаходів, якими ми користуємося й досі. Важко уявити, яким би було життя без всього того, що дала нам наука. Це як і винаходи в області медицини, які щодня рятують десятки мільйонів людей, так і винаходи, які кожного дня роблять наше життя на цій планеті легшими. Я вважаю що наука є фундаментальною основою розвитку людства і без неї цивілізацію чекав би неминучий регрес. А оскільки деякі концепції науки теж піддаються змінам, то і відповідно наука з плином часу поступово буде змінюватись, при цьому не зраджуючи своїй головній меті - служити на благо людства.
    Ярошук Діана
    33 група

    ReplyDelete
  78. Я цілком погоджуюсь з матеріалами статті та відео. Наука є дійсно рушієм і основою розвитку людства, тому занедбання її може привести до деградації. На мою думку, сучасна молодь, як ніхто інший, має усвідомлювати всю цінність науки у світі. Ми живемо у час, коли колонізація Марсу вже не здається вигадкою фантастів, тому важливо відчувати усі зміни, слідкувати за ними і розвиватися, щоб бути здатним продовжити справи наших попередників на ще вищому рівні. Молоде покоління має набути прагнення до вдосконалення і усвідомити, що саме наука може допомогти в цьому.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Крістіна Асауляк, 32 група

      Delete
  79. Кульбака Тетяна, 33 група.
    На мою думку, той факт, що наука є одним з найбільш важливих досягнень людства, не підлягає сумніву. Але на сьогоднішній день багато хто абсолютно не цікавиться наукою, вважаючи, що наука існує суто для науковців. Відповідно, такі індивідуми не бажають розширювати горизонти свого знання та й живуть у світі,заповненому вже усім відомими парадигмами,сприймаючи все на віру. Виходячи з цього, можна сміливо стверджувати : чим менше людина знає, тим легше маніпулювати нею.
    Тому,ми повинні намагатися розвинути у собі почуття певного скептицизму, яке буде спрацьовувати як мотивація у пізнанні нових речей.Окрім цього, слід позбутися застарілих догм, що наука це нудно.Ні,це зовсім не нудно. Все залежить від того,як ми ставимося до наукового пізнання. В когось воно асоціюється з купою книжок та ночей без сну, а для когось - це нова подорож до відкриття нових горизонтів.

    ReplyDelete
  80. Дубравська Олена, 25 група
    У статті лаконічно викладена суть двох парадигм наукового пізнання. Я вважаю,що більш обгрунтованим є сучасний, гуманний підхід до наукового пізнання, оскільки наука має орієнтуватися на потреби людини, особливо на вирішення глобальних проблем.
    Я вважаю, що кожна людина у сучасному світі повинна бути у курсі подій, що відбуваються у науці, оскільки наукові зрушення безпосередньо впливають на якість життя та майбутннє людей.

    ReplyDelete
  81. Прочитавши статью "Зміна парадигм у науковому пізнанні" Н.Л. Зглінської , надихнулась на роздуми з тем, які піднімались в цій статті. Перш за все , чи актуальна наука в сьогоденні? Звичайно , Так ! Наука - відіграє надзвичайно важливу роль в житті всього живого. Просто кажучи, науку можна побачити у всьому : в побутових предметах, технологіях, одязі, їжі, культурі, мистецтві - вона присутня всюди, адже все створювалось, а зараз й вдосконалюється, шляхом плідної роботи, досліджень на протязі років.
    Друге питання- доцільність та актуальність сучасних відкритів, що змусило мене замислитись. На мою думку, велика кількість сил та ресурсів задіюються не в правильному руслі. Я все більше і більше помічаю , як науковці та дослідники намагаються робити відкриття в сфері розваг або задоволення. Мене це справді дивує, коли ми маємо такі цікаві факти. Наприклад , нам відомо, що людський мозок працює лише на 3-7% із 100%. А тільки уявімо , як би змінився світ , як би людина могла використовувати мозок хоча би на 20-30% .Також, нам відомо, що до цього часу , океан дослідженно науковцями лише на 5% , можна тільки гадати , що приховане на глибинах Землі. А скільки вірусів існує з яким людство бореться роками ? Сучасні проблеми можна перечіслювати безкінечно. На мою думку , все можна вирішити за допомогую науки, знань та логіки .
    Тому, існує набагато більше проблем та цікавинок які потрібно розгадати або вирішити. А сучасні науковці подеколи створюють такі засоби які лиш полегшують життя, тільки пришвидшуючи деградацію та відсталість суспільства.
    Кумечко Вікторія, 25 група

    ReplyDelete
  82. Я повністю погоджуюсь з тим, що саме завдяки науці людство досягнуло небачених технологій. У процесі історичного розвитку наука перетворилася на важливий соціальний інститут. Ми всі вчимося на протязі життя і вчитись ніколи не пізно. Ми можемо працювати будь-де, але також вчитись та цікавитись наукою в різних її сферах. Гарний науковець - науковець який отримує задоволення від того чим він займається. Як сказав Антон Попов " Потрібно знаходити кайф у тому що ти робиш, що ніхто до тебе не робив". Сучасне суспільство не може існувати без розвитку науки.
    24 група

    ReplyDelete
  83. Безусяк Іванна, 25 група
    Сучасна наука - це безперервний рух уперед, і лінивим тут не місце, адже щоб займатися наукою, треба бути в курсі подій, треба знати, чи актуальним і новим є дослідження, тобто треба йти в ногу із наукою. Якщо ж це неможливо, то заняття наукою втрачає сенс, адже раптом якесь важливе дослідження є лише "перевідкриванням" відомих фактів? До того ж дуже важливо вміти ставити запитання і в певній мірі прогнозувати результати, адже фанатичне заняття наукою без здорового глузду та обачності може привести зовсім не туди, куди планувалося чи хотілося. Важливо, щоб науковець, в першу чергу був людиною - щоб питання, які він ставить, не чинили шкоди живим істотам та природі, щоб він розумів, що є "погано" і що є "добре". Адже, перш за все, мета науки - приносити користь.

    ReplyDelete
  84. Беззаперечно, наука наділила людину великими можливостями та великою силою, але ми повинні розуміти те, що науку потрібно використовувати з розумом , адже непередбачувані наслідки можуть стати дійсністю. Все ж таки , свідомість людини, дійсно ,налаштована на задоволення потреб та бажань. Всі розуміють що, наука повинна приносити користь людині . Наприклад , я можу навести одну з європейських компаній, яка створила з міцного пластику і якісних фільтрів прилад для очищення води. Використовуючи його, можна уникнути багатьох захворювань, які виникають внаслідок споживання брудної води. І це дійсно корисна річ , яка допомогає захистити здоров'я , адже в наш час здоров'я цінується дуже високо. Також я хотіла звернути увагу на твердження В.Оствальд про , те що "наука – це мистецтво передбачення" , звісно це так , але не завжди можна передбачити погані наслідки , тому зауваження Стівен Вайнберг є доречним : «Ми ніколи не зможемо докопатися до істини». Природа для нас має багато загадок. Особисто , я вважаю , образ науки не повинен бути втіленим розчаруваннями , через непередбачувані наслідки , навпаки ми повинні плекати надії на краще , адже рушійною силою для науки є "прагнення" людини до поліпшення умов життя , а не занурення в погані прогнози.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Федоренко Ірина 25 група.

      Delete
  85. На мою думку, саме лише питання про необхідність науки у сучасному житті є абсурдним. Адже все, що оточує нас було створено наукою. Досягнення прогресу й успіху країни, суспільства чи конкретного індивіда залежить від розвитку науки. Наука буде потрібна скільки ж, скільки існує людство, адже перед людьми постає багато проблем та задач, що потребують ґрунтовного наукового вивчення. Наприклад, сучасна медична діагностика потребує постійних досліджень й навіть експериментів, адже під впливом різних факторів навколишнього середовища виникають нові штами вірусів з якими потрібно боротися, а це не можливо без досліджень та накопичення нових наукових знань.
    Звісно, світ змінюється і це впливає на науку. Але наука також не стоїть на місці. Вона вдосконалюється, з кожним роком розширюються її сфери. Ми вже ніколи не повернемося до науки та її методів XVI чи XVIII століття, адже перед нами стоять нові цілі та завдання і для їх вирішення нам необхідно впроваджувати й використовувати нові методи. Тому, на мою думку, питання зміни парадигм у науковому пізнанні є досить актуальним.
    Захарко Яна, 33 група

    ReplyDelete
  86. 1. Наука - двигун прогресу. Якби не люди, яким не давали спокою нез'ясовні явища і процеси, людство і досі жило б у печерах. Шкода, що не всі це розуміють і вважають дослідження марною тратою часу і сил.
    Наукою займатися важко, але необхідно, і приємно. Дослідницька діяльність розвиває логіку і мислення, пам'ять і спостережливість. Подолання труднощів при проведенні досліджень викликає задоволення від роботи і бажання повторити успіх.
    Дослідження завжди захоплююче саме по собі. Варто тільки почати, і ви вже не зможете уявити свого життя без наукової діяльності. Наука призводить розум до ладу, деяким хоча б для цього варто нею зайнятися.
    Вертецька Богдана, 33 група.

    ReplyDelete
  87. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  88. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  89. Вовк Катерина, 35 група.

    Проаналізувавши історію людства та її постійний зв'язок з наукою, можна зробити висновок, що «людина» та «наука» – це невіддільні поняття, оскільки наука існує і розвивається завдяки людині, так само, як і сама людина існує та вдосконалюється за допомогою науки. У той чи інший період часу, людство мало різні погляди на науку та її значення у житті людини, мотивувалося різними людськими потребами, накопичуючи численні знання про навколишній світ. З розв’язком однієї проблеми, виникали інші, звідси вплив науки не тільки збільшувався з часом, але й почав охоплювати більше сфер людського життя. Тому, на мою думку, наука має істотну роль у нашому житті.
    Сучасна людина добре розуміє, наскільки вона залежить від тих чи інших наукових досягнень. Наприклад, нові наукові досягнення в медицині, зокрема в діагностиці та лікуванні раку та онкологічних захворювань, рятують тисячі життів. Завдяки космічній галузі було винайдено супутниковий та мобільний зв'язок, що значно полегшило людське життя. Тому, на мою думку, держава повинна вести політику щодо підтримки науки, освіти та культури, а також залучати молодь до наукової діяльності, розширюючи спектр наукових галузей.
    Крім того, оскільки «немає науки української, російської…американської», науково-технічний розвиток, та міжнародні наукові конференції, налагоджують міжрегіональні зв’язки тих чи інших країн, рухаючи науку та людство вперед.

    ReplyDelete
  90. Савчук Яна 36 група
    Я погоджуюсь з тим що наука - є важливою складовою нашого життя.Як ми всі знаємо ми дізнаємося багато нового та розвиваємося за допомогою науки. Ми повинні дивитися вперед, і бачити проблеми нашого людства , ми можемо писати свої власні наукові дослідження на основі деяких проблем, щоб допомогти їх вирішенню . Ми повинні просувати свої знання вперед, потрібно цікавитись та знаходити щось нове для того щоб розвиватись й надалі. Коли я переглянула відео про те, що наука-це цікаво, я почула досить цікаву думку з якою я повністю погоджуюсь, що щастя для людини це те коли ти можеш займатися улюбленою справою і заробляти гроші.Як на мене це найкраще що може бути ,тому що коли ти займаєшся улюбленою справою і це приносить задоволення тобі , ти стараєшся робити все як найкраще, і найголовніше займаєшся тим, що дійсно тобі подобається, тоді і тому хто буде читати твою роботу буде приємно читати її,томущо неозброєним оком можна помітити чи дійсно людина яка писала ту чи іншу наукову роботу було зацікавлена в тому питанні, яке вона досліджувалачи ні.Отже,хочу сказати, що наука це важлива складова, людству потрібно наука, тощо це сприяє нашому особистому розвитку.

    ReplyDelete
  91. На сьогоднішній день наука в сучасному суспільстві відіграє важливу роль у багатьох галузях і сферах життя людей. Безсумнівно, рівень розвитку науки може служити одним з основних показників розвитку суспільства .Щоб отримати хорошу роботу, молода людина повинна продемонструвати повне знання того, що і як робиться прямо зараз в обраній ним галузі людської активності. Україна може мати гідне майбутнє лише на шляху збереження і розвитку освіти і створення нових досконалих технологій.
    Рябчук Ольга, 33 група

    ReplyDelete
  92. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  93. Повністю погоджуюся з думкою!Наука є початком історії людства.Вона розвивається та прогресує завдяки людській діяльності. Займатись наукою- досить важка,але плодотвірна праця. Адже це найважливіший інструмент керування майбутнім. Час, витрачений на осягнення наукових знань,завжди позитивно впливає не тільки на суспільство,а й на кожну особистість вцілому.Головне- це правильно донести важливість наукових відкриттів,особливо це стосується галузі мови.

    ReplyDelete
  94. Марина Кравченко, 33 група
    Немає жодного сумніву в тому, що наукові досягнення необхідні людству. У повсякденному житті люди часто використовують досягнення великих учених, часом не надаючи цьому абсолютно ніякого значення. Саме наукові винаходи забезпечили нас тими речами, які ми щоденно потребуємо. Тобто без розвитку науки не існувало б прогресу, а отже, люди не шукали б сенс життя, а рятувалися б від голоду і холоду. А вже холодної та гарячої води в крані, світла, їжі швидкого приготування, машин, медицини — всього цього просто не було б. З чого можна зробити висновок: наука потрібна для того, щоб не просто існувати, а жити. Зрозуміло, наукові досягнення не завжди радісні. І часом не приносять нічого хорошого, наприклад, атомна бомба. Деякі відкриття завдають істотної шкоди навколишньому середовищі. Залишається сподіватися, що в недалекому майбутньому цю шкоду вчені зможуть звести до мінімуму. Дехто стверджує, що зараз розвиток науки безглуздий, адже всі фундаментальні відкриття вже зроблені. Звичайно, невідомо чи зміниться життя на землі від сучасних досліджень так, як колись змінилося завдяки електриці. Але це не означає, що досягнення більше не потрібні. Наука змушує людину мислити, прогресувати і досягати нових висот.

    ReplyDelete
  95. Дана стаття, а також відео досить зацікавили мене у вивченні науки, як такої. У статті була висловлена думка, що наука - це результат творчої діяльності людини. І як вже було сказано більшістю моїх колег - можна прослідкувати розвиток науки неозброєним оком. І хоча сучасна наука зараз є чимось звичайним, всеодно потребує вивчення, дослідження та аналізу.

    ReplyDelete
  96. В.Оствальд зазначав, що “наука – це мистецтво передбачення. Вся її цінність полягає у
    тому, якою мірою та з якою вірогідністю вона може передбачити майбутні події. Мертвим є
    таке знання, яке нічого не говорить про майбутнє...” Слушна думка,розвиваючи науку людина перш за все, має думати навіщо їй знання,для чого навчатися,що вона може зробити для інших поколінь.Наука обєднує людей,дає можливі покращувати світ,рятує життя.Тому про те,що наука приносить шкоду,можуть говорити люди,яких нічого не цікавить,або ті які не "знайшли" себе.Адже винаходами і науковими розробками користуються всі... Стосовно відео можу сказати,що досить змістовне,цікаве,надихає...

    ReplyDelete
  97. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  98. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  99. В.Оствальд зазначав, що “наука – це мистецтво передбачення. Вся її цінність полягає у
    тому, якою мірою та з якою вірогідністю вона може передбачити майбутні події. Мертвим є
    таке знання, яке нічого не говорить про майбутнє...” Слушна думка,розвиваючи науку людина перш за все, має думати навіщо їй знання,для чого навчатися,що вона може зробити для інших поколінь.Наука обєднує людей,дає можливі покращувати світ,рятує життя.Тому про те,що наука приносить шкоду,можуть говорити люди,яких нічого не цікавить,або ті які не "знайшли" себе.Адже винаходами і науковими розробками користуються всі... Стосовно відео можу сказати,що досить змістовне,цікаве,надихає...

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ставінська Катерина 32 група

      Delete
  100. На мою думку зміна парадигм, це цілком послідовний етап у розвитку людства та науки, вцілому. Дискутувати на цю тему можна скільки завгодно, але слід памятати, що людина почала розвиватися з моменту своєї еволюції від мавпи. Цей розвиток не був контрольований кимось і не буде контролюватися зараз. Ми живемо у складному організмі, який називається - суспільство. Кожен обирає свій шлях у майбутнє. Обирає не завдяки мотивації і навіюванню інших людей, а завдяки своєму поклику, тязі до чогось і оцінці власних можливостей. Хто б, що не говорив, але я схильна до думки, що кожен знаходиться на своєму місці і ніяке відео не може вплинути на будь-кого. Даний виступ був дуже цікавим, дієва особа лаконічно і послідовно висловила свої думки, але не переконала і не промотивувала мене. Я знаю, на що здатна і до чого маю хист.
    Анна Пилипчук
    33 група

    ReplyDelete
  101. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  102. Можу з впевненістю сказати, що не дарма провела час за читанням статті та переглядом відео. Еволюція - це дійсно дуже цікавий процес, і наука як частина цього процесу, займає дуже важливе місце. Я уявляю собі,яким би був сьогодні світ, як би люди не цікавились природніми явищами і не намагались би пізнавати щось нове, щоб покращити своє життя. Я вважаю, що науковцем може бути кожен, аби було бажання. Для цього не потрібно мати якихось спеціальних навиків, умінь. Потрібно просто чітко знати, вирішити для себе, чим ти хочеш займатись і що ти хочеш покращити в цій галузі. Як було сказано у статті, на сьогодні є такі думки про небезпеку науки. Я думаю, в чомусь тут є правда. Якщо бути необережним,не думати наперед, не замислюватись над можливими наслідками, ця зацікавленість може призвести до втрат різних масштабів. Розвиток людства - це природньо, це потрібно. Адже ми не можемо стояти на місці, ми постійно розвиваємося, вдосконалюємося. Але я думаю, що треба бути обережним, створюючи щось нове, щоб не завдати шкоди тому, що вже в нас є.
    Що до того, чи є наука цікавою? Так, звичайно. Але кожен вибирає для себе, чи просто цікавитись, читати про останні новиники і обговорювати їх, чи бути учасником цього процесу.
    Шапран Ірина, 33 група

    ReplyDelete
  103. Не можу не погодитись з даною статтею. Завдяки науці розвиваються люди, відкриваючи щось нове для країни, завдяки їй люди стають розумнішими у всіх сферах життя, без неї воно є неможливим, тому що люди нічим не будуть відокремлюватись від звірів, якщо не будуть розвиватись та не будуть мати (створювати) певні умови для життя. Завдяки науці люди виявили різні види хвороб, та яким чином їх можна лікувати, що є життєво важливим фактором, без сумніву. Я чітко можу сказати, що наука є невід'ємною частиною нашого життя, тому що майже все, що ми бачимо, тримаємо в руках є наукою : Мобільні телефони, машини, енергопостачання, та інше. Без цього ми не можемо уявити своє життя, отже, ми не можемо уявити його без науки.
    Також мені сподобалось відео, в котрому Антон Попов з гумором розповідає, що наука - це круто, і це дійсно одна з самих цікавих речей в нашому житті.
    Потапенко Єлизавета, 33 група

    ReplyDelete
  104. Розвиток науки вприває не лише на науково-технічний прогрес і на матеріальну сторону нашого життя, а і на культурний розвиток суспільства.
    Наукові відкриття роблять нас ерудованими і розширюють наш світогляд, змушують по-новому подивитися не тільки на певну проблему, а й узагалі на світ.
    Наука є способом встановлення та усвідомлення об'єктивної істини. Цим самим вона радикально протистоїть марновірству, містицизму, спекулятивним домислам.
    На кожному історичному етапі наука підсумовує свої досягнення, які є невід'ємною частиною суспільного розвитку.
    Потенціал української науки залишається на досить високому рівні, але розвиток української науки не є пріорітним в колах політиків, можновладців і тих, що хочуть стати останніми.
    Достатньо порівняти відсоток закладений у державному бюджеті на наукові цілі з бюджетами західноєвропейських країн.
    Войцехівська Ірина 33 група

    ReplyDelete
  105. Ткач Яна 32-а група
    Тема,висвітлена в даній статті є дійсно актуальною в сучасному суспільному житті . Від рівня розвитку галузей науки залежить рівень життя громадян в країні. На жаль ,Україна не може похвалитися високими результатами , так як на розвиток науки і освіти виділяється все менше й менше коштів з державного бюджету. Талановиті науковці працюють або ж на одному інтузіазмі в жахливих умовах і за мізерну платню ,або ж виїжджають закордон, де їх забезпечують всім необхідним. Для нашої країни такий хід подій може призвести до фатальних наслідків. Але, будемо сподіватися на краще , докладаючи максимум зусиль для поліпшення ситуації.

    ReplyDelete
  106. Безумовно, наука- невід`ємна частина нашого життя. Без неї ми б не могли існувати, в нашому житті всі сфери пов`язані саме з наукою. Я вважаю, що вивчення предмету Основи наукових досліджень є дуже корисним для нас,адже ми усі будуємо наше майбутнє. Наука дає змогу йти далі, відкривати себе, розширювати горизонти.Ми повинні бути зацікавлені у цьому, кожен день пізнавати себе,не стояти на місці, вчитися на помилках та рухатись вперед.Звичайно ,усім не стати популярними науковцями, але кожен з нас може змінювати хід подій, і дуже важливо для нас мати щось спільне. Для мене цим фактором і є наука, яка об`єднує, занурює у себе так, як ніби кожен з нас уже дослідник. Дуже важливо підтримувати баланс, розвиток науки тому , що нажаль без неї людство припинить своє існування.Опановуючи щось нове, навіть не помічаєш ,як йде час, але він не тільки не пройшов повз тебе, а ще й дав величезну користь. Тому час нам всім починати розтавляти пріорітети і займатися дійсно важливим-наукою! Лещенко Даша 34 група

    ReplyDelete
  107. На мою думку, наука є найважливішим чинником розвитку, як і людства, так і окремої країни, нації тощо. Почну з того, що не кожен представник сучасного суспільства розуміє потрібність науки,в наш час люди займаються різними справами лише для задоволення власних потреб, я вважаю це неприйнятним. Для того, щоб не скаржитися на світ та шукати проблему в зовнішніх чинниках, потрібно заглянути у самого себе та запитати, який саме ти здійснив вклад у розвиток сучасного світу.
    Наука-це те, що відкриває нам усі дороги та нові горизонти. Ми повинні просуватись вперед,задля нашого благо та благо майбутніх поколінь.
    Анна Гаврилюк, 33 група.

    ReplyDelete
  108. На мою думку, наука є найважливішим чинником розвитку, як і людства, так і окремої країни, нації тощо. Почну з того, що не кожен представник сучасного суспільства розуміє потрібність науки,в наш час люди займаються різними справами лише для задоволення власних потреб, я вважаю це неприйнятним. Для того, щоб не скаржитися на світ та шукати проблему в зовнішніх чинниках, потрібно заглянути у самого себе та запитати, який саме ти здійснив вклад у розвиток сучасного світу.
    Наука-це те, що відкриває нам усі дороги та нові горизонти. Ми повинні просуватись вперед,задля нашого благо та благо майбутніх поколінь.
    Анна Гаврилюк, 33 група.

    ReplyDelete
  109. Наука , наукове пізнання є невід'ємною частиною людського життя. Все , що нас оточує зроблено за допомогою науки. Наукові відкриття та винаходи роблять людину ерудованою, розширюють її світогляд, змушують по-новому подивитися не тільки на певну проблему, а й узагалі на світ. Наука сьогодні все більше проникає в життя кожного, і займатися цим потрібно, адже це шлях до вдосконалення, до отримання нових знань, до нових винаходів та технологій. Отже, розвиток науки невід'ємна складова в розвитку суспільства.
    Кравець Любов, 33 група

    ReplyDelete
  110. Наука - це невід'ємна частина життя будь-якої розумної людини. Зараз такий час, коли все не стоїть на місці ні секунди, і не хочеться відставати від прогрессу. Нажаль, в нашій країні наука - це не найбільш розвинена галузь, але з часом, я сподіваюсь, що при належному фінансуванні вона буде на рівні з найбільш розвиненими країнами світу.

    Боброва А., 32 група

    ReplyDelete
  111. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  112. Як сказано у відео, немає науки української, російської або американської. Наука почала виробляти свою власну мову з певною системою доказів та обґрунтувань. Одним із пунктів плану дій майбутнього науковця є обов'язковим знання іноземної мови. Нам, як студентам філологічного факультету повезло, проте недостатньо лише називатися студентом. Кожен з нас повинен бути зацікавленим у своїй сфері, розвиватися. Наука - це мистецтво передбачення і не варто робити свої знання мертвими, вони повинні говорити про майбутнє.
    Особисто мене даний спіч підбадьорив не стояти на місці, а планувати свою наукову діяльність і в недалекому майбутньому мотивувати своїх учнів не витрачати своє життя дарма.

    32 група

    ReplyDelete
  113. Я повністю згоден з думкою, що наука на сьогоднішній день залишається актуальною та важливою сферою людського існування. Уся людська діяльність починається з науки. Все що ми маємо сьогодні створила наука, починаючи з ліків, які продовжують життя, і закінчуючи роботами, які полегшують людську працю. Питання науки є дуже важливим в Україні, адже розвиток прогресивої та сильної країни без науки не можливий. На мою думку для розвитку науки у нашій країні потрібно багато факторів , але одним за найважливіших є матеріальне забезпечення та ставлення людини до своєї праці.

    ReplyDelete
  114. 35 група
    Я цілком згодна з усіма положеннями, але особливо я б хотіла звернути увагу на те, що образ науки став доповнюватися різного роду страхами та побоюваннями. Адже з кожним днем наука розвивається все більше та швидше. Науковці навіть, в деяких випадках, не задумуються про наслідки того чи іншого наукового відкриття. Чимало випадків в історії коли наука приносила шкоду. Свого часу багато науковців заради наукових відкриттів проводили жахливі експерименти в результаті яких жертвували не тільки своїм життям, але й життям інших людей.
    Але не варто боятися науки, тому що вона безумовно відкриває нові горизонти для людей та забезпечує їхнє майбутнє.

    ReplyDelete
  115. На мою думку в епоху науково-технічного прогресу роль науки настільки непомірно зросла, що потрібна була нова шкала її внутрішньої диференціації. І мова вже йшла не тільки про теоретиків чи експериментаторів. Стало очевидним, що у великій науці одні вчені більше схиляються до евристичної пошукової діяльності — висування нових ідей, інші — до аналітичної і експлікаційної — обґрунтування наявних, треті — до їхньої перевірки, четверті — до впровадження добутого наукового знання.
    Науково-дослідна діяльність визнається необхідною і стійкою соціокультурною традицією, без якої нормальне існування і розвиток суспільства неможливий. Наука складає один з пріоритетних напрямків діяльності будь-якої цивілізованої держави.
    Відповідаючи на економічні потреби суспільства, наука реалізує себе у функції безпосередньої продуктивної сили, виступаючи як найважливіший чинник господарсько-культурного розвитку людей.
    Основна мета науки завжди була пов'язана з виробництвом і систематизацією об'єктивних знань, і тому до складу необхідних функцій науки включався опис, пояснення і передбачення процесів і явищ дійсності на основі законів, що відкриваються наукою. Таким чином, можна сказати, що основною функцією науки є виробництво істинного знання, яке досягається за допомогою опису, пояснення, прогнозу, але яке завжди здійснюється в чітко обумовленому соціокультурному просторі. Саме цю обставину з необхідністю слід урахувати при пошуках загальнозначущого визначення науки.
    Павлюк Катя, 33 група.

    ReplyDelete
  116. Без жодних сумнівів можна сказати, що наука - це те, що рухає наш світ вперед. А за кожним науковим відкриттям стоїть невтомна праця людей, які прагнуть вирішити якісь суспільні проблеми і зробити наш світ кращим. Все більше і більше молоді прагне реалізуватися в науці, адже сьогодні це не просто нудні наукові роботи, які навряд чи знайдуть якесь практичне застосування у майбутньому. Завдяки технічному розвитку наука таки може бути цікавою і в наші дні. Оскільки різні технічні новинки не лише допомагають, а й спрощують в деякій мірі процес наукового дослідження. Тому в наш час так важливо слідкувати за науковими відкриттями і впроваджувати своє життя ті речі, які колись були недоступними людству. Сьогодні важливо крокувати в ногу з часом та науковим розвитком.
    Мурга Анастасія, 35 група

    ReplyDelete
  117. Основна форма людського пізнання - наука в наші дні стає все більш значущою і істотною складовою частиною тієї реальності, яка нас оточує і в якій нам так чи інакше належить орієнтуватися, жити і діяти.На сьогоднішній день немає точного, однозначного визначення науки. Існує безліч визначень науки, тому що існує й безліч сприйнять її, багато людей розуміли науку по-своєму, вважаючи, що саме їхнє сприйняття є єдиним вірним визначенням. Отже, заняття наукою актуально не тільки в наш час, її витоки починаються з досить давніх часів.
    Щодо статті, то я погоджуюся з тим, що наука і
    техніка ще у минулому столітті надзвичайно змінили як природне, так і соціальне середовище людини. Наука наділила людину великою силою, так що швидко зросли масштаби її перетворюючої діяльності. Рішуче змінивши навколишнє середовище та освоївши майже всю поверхню Землі, людина завдяки досягненням науки створила “штучну (другу) природу”, яка стала для її життя більш необхідною.Сучасна наука є не лише основною формою пізнання природи й суспільства, що забезпечує людину науковими знаннями, а й найважливішим інструментом її життєдіяльності. Як форма суспільної свідомості вона є системою знань про природу, суспільство і мислення, відображає світ у наукових поняттях, законах, теоріях, які апробуються Й перевіряються предметно-практичною діяльністю.
    Можна констатувати, що сучасне суспільство не може ні існувати, ні функціонувати, ні розвиватися без науки. Воно ставить перед наукою все нові завдання: пошук ефективних форм її організації та діяльності, інтенсифікації циклу "наука - техніка (технології) - виробництво

    ReplyDelete
  118. Дуже цікава стаття, погоджуюсь з усім як казав Арістотель "Более мудр во всякой науке тот, кто более точен и более способен научить выявлению причин"
    32 група

    ReplyDelete
  119. Без науки важко уявити собі життя сучасної людини. Ми зустрічаємось з нею кожного дня в тому чи іншому прояві. Тому я переконана,що людина,яка,насамперед, має самоповагу, повина всебічно розвиватися,а наука стане їй у цьому надійним помічником.

    ReplyDelete
  120. Сучасна людина зустрічається з наукою кожного дня у тому чи іншому її прояві. Я вважаю,що тей,хто,насамперед, має самоповагу,повинен обміркувати роль науки в своєму житті та приділити їй належну увагу.

    ReplyDelete
  121. Согласен с предыдущими комментаторами. Мы приходим в этот мир не только, чтоб осязать, но и продуцировать. Какой смысл нашего существования, если мы только будем ИСПОЛЬЗОВАТЬ то, что построили/разработали/создали наши с вами предшественники. Углубляясь в науку стоит понимать, что наследие, какое на данный момент мы имеем лишь очередной толчок для воссоздания чего-то нового. Все это очень наглядно демонстрирует нам закон отрицания отрицания.

    Колдомасов А.А. 34-ая группа

    ReplyDelete
  122. Ця стаття показує, і пояснює розвиток науки,починаючи з давніх часів і а до сьогодення. Так колись єдиним що цікавило науковців було використання знань у практичній діяльності, лише з часом почали з*являтись типи наукових знань які не мали за мету практичне використання. На сьогодні ціллю науки є пізнання світу,пізнання людини зокрема, розкриття сутності всіх явищ.. Світ прагне до повного розуміння людського організму, до розкриття причини всіх явищ природи, до розуміння психіки людини. І так,через таку цікавість світ ,мабуть ще не раз стикнеться з штучними лихами. Був наведений приклад аварії на Чорнобильській АЕС. І дійсно це доводить що наука не завжди призводить до добра,до розуміння,а й часто до руйнації.

    Тому знання потрібно використовувати з розумом, і досліждувати також потрібно ті речі які принесуть світові користь, а не розруху.

    А взагалі, стаття дуже цікава для загального розвитку.

    Вербило Юлія 25 група

    ReplyDelete
  123. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  124. Хочу сказати,що В.Оствальд дуже мудро зазначав, що “наука – це мистецтво передбачення. Вся її цінність полягає у
    тому, якою мірою та з якою вірогідністю вона може передбачити майбутні події. Мертвим є
    таке знання, яке нічого не говорить про майбутнє...”
    Це означає, що наука не може існувати без майбутнього. Наукові дослідники кожного дня відкривають щось нове і прагнуть, щоб їхні відкриття використовувалися в подальшому. Тому ті чи інші дослідження мають певну цінність і велику вірогідність розвитку в майбутньому.
    Давидович Н.М., 35 група

    ReplyDelete
  125. Я погоджуюсь з автором статті. Наука є важливою в житті кожної людини і суспільства вцілому. Наукові відкриття завжди змінюють хід історії і є доказом того, що в світі ще є дуже багато таємниць. Особливо зараз, використовуючи новітні технології, науковці мають змогу досліджувати майже будь-який куточок планети. Завдяки професійному обладнанню створюються нові технічні засоби та вакцини, детально досліджується космос. Науковий прогрес забезпечує існування сучасного людства, сприяє його розвитку, навчанню та удосконаленню.
    37 група

    ReplyDelete
  126. Ця стаття залишила дуже багато думок в моїй голові.Світ розвивається дуже стрімко і з кожним роком відкривається все більше і більше новиї галузей,тому без науки наше життя не можливе. Я не можу уявити світ багато років тому ,коли не існувало нічого ,коли люди не мали можливості відкривати для себе світ ,як на даний час можемо ми .
    Наука-невід'ємна складова життя кожної сучасної людини.Кожен має право ,потенціал та можливості займатися науковою діяльністю ,потрібне лише власне бажання. Всі люди наділені надзвичайно великими розумовими здібностями.
    Звичайно ,наука має і негативний вплив на наше життя і про це дуже прикро говорити. Кожне нове дослідження завдає шкоди навколишньому середовищу . І,нажаль вже багато років ми забуваємо про нашу матінку-природу. Але ж науки є різні? Чи не так? І я цілком погоджуюсь з думкою ,що "Наука-це цікаво"!

    Чернецька Олександра ,група 35.

    ReplyDelete
  127. Ставити під сумнів роль науки в будь-який час було б неймовірно недоречно, адже саме вона є каталізатором розвитку людства і основною рушійною силою в пізнанні як людини, так і оточуючого світу. Проте не треба забувати, що в невмілих руках научні досягнення можуть не тільки приносити користь, а ще й серйозно шкодити людству. Так, наприклад, навіть Стівен Хокінг попереджає, що такий швидкий розвиток штучного інтелекту і донедавна доволі футуристичних речей, як в наші дні може бути доволі небезпечним і наслідки можуть нести загрозу для людства. Отже незважаючи на безсумнівну неймовірну користь науки в розвитку людства вона може стати тим що і знищить його.
    35 група

    ReplyDelete
  128. Наука - одна з найважливіших форм культури суспільства, а її розвиток - найважливіший чинник оновлення всіх сфер життєдіяльності людини. Сучасна наука формує світогляд людини, тісно пов'язана з технічним прогресом, допомагає створювати прогнози розвитку суспільства і розробляти програми, вирішувати проблеми, які постають перед людством. Але чи завжди наука безпечна для людства? Ні, так як крім приладів для інвалідів, ліків, сонячних батарей та інших позитивних індустрій, стоворюються також зброя,наркотичні засоби, техніка, яка опромінює та інше.Я вважаю, що займаючись наукою, потрібно, перш за все, думати про наслідки і про користь людству. 31 група ННІ іноз.мови

    ReplyDelete
  129. Я повністю згодена з думкою, що питання про науку на сьогоднішній день залишається актуальним. Наука не обмежується природознавством або точними науками. Вона розглядається як цілісна система, що включає історично рухоме співвідношення частин, природознавство і суспільствознавство, філософія і природознавство, метод і теорію, теоретичні і прикладні дослідження.Наука покликана все більшою мірою орієнтуватися вже не на техніку, а на саму людину, на розвиток її інтелекту, його творчих здібностей і культури мислення, на створення передумов для її творчого розвитку.
    35група ННІ іноземноїфілології

    ReplyDelete
  130. Сучасний світ важко уявити без науки. Вона відіграє важливу роль у благополучному розвитку кожної країни. В.Оствальд зазначав, що “наука – це мистецтво передбачення. Сучасна наука займається вирішенням великої кількості проблем, створюючи все нові галузі, які приносять як користь так і шкоду людству. Займаючись науковою діяльністю, створюючи нові галузі, прилади слід розуміти, що кожна створена тобою річ може покращити життя, а може і принести шкоду. Потрібно пам'ятати, що наукова діяльність буде успішною тільки тоді, коли ми будемо чітко розуміти, що ми створюємо і для яких цілей.
    31 група ННІ іноземної філології

    ReplyDelete
  131. Долібець Марія 35 група ННІ іноземної філології
    Я цілком поділяю погляди автора даної статті й абсолютно згодна з твердженням, що наука й наукове пізнання відіграють надзвичайно важливу роль у житті й розвитку всього людства. Стаття показує, що життя людей у 21 столітті нерозривно пов'язане з наукою, тому нам просто необхідно йти в ногу з часом і власноручно створювати той науковий і технічний прогрес, що забезпечує нас науковими відкриттями і фактично зміцнює й вдосконалює наше становище.
    Відео насправді мотивуюче, і я згодна з поданими в ньому ідеями,адже наука це дійсно цікаво, як і будь-яка творча справа, якщо віддаєшся їй повністю і щиро захоплюєшся тим, що робиш. Мені здається, саме такий підхід ентузіастів дозволив зробити безліч наукових відкриттів і до цього дня сприяє технічному прогресу людства.

    ReplyDelete
  132. Щодо відео, я повністю погоджуюсь із думкою доповідача. Наука допомагає нам задовольнити кожен із компонентів піраміди Маслоу.На мою думку, знання є корисними лише у випадку, коли вони передаються іншим та знаходять своє місце у створенні чогось нового, того,що полегшить людське життя, або ж зробить його цікавішим.
    У статті автор говорить, що наука не передбачила багатьох негативних наслідків, проте я не повністю згодна з такою думкою У більшій мірі люди самі винні у тому, що використовували наукові знання або ж те, що створено наукою неправильно, або зловживали цим. Наука хоч і може мати деякі прорахунки, проте це найкраще, що створила людина.
    35 група

    ReplyDelete
  133. Протягом багатьох століть наука якісно збагачувала всі сфери людського життя та діяльності. Нові відкриття та дослідження полегшили життя кожної людини, не лише в розумінні побутового комфорту та культурного збагачення націй, але й в особливо важливій сфері медичної діяльності людства. Саме завдяки відкриттям в області медицини було врятовано незліченну кількість людських життів, які нерідко були приречені на страждання. Однак, моє ставлення до питання, яке викликало гостру критику зі звинуваченнями в тому, що сучасна наука виявилася неспроможною передбачити технологічні та екологічні катастрофи не є однозначним. Адже дослідження, тобто наука напряму залежать від людського фактору. На мою думку, в тій мірі людської діяльності, якій був здійснений науковий прогрес, і є відповідальність за всі можливі наслідки спричинені розробкою в сфері наукової діяльності. Питання відповідальності мая бути звернене не до науки, яка являється сферою та творінням людської діяльності, а до самого людства, яке на пряму користується всіма даними ресурсами.
    35 група

    ReplyDelete
  134. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  135. Прочитавши цю статтю,я цілком погоджуюся з тим що наука відіграє важливу роль у культурному розвитку кожної людини.Наукові досягнення необхідні людству.Якби не допитливість таких людей,як Ейнштейн,Ампер, Герц,Ньютон і багато інших,люди б і досі не знали б про радіохвилі, лазерні диски,лікарські препарати,електрику і т.д. Тобто без розвитку науки не існувало б прогресу,а отже людина не шукала б сенс життя,а рятувалася б від голоду і холоду,боячись природних явищ. З цього можна зробити висновок,що наука потрібна для того,щоб не просто існувати,а жити.Як зазначив автор,що наукові досягнення не завжди радісні,що вони часом приносять своїм творцям багато проблем,наприклад, атомна бомба.Деякі творіння приносять шкоду навколишньому середовищу.Тому я можу сказати,що моя думка стосовно науки є не остаточною,але я сподіваюся,що життя на землі буде змінюватися від сучасних досліджень в кращу сторону,як колись воно змінилось завдяки електриці і т.д. Отже,наука змушує людину мислити,прогресувати і досягати все нових висот.А їй в свою чергу потрібно ретельно продумувати свої наукові відкриття,щоб забезпечити мир і безпеку людського життя.
    Капустинська Світлана 34 група

    ReplyDelete
  136. Стаття є доцільною та раціональною. Вона влучно підкреслює проблеми сьогодення, які встають на шляху розвитку науки, надає приклади висловлювань відомих особистостей, пояснює причини та наслідки деяких обставин та ситуацій, з якими стикається людина у процесі наукового пізнання. Справді,важко уявити сучасніть без наука. Адже саме вона у 21ст є основним джерелом розвитку людства,його прогресивним поводирем. Але слід вміти відрізняти науку реальну, із багатим доведеним підґрунтям, від псевдонауки, яка не базується на фактах і використовує недостовірні методи, помилкові дані, і неперевірені відомості.
    35 група

    ReplyDelete
  137. На мою думку, сучасний світ та наука не лише тісно пов'язані поняття, а поняття, які не можуть існувати окремо, адже саме наука і створила сучасний світ таким, яким ми його бачимо зараз. Особисто я вважаю, що це та річ яка не тільки розвиває людство в цілому або окремо взяту людину, а й підтримує саме існування на вже досягнутому рівні. Взагалі, сучасна наука багато в чому на це спрямована і тут справа не у вирішенні створених побічних ефектів, адже наука як така не може розглядатися як позитивне чи негативне явище, тому що відповідальність переноситься лише на науковця та його особисті цілі. Наука це лише універсальне знаряддя, яке можна використовувати абсолютно по різному, тому увагу треба звертати на виховання морального, свідомого та розумного суспільства, яке буде розвивати, а головне використовувати науку лише для благих цілей. ЯК приклад, дуже сподобалось як була подана і розкрита тема науки у відео, її значення, а особливо теми діяльності науковців університету, спрямовані на покращення системи охорони здоров'я.

    ReplyDelete
  138. Ткачук Анна
    34 група


    Стаття «Зміна парадигм в науковому пізнанні» Н.Л. Зглінської висвітлює стан наукового пізнання на стику двох парадигм «природничо-наукової» та «гуманітарної», які по суті виділяють абсолютно протилежні ролі людини в науковому пізнанні.
    Але разом з тим автор розглядає науку і пізнання як відокремлене від людської діяльності (суспільної діяльності) теоретичне мислення. Таке собі «сферичне мислення у вакуумі ».
    Неможливість сучасної науки передбачати певні катаклізми та катастрофи не є прямим недоліком науки. Наука не винна!:) Потрібно саму науку і пізнання розглядати невідривно від рівня розвитку цивілізації, а разом з тим і політико-економічного строю. Так наприклад, передбачення щодо катастрофічного забруднення навколишнього середовища промисловими відходами вже давно звучать з уст багатьох вчених. Та проблема у тому, що ні одна корпорація не відмовиться від свого прибутку задля збереження «якоїсь там» навколишньої природи. Цей фактор є суто економічним і нажаль наука сама по собі з цим нічого поробити не може і не зможе.
    Наукове пізнання буде ефективнішим не залежно від парадигм, шкіл та течій лише у тому випадку, коли кожен поважаючий себе та колег науковець не перетворюватиме свою теорію в ідеологію та не ставитиме її вище практично значущих явищ в дійсності.
    Зрештою, це лише власні думки в якості доповнення до статті. В цілому робота автора є змістовною щодо розглянутої теми і наштовхує на роздуми про роль та розвиток наукового пізнання. А це, на мою думку, є основним завданням в робіт молодих вчених.

    ReplyDelete
  139. Протягом всієї історії людської цивілізації наукові відкриття завжди були показником людської допитливості та прагнення змінити світ на краще, знаходячи нові і нові способи досягнення поставлених цілей та розуміння суті явищ навколишнього середовища.Крім того, домінуюча спрямованість наукової творчості також вказує на пріорітетні сфери розвитку людської діяльності і це є однією з причин деяких негативних наслідків наукової діяльності. В досягненні успіху в пріорітетній науковій сфері, людство, як правило, нехтує тим, що знаходиться поза пріорітетами уваги науковців і страждає від шкідливого впливу техногенного прогресу, доки цей вплив не стане критично загрозливим. Тому,в ході технологічного розвитку минулих століть, негативні впливи на природу та здоров'я людей не були під увагою наукового товариства, доки в 21 столітті ця проблема не стала настільки критичною, що нехтування нею ставило б під загрозу існування людства. Сама наукова діяльність покликана служити на благо і не несе відкритої загрози але людство завжди повинно зважувати всі ризики щоб змінювати світ на краще, а не перетворювати науку в причину самознищення людської цивілізації.

    ReplyDelete
  140. Гулько Карина. 35 група


    Прочитавши дану наукову статтю, я змогла відкрити нові та переосмислити старі аспекти значення науки у суспільстві. По-перше, я повністю згідна, що наука має вагоме значення для суспільста. Її розвиток тісно пов'язаний з розвитком суспільства. Але цей рух неможлий без суспільства. Адже саме суспільство керує цим рухом. А всі ми чудово знаємо,що саме рух вперед є залогом успіху. Також наука дала нам все, що ми маємо на даний час. Її відкриття значно упростили наше життя. По-друге, мені дуже сподобалась наведена цитата В. Оствальда який зазначив, що “наука – це мистецтво передбачення. Вся її цінність полягає у тому, якою мірою та з якою вірогідністю вона може передбачити майбутні події. Мертвим є таке знання,яке нічого не говорить про майбутнє...” В деякому сенсі це дійсно так, але я мушу зауважити, що наука не всесильна, вона також припускається помилок. Але сила науки в тому, що вона намагається дати пояснення тому, що на перший погляд неможливо пояснити чи зрозуміти. По-третє, я для себе зауважила, що наука розвивається не лише за допомогою нових відкритів, але й за допомогою самовдосконалення.

    ReplyDelete
  141. Чи приносить наука користь? Безсумнівно так, але прогрес, на жаль, має і плачевні наслідки. Наука знаходиться у певному кризовому становищщі, адже вона не завжди здатна передбачити наслідки тих и інших досліджень. Техніний прогрес має як і плюси так і мінуси. Новітні технології, як не дивно, але від них надзвиайно велика шкода, хоча здається, що вони полекшують наше життя. Людська діяльність руйнує планету і знищує самих людей. Ми не знаємо, до чого дійшов науковий прогрес, а можливо він вже досяг свого апогею і далі все піде на спад? Кожен наступний винахід є копією, але вдосконаленою. Кожен створений предмет, лише забруднює землю. Люди мріють про інші планети, але не знають як поводитись на своїй рідній землі. Так ядерні реактори призводять до катастроф, а фабрики до забруднення річок, морів. Можливо я відійшла від теми, але не можна стверджувати, що наука- це лише щось позитивне. Не варто забувати про наслідки, якщо діяти- то лише з розумом. Можливо це занадто критичне бачення, але я вважаю, що ми маємо оцінювати реальні наслідки, а не сподіватися на фатум.
    Кожен із нас є рушійною силою і свої можливості ми маємо оцінювати з розумом. Обираючи певну галузь, ми маємо бути певними в тому, що не принесемо шкоди іншим.
    Хотілося б щоб слово "наука", "прогрес"-не вміщувало в собі ніяких поганих асоціацій, а лише позитивні.

    ReplyDelete
  142. Стаття виявилась дуже цiкавою для мене. На мою думку поняття наука є вагомим для кожного в сучасному свiтi. Людство рухається уперед, створює щось нове. Завдяки науцi ми прогресуємо. Головне не заходити занадто далеко, аби всi науковi вiдкриття були завжди на благо.
    Калiнiченко Євгенiй 35 гр

    ReplyDelete
  143. Телешман Юлія. 22 група
    Я прочитала статтю Н.Л. Зглінської "Зміна парадигм у науковому пізнанні", і переглянула відео, яке було дуже мотивуючим і цікавим! На мою думку, роль науки в сучасному суспільстві надзвичайно велика. Наука дала нам все, без чого сьогодні не може вижити сучасна людина, а саме - електроенергія, інтернет, телебачення, смартфони і т.д. Тому, без сумнівів можна сказати, що наше життя і наука пов*язані між собою. Я переконана у тому, що наука є рушійною силою для розвитку людства, і нашого суспільства зокрема. І мені дуже шкода, що у нашій країні розвиток науки знаходиться на дещо низькому рівні. На жаль, багато українських науковців у свій час переїхало закордон, і вже там продовжували свої дослідження і творили винаходи. Я пишаюся тим, що у нас в країні багато розумних людей, але я сподіваюся, що для розвитку досліджень буде надано фінансування з боку держави, і завдяки науці, наша країна підніметься на новий рівень.

    ReplyDelete
  144. Згодна з Оствальдом що наука - це мистецтво передбачення, адже без її розвитку ми не розвиватимемось у світі буде застій як за часів Брєжнєва. Необхідно прививати у молоді любов до наукових досліджень і пізнання. Оскільки майбутнє за нами! 35група

    ReplyDelete
  145. На мою думку наукою потрібно займатися людям, які закохані у цю справу та які ставляться до неї з відповідальністю. Тільки маючи жагу до відкритів та звершень, можна досягти справжнього успіху. Тим не менш, наука це вже не складова нашого життя, вона стала життям. Якщо ми хочемо жити, потрібно кожен день розвиватися, а наука цьому сприяє.
    Виноградова Ольга, 36 група

    ReplyDelete
  146. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  147. Наука, за визначенням одного словника, «це систематичне вивчення природи та властивостей матеріального всесвіту за допомогою спостережень, експериментів і вимірювань». Усе це вимагає неабияких зусиль і часами приносить лише розчарування. На певні дослідження вчені витрачають тижні, місяці або навіть роки і деколи заходять у глухий кут. Все ж у багатьох випадках їхні старання приносять людству блага.

    Одна європейська компанія створила з міцного пластику і якісних фільтрів прилад для очищення води. Використовуючи його, можна уникнути багатьох захворювань, які виникають внаслідок споживання брудної води. Такі прилади просто незамінні під час стихійних лих, як-от землетрусу, що стався на Гаїті у 2010 році.

    ви отримуєте користь з деяких наукових досягнень. Безперечно, наука позитивно впливає на різні сфери людського життя.

    ReplyDelete
  148. На мою думку, не можна однозначно сказати про користь або шкоду загалом всіх наукових процесів!
    З однієї точки зору, розвиток науки - це повне відзеркалення розвитку всього людства, це причина не вкорінюватись в одному життєвому моменті, а розвиватись і рухатись далі.
    І все ж таки, не можна сказати з впевненістю, що наука призведе нас до покращення життя, адже може статись якраз навпаки.
    Відкладаючи всі життєві перспективи на, здавалось би, загальне благо, можна з таким самим успіхом не будувати їх взагалі, адже в рідкисних, та все ж існуючих випадках, загальне благо може легко перетворитись на жах для цілих поколінь. І хоч це явно перебільшення, та все ж ми не в змозі застрахувати майбутнє від помилок науки.!
    31 група ННІ іноземної філології

    ReplyDelete
  149. Настав той час, коли відстань між нашими фантазіями і реальністю скорочується з неймовірною швидкістю. Ще Герберт Уельс і Жуль Верн у своїх творах передбачали відкриття речей, які тоді здавалися неймовірними і навіть безглуздими, а зараз цілком звичайні і реальні. Уява створила скайп, телефони і ракети задовго до того, як їх втілив розум. Проте чи дійсно все так оптимістично?
    Читаючи статтю, не рідко піддаєшся сумнівам, що наука -явище виключно позитивне. Але хіба існує в нашому світі лише чорне і біле?
    Відкриття нових континентів, атомної бомби , винайдення пороху і медичних препаратів вартувало життів мільйонів людей.
    Проте саме цей безперервний рух вперед , що називається розвитком, приводить людство до мети і виправдовує вимушені жертви.
    Вікторія Стеценко, 31 група

    ReplyDelete
  150. Дійсно мотивує! За неповних 10 хв. так просто, доступно і цікаво розповісти про шлях до успіху. Ця людина, напевно, фанат своєї справи. В першу чергу погоджуюсь із тим твердженням, що для того, щоб бути успішним в обраній галузі, справа, якою займаєшся, повинна приносити і матеріальне і моральне задоволення. За відсутності однієї із цих складових твій успіх буде неповним. Не часто в умовах сьогодення можна зустріти людей, які справді задоволені своєю професією. Але потрібно прагнути до цього, не дивлячись ні на що. І вчитися потрібно дійсно все життя. Як в народі кажуть «Вік живи – вік учись».
    Я, наприклад, і гадки не мала, що для створення гри Pokemon Go були залучені такі наукові сили, наукові явища, які навіть вимовити важко (триангуляція, геолокація і т.д.), не те, щоб запам’ятати.
    Прослухавши цей виступ, можу зробити висновок, що науковий результат « з неба не впаде» і з нічого не виникне. Для його досягнення потрібна кропітка, наполеглива, багаторічна праця, і в першу чергу праця над саморозвитком і самовдосконаленням.

    Сидорчук Юлія,
    34 група

    ReplyDelete
  151. Неможливо однозначно детермінувати вплив науки на розвиток міжнародної спільноти та сфер її діяльності, адже він може носити як позитивний, так і негативний характер. Окрім того, на сьогоднішній день,людство не може нівелювати вагомість змін, які наука вже встигла внести в організацію навколишнього процесу, адже незважаючи на позитивні досягнення розвитку наукових знань, наука надала людству стійку платформу для створення штучної дійсності, яка на сьогоднішній день є більш необхідною для кожної особистості. Ми вже не можемо стверджувати, що сучасне суспільство є індустріальним, адже воно перетворилося на постіндустріальне суспільство, яке характеризується сукупність машин та механізмів, на думку Розин В.М.
    Безумовно, наука на сьогоднішній день прагне досягнути певного розвитку, щоб мати необхідні ресурси для передбачення майбутнього. «Сучасна наука прагне до з’єднання пошуку істини з гуманістичними загальнолюдськими цінностями» (Зглінська). У запропонованому контексті значення іноземних мов зростає, адже людина, як представник міжнародної спільноти має бути готовою до змін навколишнього середовища, детермінованих розвитком науки, а для кращого розуміння необхідності їх впровадження та швидкої адаптації необхідно мати можливість ефективно комуні кувати та знаходити необхідну інформацію. З цієї точки зору, неможливо сказати, що мови можуть розглядатися лише як характерна особливість певної нації, бо вони слугують цілям науки, наприклад, поширювати знання.
    31 група ННІ іноземної філології

    ReplyDelete
  152. Я погоджуюсь з даним твердженням. Розвиток науки, у значній мірі, обумовлений рівнем розвитку економічних факторів та соціально-політичним ладом країни, які впливають на її розвиток, визначають її цілі та напрями. Від них, у кінцевому рахунку, залежить використання наукових досягнень, матеріалізація теоретичних здобутків тощо. Тому суспільство, його стан завжди були потужним чинником впливу на розвиток науки.Можна констатувати, що сучасне суспільство не може ні існувати, ні функціонувати, ні розвиватися без науки.
    Радомська Даша 35гр.

    ReplyDelete
  153. На жаль, велика кількість сучасної молоді не хоче займатися наукою, вважаючи її нудною та кропіткою справою. До того ж, заняття наукою не приносять такого прибутку, як інші популярні у наш час професії. Тож постає проблема: як мотивувати молодь займатися наукою? І над рішенням цієї проблеми довго думати не треба, адже воно дуже просте: показувати їй такі відео! Це не просто мотивує, це змушує тебе одразу ж зірватися з місця і бігти, неважливо куди, тільки б займатися наукою. Все генільне - просто, і якщо про це генільне ще й розповідати такою простою та цікавою мовою, то це дозволить популяризувати професію науковця, що є дуже важливим, адже без науки нашого сучасного світу, такого, яким ми його собі бачимо та уявляємо, не було б. Якщо у вас трапиться суперечка з людиною, що вважає наукову дільність неважливою, просто запропонуйте цій людині назвати хоча б одну річ нашого сучасного світу, яка була б створена без допомоги науки. І її мовчання буде найкращою характеристикою значення науки у нашому житті...

    ReplyDelete
  154. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  155. Наука- є важливою для людства та відіграє важливу роль в суспільстві. На мою думку, наукові дослідженя є досить цікавими, але, наприклад, в нашій країні є досить мало ресурсів для розвитку науки. Але не дивлячись ні нащо, наша країна має багато науковців, дослідження яких відоме не тільки нашій країні, а й за кордоном. (36 група)

    ReplyDelete
  156. На мою думку наука це не від'ємна складова нашого життя! Вона грає важливу роль у нашому суспільстві! Завдяки науці ми пізнаємо і взнаємо багато нової та корисної інформації! Розвиток науки залежить від людей! Від їх знань, прагнення і вміння! Відео мотивує до кращого, до бажання вчитися, займатися наукою! Нажаль, в нашій країні досить мало ресурсів займатися наукою, але не дивлячись на це наша країна багата на науковців!)
    34 група, Яковчук Валерія

    ReplyDelete
  157. велике дякую за відео ,адже воно дійсно мотивує.Приємно наблюдати за фанатами своєї справи,розумієш ,що ці прості ентузіасти, і є творцями сучасного світу.Без них,напевно,ми б жили доісторичних умовах.
    Безперечно- наука є однією з найважливіших частин нашого життя,що займає домінуючу позицію. Важко уявити своє існування без цієї галузі.Усі структури,що є зараз у нашому світі -просто не зможуть розвиватися далі,а що гірше -зовсім зникнуть.
    Беручи до уваги розвиток української науки,можна сказати про поганий рівень її реалізації.адже влда не хоче фінансувати різні проекти,які б могли стати справжнім фурором у світі науки .Адже такі люди як Адам, надихають не здаватися,та займатися улюбленою справою попри все.
    І хто знає,можливо в один день,все зміниться,і Україна стане передовою державою,що має високий науковий рівень
    у своїй інфраструктурі.
    Лень.О 34 група

    ReplyDelete
  158. Так, дійсно, у сучасному світі відбувається стрімкий розвиток науки та техніки і через сліпе бажання задовольнити свої потреби та інтереси люди не завжди думають про наслідки. Це і є причиною глобальних екологічних проблем, що можна спостерігати зараз.
    Мені здається, ми повинні сприймати науку не як засіб для вирішення практичних, передусім матеріальних потреб, а як пізнання цього світу, сукупність знань про світ, місце людини у ньому, про буття взагалі, яке здійснюється не заради чогось, а заради самого пізнання. Адже наукове пізнання є природною потребою для людини, без якої не можливе життя людини, як без води чи без їжі. Науковий процес повинен супроводжуватися зацікавленістю, любов’ю до пізнання, свободою думок. Тільки так люди зможуть віднайти гармонію у своєму житті, не шкодити природі і самим собі.

    Чайка Вікторія, 26 група.

    ReplyDelete
  159. Андрієць Анна, 36 група.
    У наш час, наука відіграє важливу роль у житті людства. На мою думку, науку можна визначити як сферу дослідницької та творчої діяльності, направлену на виробництво нових знань. Вона не обмежується точними визначиними науками, а розглядається як цілісна система що включає різні наукові дослідження. В цілому наука сприймається як одна з вищих цінностей цвілізациі і культури.

    ReplyDelete
  160. Наукові дослідження звикли поділяти на фундаментальні (опис основних законів природи) та прикладні (спрямовані на досягнення конкретних технологічних цілей — практичне застосування). Багато людей вважає, що наука покликана задовольняти потреби людства, тобто постачати нові засоби для покращення життєдіяльності. Але самі науковці вважають, що наука — це перш за все фундаментальні дослідження. А прикладне — це лише похідне від фундаментального, не є основним і не має бути ним. Та й справді, коли, наприклад, Фарадей та Ампер, цікавились явищами електрики, то наврядчи думали про те, що вони мають винайти щось вкрай необхідне людству, щось таке, в чому вони зараз мають потребу. Тепер ми навіть і не уявляємо своє життя без електрики. Сьогодні може здаватись, що все, що треба вже винайдено, основні закони природи зрозумілі і не має великої потреби в цьому копатися. Але, по-перше, загадки безмежні. Відповіді на питання породжуть тисячі нових питань. По-друге, часові рамки взаємодії досягнень науки із суспільством — десятки, а іноді сотні років.
    Дяченко Денис 33 група

    ReplyDelete
  161. Наука є важливою складовою нашого життя, на жаль, в Україні розвиток науки не такий стрімкий як в інших країнах,але я вірю,що і в нашій країні є розумні і талановиті люди за якими майбутнє.Головне займатися тим,що тобі дійсно подобається і тоді ми можемо створювати щось грандіозне.

    ReplyDelete
  162. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  163. Валерія Назола 26 група.
    Дійсно цікаве відео, хочу сказати.Погоджуюсь з тим, що для того, щоб в тебе виходило те, чим ти хочеш займатися, тобі дійсно має подобатись те, що ти робиш. Тоді будь-яка твоя робота не буде нудною та нагнітаючою, тобі буде приємно цим займатися. І мені надзвичайно сподобались слова про те, що не існує англійської чи української науки. Адже дійсно так і є, наука не залежить від мови, вона є основою всього суспільства та існує поза межами будь-якого народу.З впевненістю можна сказати, що ми розвиваємося тільки завдяки науці, вона є для нас тією пригодою, яка допомагає жити цікавіше. Адже погодьтеся, сидіти на місці не так вже й весело та корисно, а от вивчати та досліджувати все, що тебе оточує - от це надзвичайно цікаво та весело. Саме такий неймовірний світ і відкриває нам наука.

    ReplyDelete
  164. В наш час наука не є занадто популярною серед молоді, на жаль. Займатися науковою діяльністю може кожен, але не в кожного це буде виходити. Тому для цього потрібно мати певні якості: бути терплячими, мати гострий розум і повністю віддавати себе справі якою займаєшся. Наука складає один з пріоритетних напрямків діяльності будь-якої цивілізованої держави в тому числі і України. Я вірю, що в майбутньому Україна займе почесне місце серед наукових грандів світу, тому що ми теж маємо багато нерозкритих наукових талантів, яких чекає велике майбутнє.

    Кищук Анатолій, 34 група.

    ReplyDelete
  165. В останнi роки наука розвивається надзвичайно швидкими темпами. Наука зробила надзвичайно великий крок в людському розвитку. Я вважаю, що всi погодяться з таким тверженням як наука збагачує культуру. Саме завдяки науцi людство розвивається, збагачується знаннями. Ми не можемо уявити своє життя без науки. Незважаючи на те, що наука досягла надзвичайно великих вершин в пiзнаннi свiту, ще стiльки всього залишилось незвiданним.



    35 група

    ReplyDelete
  166. Я погоджуюся з тим, що розвиток науки залежить від багатьох чинників, і на даний наука знаходиться в певній кризі.До основних чинників, які гальмують розвиток науки в Україні можна віднести незадовільний рівень фінансування і , звичайно , низький попит на результати наукових досліджень.Але я вважаю, що розвиток науки в Україні може вийти на новий рівень, і у майбутньому наша Батьківщина буде в числі найсильніших країн світу, тому що сучасна молодь має здатність і бажання до реформ.
    Вознюк Юрій, 34 група

    ReplyDelete
  167. На сьогоднішній день наука досить стрімко розвивається і даний факт має вагоме значення для всього людства. Адже саме завдяки науковим досягненням ми маємо змогу розвиватися та не стояти на місці, збагачувати себе новими знаннями та враженнями.
    На мою думку, думку дуже важливо, щоб саме сучасне покоління приймало безпосердню участь у створенні різноманітних наукових проектів. Майбутнє науки в наших руках і ми повинні прагнути до створення нового та дослідження того, що дійно є цікавим!

    Набока Катерина, 34 група

    ReplyDelete
  168. На мою думку, наука відіграє важливу роль в сучасному суспільстві, адже без науки не було б прогресу в нашому житті. Завдяки науці, ми пізнаємо багато корисного про навколишній світ та новітні технології, які вдосконалюються з кожним днем. Наука – це сфера людської діяльності, спрямована на вироблення нових знань про природу, суспільство і мислення, тому, з моєї точки зору, наша молодь повинна цікавитися наукою, проводити різні наукові дослідження, щоб розуміти науку.
    Жиляєва Каріна, 34 група

    ReplyDelete
  169. Будаєва Анастасія. 35 група

    Я повністю погоджуюся з інформацією,котра подана вище.Адже наука це дійсно важливо.У житті кожного з нас вона є актуальною,тому що ми тільки розпочали займатися науковою діяльність.Наука є своєрідним механізмом,котрий змушує все у нашому світі рухатися "вперед".Тобто,можна навіть сказати ,що завдяки наукі ми є високорозвиненими істотами.Адже завдяки відкриттям,котрі були зроблені науковцями наше життя стало набагато яскравішим,також ми змогли полегшити умови свої праці,що є дуже важливим у наш час
    Ще один істотним плюсом науки є те ,що ми маємо безліч шансів розвиватися духовно і ставати розумнішими.
    Без науки ,ми не були б Людьми і не жили повноцінним життям.
    Ми маємо бути вдячними кожному науковцеві.

    ReplyDelete
  170. В. Оствальд зазначав , що наука – це мистецтво передбачення. Вся її цінність полягає у тому, якою мірою та з якою вірогідністю вона може передбачити майбутні події. Я повністю погоджуюсь з цим твердженням , так як без науки людство не змогло б еволюціонувати та покращити своє життя. Завдяки науці ми можемо передбачити погодні умови , зменшити можливі наслідки природних катаклізмів , або навіть уникнути їх. Людству потрібна наука , для того щоб впевнено крокувати вперед та завдяки накопиченим знанням створювати щось нове.

    Шиховець Денис 33 група

    ReplyDelete
  171. Наука - це сфера людської діяльності. На мій погляд, кожній сучасній людині необхідно цікавитися наукою, проводити наукові дослідження для того, щоб розвиватись.

    ReplyDelete
  172. Отже, поняття “парадигма” може бути вжите як щось таке, що з’єднує членів того чи
    іншого наукового співтовариства. Запровадження Куном цього концепту внесло значні зміни
    у розуміння історичного розвитку науки та її функціонування як соціального інституту
    суспільства. Найбільш критично налаштовані опоненти Куна звинувачували його у
    релятивізації наукового знання, відмові від когнітивного аналізу науки та внесенні у
    змістовний аспект науки соціальних факторів. Але як засвідчив подальший розвиток подій,
    дослідження Куна мало великий резонанс та виявилося перспективним. Воно насамперед
    звернуло увагу дослідників та істориків науки на соціально-історичну зумовленість
    наукового знання, що призвело до краху позитивістської концепції розвитку науки.

    ReplyDelete
  173. Я розділяю думку автора, та хочу додати, що в сучасному світі наука -дійсно дуже важлива частина культури людства, адже саме вона допомагає піднятися нам на новий рівень і ми маємо прикладати максимум зусиль, щоб мати успіх та гарне життя.

    Мовчан Дарина
    32 група

    ReplyDelete
  174. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  175. Усі найпотужніші країни світу дбають про високий рівень розвитку науки, але нинішня система фінансування наукових досліджень в Україні — геть неефективна. Щороку мільярди гривень викидають не на розвиток сучасної науки, а на соціальний захист науковців, перетворюючи їх на привілейовану касту після досягнення пенсійного віку. Як наслідок — наука в Україні вже давно набула ознак наукоподібного хуторянства, від якого ані суспільство, ані держава не отримують належної користі.

    Христюк Альона, 34 група.

    ReplyDelete
  176. Я повністю згодна з думкою цієї статті.Адже тут вiрно зазначено,що наука і техніка надзвичайно змінили середовище людини. Наука є творчою діяльністю людини, яка спрямована на досягнення знань про навколишній світ, тому вона неодмінно повинна включати людину як свого творця.Тому можна зробити висновок,що наука вiдiграє надзвичайно важливу роль у життi людини.Я вважаю,що саме суспільство впливає на розвиток науки. Потрiбно зазначити, що суспiльство не може iснувати та розвиватися без науки.Отже,наука є невiд’ємною частиною життя людини.Людина не повинна бути байдужою до науки адже саме рiвень розвиненостi науки кожної людина слугує показником розвитку всього суспiльства.
    Фiалковська Наталiя.23 група

    ReplyDelete
  177. Лук'янець Володимир, 26 група, ННІ іноземної філології
    Ця стаття нагадала мені про важливість науки не тільки для нашої нації, але й взагалі для всього людства. У сучасному світі важко заперечити важливе значення науки в розвитку суспільства, бо усе що нас оточує (телефони, телевізори, машини, побутові прилади та ін.) - є результатом праці науковців. На жаль, наука має й іншу сторону, менш позитивну. Досить часто наукові винаходи призводять до прикрих і навіть трагічних наслідків. Будь-яка зброя, ядерна енергія, сильні отрути є причиною багатьох нещасть людства й нашого суспільства зокрема, згадати б тільки страшні наслідки аварії на ЧАЕС, які ліквідуються і досі. Науковці повинні спрямовувати свої зусилля на покращення екологічної ситуації, на розробку дієвих способів ліквідації катастроф різного характеру, на покращення рівня життя. Я вірю, що майбутнє людей - за наукою.

    ReplyDelete
  178. Людство існує, поки розвивається. Суспільство є середовищем розвитку особистості, а відповідно існування суспільства без розвитку неможливе. Наука - один із проявів розвитку людства в широкому розумінні та людини у вузькому розумінні. Наука і суспільство взамопов'язані між собою дуже тісно, бо одне й інше сприяє розвитку одне одного. Наука несе в суспільство як позитивні наслідки, так і негативні. Саме тому дослідники повинні з великою відповідальністю ставитись до своєї роботи, думаючи про наслідки певного винаходу.

    ReplyDelete
  179. Людство існує, поки розвивається. Суспільство є середовищем розвитку особистості, а відповідно існування суспільства без розвитку неможливе. Наука - один із проявів розвитку людства в широкому розумінні та людини у вузькому розумінні. Наука і суспільство взамопов'язані між собою дуже тісно, бо одне й інше сприяє розвитку одне одного. Наука несе в суспільство як позитивні наслідки, так і негативні. Саме тому дослідники повинні з великою відповідальністю ставитись до своєї роботи, думаючи про наслідки певного винаходу.

    ReplyDelete
  180. Гурульова Ірина 24 група

    Не можна не погодитися, що наука відіграє велику роль у житті кожної людини, адже без науки наш світ не розвивався і ми не мали б стільки досягнень, якими користуємося насьогодні. Проте, наука має розвиватися і для цього потрібно створювати умови, як економічні, так і соціальні, міжнародні. Зрозуміло, що при недостатніх ресурсах наука розвиватиметься повільно.

    ReplyDelete
  181. Прочитавши статтю та переглянувши дане відео наче переосмислюєш свої знання та ставлення до науки раніше. Як було сказано в статті на початку що наука мала більше актуальність в давні часи, адже тоді все тільки відкривалося, досліджувалося і можна було відкрити багато чого нового, так як люди ще тільки починали відкривати світ для себе. І тому постало питання про актуальність науки сьогодні. Чому вона потрібна, її важливість для людини. На мою думку наука має розвиватися на протязі всього існування людства. Ми не можемо знати всього і навіть не здогадуємося скільки всього нового можна відкрити. Але для того щоб працювати в науковій сфері потрібно перш за все налаштуватися на це, постійно моніторити певні ресурси, слідкувати що коїться в світі, адже наука не існує лише в одній країні, а є суспільним явищем, що досліджується у всьому світі. Лише тоді коли людина знайде для себе це цікавим, буде професіоналом в цій справі, дійсно знати чим вона займається тоді і будуть здійснюватись наукові відкриття, що будуть приносити реальну користь людству.
    Михальчук Катерина, 26 група

    ReplyDelete
  182. 24група
    На мою думку наука відіграє важливу роль у суспільстві, якщо розвивається наука, то ми розвиваємося разом з нею

    ReplyDelete
  183. Без сумніву, наука в нашому житті важлива. Вона існує вже досить довго, хоч початок існування її у сучасному розумінні датується періодом Нового часу, і буде існувати, постійно створюючи щось нове. Як сказано в статті, починався її розвиток з бажання людей задовольнити свої потреби. І наразі вона має такі досягнення, без яких ми вже не можемо уявити своє життя, які значно полегшили його. Проте, поруч із позитивними моментами ми маємо і ряд негативних результатів, пов`язаних, наприклад, з катастрофічними змінами в екологічній ситуації. На мою думку, наука повинна стимулювати людей до діяльності, до відкриття чогось нового, до активності. Все глобальне починається з малого, кожна сформована особистість повинна усвідомлювати, що її дії мають певний внесок у щось більш масштабне. Рівень розвитку науки визначає рівень розвитку країни. А країна повинна забезпечувати умови для її розвитку та зацікавленості нового покоління.

    Усевич Діана, 26 група

    ReplyDelete
  184. І все ж цікаво, заради чого вона існує: наука заради людей чи наука заради науки?/ А люди? Га? Люди заради людей чи люди заради науки? Риторично?/
    Я вважаю, що зміна парадигм у науковому пізнанні, про яку йшлося у статті, перш за все пов'язана із перерозподілом пріоритетів у суспільстві. Люди прагнуть вдосконалення і у ході свого розвитку ставлять все більші і більші вимоги до результатів своєї праці. Це є природньо і невідворотно, але у той же час ми нерідко стикаємося з тим, що наслідки людської діяльності можуть нести за собою повний "треш" для нервової системи землі. Адже попри всі наші намагання використовувати природні блага раціонально, виходить це далеко не завжди. Помилка. Вибух. А далі?
    Щоб не віддалятись від теми, підсумую, що, виходячи з розуміння прочитаної мною статті, можу сказати, що роль науки у сучасному суспільстві важко переоцінити. Але і недооцінювати її не варто, бо хтозна. Істини ми не пізнали, тож невідомо чи ми рухаємось в правильному напрямку. Усе прогресивне, що здається таким дивовижним, тільки здається нам таким невинним.
    Залиште цю справу професіоналам.

    Рудюк Олексій, 26 група ННІ іноземної філології

    ReplyDelete
  185. Звичайно я погоджуюсь ,що в сучасному світі наука відіграє важливу роль у житі людини і навіть в цілому світі,адже наука оточує нас усюди,все що ми маємо було зроблено за допомогою науки. Нажаль, в нашій країні виділяють минімальні фонди для підтримки і розвитку науки , але я впевнена в тому ,що молоде покоління буде прагнути розвитку і саме завдяки науці ми змінемо світ на краще.

    ReplyDelete
  186. Поки будуть жити люди, доти і буде наука. Люди кожного дня зустрічаються з її результатами в повсякденному житті. Одні використовують її, інші щось винаходять нове. Але вона завжди є. Як говориться, що без мови нема народу, так я б сказала, що і без людей нема науки. Так, сьогодні в Україні мало уваги приділяють цій галузі, але це не означає що розвиток припинився. Наприклад, в сфері освіти багато молодих педагогів розроблюють нові методи роботи, удосконалюють уроки. Це теж прояв науки. Я вважаю, що ми інколи самі для себе щось відкриваємо нового - це наука для для нас. В деякій мірі ми можемо вважати себе науковцями.
    Хомич Марія, 33 група

    ReplyDelete
  187. Шуляренко Владислава 26 група

    На мою думку, у сучасній цивілізації наука виконує особливу роль. Технологічний прогрес 20-21 століття, що привів в розвинених країнах Заходу і Сходу до нової якості життя був заснований саме на застосуванні наукових досягнень. Вона не тільки покращує сферу виробництва, але і робить вплив на багато інших сфер людської діяльності.
    Проблеми майбутнього сучасної цивілізації не можуть обговорюватися поза аналізом сучасних тенденцій розвитку науки і її перспектив.
    Тому я вважаю, що в цілому наука повинна сприйматися як одна з вищих цінностей цвілізациі і культури.

    ReplyDelete
  188. Я повністю погоджуюсь з тим, що наука відіграє важливу роль у житті й розвитку всього людства. Варто зазначити, що сучасне суспільство не може ні існувати, ні функціонувати, ні розвиватися без науки. Воно ставить перед наукою все нові завдання. Проглянувши відео, хочу сказати, що воно дійсно мотивує.
    Тищик Ольга, 26 група

    ReplyDelete
  189. Я повністю погоджуюсь з тим фактом, що наука є невід*ємною частиною нашого життя і грає, чи не провідну роль у розвитку людської цивілізації. У пошуках нових знань, та ба навіть істини, і прості люди і вчені щораз глибше поринають у дослідження природи, людської сутності. Розширюючи горизонти наукового пізнання, навіть у невидимих та недосяжних сферах, деякі дослідники припускають, що якби Бог існував, то вони обов*язково мали б його знайти...рано чи пізно.
    Однак ми повинні розуміти, що наука не може дати нам відповіді на всі запитання, адже у ній є чимало білих плям. Навіть відомий науковий письменник слушно зазначає: «Те, що ми знаємо, мізерне в порівнянні з тим, чого не знаємо. Отож ми повинні розуміти, що якими б допитливими і розумними ми не були, скільки б сил не прикладали і як би не хотіли осягнути неосяжне - завжди залишатиметься невідоме, незнане і недосяжне для нас. Тож як на мене, наука повинна розвивати в людині жагу до нових знань, аби ми змогли пізнати якомога більше.
    Любченко Анастасія, 26 група

    ReplyDelete
  190. Прочитавши дану статтю хочу сказати, що дійсно наука є надзвичайно важливою складовою суспільства і прогресу взагалі.А сучасна наука докорінно змінює історію і є рушієм 21 століття.Адже на відміну від природничо-наукової парадигми, в якій науковець міг лише спостерігати за експериментом і фіксувати результат то в сучасній "гуманітарній" парадигмі він ще може змінювати хід подій і зважати на інтереси людства. Безумовно для людини наукові дослідження мають позитивне значення,адже вони дають відповіді на нескінченні питання і допомагають поліпшити рівень життя населення. Але для навколишнього середовища це пізнання може мати згубні наслідки.Нажаль, людина за своєю природою є істотою егоїстичною, і якщо вона захоче досягти свого, вона зробить це не зважаючи ні на що,навіть якщо це зашкодить природі, або навіть наступним поколінням. Тому до науки потрібно підходити розважливо,і пам'ятати про те, що ми не одні,ми живемо всі разом на планеті,ресурси якої потрібно не лише використовувати,а й знайти спосіб як відновлювати, щоб людський рід жив вічно.
    Маньковська Світлана, 26 група

    ReplyDelete
  191. Прочитавши статтю «Зміна парадигм у науковому пізнанні», розумієш, що наукове пізнання є важливим компонентом у людському існуванні. Все до навколо нас створене за допомогою науки. Наука знаходиться у стані постійного розвитку, разом з нею розвивається і саме суспільство.
    На мою думку, кожен з нас може займатися науковою діяльністю. Найголовніше – знайти те, що найближче до душі. Тему, яку цікаво досліджувати, в першу чергу для себе. Може й справді, рівень розвитку науки знаходиться у кризовому стані, але якби там не було не слід на цьому акцентувати увагу. Буде значно краще, коли кожен з нас буде намагатися щось змінити.
    Бондар Христина 36 група.

    ReplyDelete
  192. Прочитавши статтю я погоджуюсь з тим фактом, що наука є невід`ємною частиною нашого життя, адже вона відіграє важливу роль у розвитку всього людства. Завдяки новим відкриттям наше життя стало набагато кращим. Тому ми повинні цінувати плід кожного науковця)Кожен з нас може займатися науковою діяльністю. Потрібно лише почати, і ви вже не зможете уявити свого життя без наукової діяльності. Присяжна Люба, 23 група

    ReplyDelete
  193. Прочитавши статю,я погоджуюся з тим,що наука є справді невід'ємною частинкою в нашому житті.Завдяки їй ми дізнаємось багато чого справді цікавого і потрібного для нас.На мою думку,ми й самі повинні створювати якісь певні наукові дослідження працюючи в групах зі своїми однодумцями і доводячи свої навики всім.Адже це так приємно бути частинкою чогось великого і важливого.
    Олександра Отрошкіна,23 група.

    ReplyDelete